Skocz do zawartości

Obiekt: Ray


Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu zrobiłem taką figurke przedstawiającą postac z gry "call of juarez". Figurke zrobiłem z greenstufu, za pomocą wykałaczki i agrafki. miłego oglądania. Zdięcia nie najlepsze raczej :/

ray0eb7.jpg

ray0eb7.97e9da87d7.jpg

 

ray1sh1.jpg

ray1sh1.037811c14c.jpg

 

ray2fn9.jpg

ray2fn9.4701ac5d46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Greenstuf to produkt Games Workshopu firmy, ktora min. tworzy/sprzedaje figurki do Warhammera Fantasy Battle tudziez Warhammera 40 000. Nie wspomniajac o Epicu ... generalnie duzo tego. Sprzedaja go zazwyczaj w blisterkach jak figurki i sluzy do rzezbienia calych figurek (tak jak zaprezentowal kolega - gratuluje REWELKA :D) lub dorabiania elementow.

 

Fajna sprawa bo nie jest lepkie a twardnieje pod wplywem nagrzania, wystarczy postawic pod lampka.

 

Mam nadzieje, ze chodzlilo o ten GREENSTUF :D.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za komentarze :) ciesze sie ze sie spodobała.

Co do pytania to tak jak napisał snaken i mastema to ten własnie materiał.

Dłubie sie w nim w miare spoko chociaz w sumie nie mam porównania do innych materiałów. Co do zastygania to twardznieje od jednej do kilku godzin w zależnosci od tego jak zmiesza sie proporcje żółtego i niebieskiego składnika i to w sumie chyba najwiekszy problem w robieniu, bo nie mozna za duzo od razu zrobic, tylko po kolei dorabiac i czekac az zastygnie konstrukcja pozniej nakładanie detalu itd.

jak robiłem tą figurke to pół godzinki robienia i pozniej w czasie zastygania 3 godziny call of duty :] wiec było przyjemnie i tak wieczorami przez około tydzień.

hehe w zielone sie zaopatruje w jakimkolwiek sklepie z figurkami warhammerowymi... i zeby nie było zioła tam nie kupuje :P

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj narzekasz Crusher. :)

W sklepie widziałem figurki Warhammera, jakieś krasnoludy i wyglądały na prawdę fajnie. Wprawdzie jak na tę cenę wypraski były nie fajne (dużo wylewów w miejscach styku form), ale szczegółów trochę tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuwa wszystkim za komenty :) jezeli porównujecie ze znanymi firmami to znaczy ze jest naprawde git :p thnx

ETA: narazie figurki malował nie bede bo prawdopodobnie bede robił forme na odlewy z cyny.

Predator: Bez przesady nie jest tak trudno, a w czyde często trzeba wiecej cierpliwosci i umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolomeo dzienks

mastema nie robiłem tu drucianego szkieletu bo jednak rozmiar troche za mały rozmiar jest chyba warhamerowski figurka ma chyba gdzies 4cm baze robiłem z greenstafu tez tyle ze trzeba przewidziec miejsce na warstwe wierzchnią z detalem, i tez nie była zrobiona od razu z jednej częsci po kolei głowa tułw rece nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mogl to fajnie by bylo zebys napisal maly podrecznik jak zrobic do takiego czegs stelaz, czego uzywasz, skrecasz z drutu, jak tak to jak łapiesz proporcje na takim stelazu, wiem ze robi sie tez stelaze z folii alu, sam nawet probowalem ale w polowie robienia okazalo sie ze proporcje sa inne niz zakladalem, zawsze trzeba brac pod uwage to ze na stelaz dochodzi jeszcze sporo gliny...co do materiału to polecam FIMO fabera, jest narpawde batrdzo fajne...mozesz dłubac jak długo chcesz:) nie polecam glinek ceramicznych samoutwardzalnych bo nie zdazysz zrobic kulki a juz zasycha...chyba ze sa jakies przepisy na mieszanie z gliceryną czy czyms, nie wiem, wymyslam:) Bymbył wdzieczny za opis z tym stelazem i z obraniem proporcji! A figurex 1szaklasa, szkoda ze taki mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mogl to fajnie by bylo zebys napisal maly podrecznik jak zrobic do takiego czegs stelaz, czego uzywasz, skrecasz z drutu, jak tak to jak łapiesz proporcje na takim stelazu, wiem ze robi sie tez stelaze z folii alu, sam nawet probowalem ale w polowie robienia okazalo sie ze proporcje sa inne niz zakladalem, zawsze trzeba brac pod uwage to ze na stelaz dochodzi jeszcze sporo gliny...co do materiału to polecam FIMO fabera, jest narpawde batrdzo fajne...mozesz dłubac jak długo chcesz:) nie polecam glinek ceramicznych samoutwardzalnych bo nie zdazysz zrobic kulki a juz zasycha...chyba ze sa jakies przepisy na mieszanie z gliceryną czy czyms, nie wiem, wymyslam:) Bymbył wdzieczny za opis z tym stelazem i z obraniem proporcji! A figurex 1szaklasa, szkoda ze taki mały

 

Jestem za tutorialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności