Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat 126p - concept car


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Miałem trochę czasu wolnego i postanowiłem zrobić kolejnego concept cara, jednak tym razem chciałem pod jakąś markę, żeby mieć do czego się upodabniać a nie podświadomie kopiować coś co mi się spodobało w innych samochodach. A że było ostatnio 35 lat maluszka to na niego padło. Nie chciałem, żeby był to concept bardzo designerski tylko takie nowe tchnienie, ale zależało mi żeby utrzymało duszę starego kaszlaka stąd też kanciata bryła, kanciate światła itd. Szukałem złotego środka, czy mi sie udało oceńcie sami i powiedzcie czy się podoba.

 

Jeśli można prosić komentarze osobno do projektu, osobno do wykonania.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

cam1.jpg

 

cam5.jpg

 

cam3.jpg

 

cam4.jpg

 

cam2w.jpg

 

cam10ew.jpg

 

cam9w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...sam pomysl jest super - jestem jak najbardziej "za" jezeli chodzi o kreatywna prace nad wskrzeszeniem polskich marek samochodow. Widac ze dobrych checi nie brakuje jednak...no wlasnie- sa jednak niedociagnieca i brak konsekwencji. Po pierwsze w oczy rzucaja sie rzeczywiscie te nieszczesne refleksy na karoserii i nie wiem czy akurat najgorsze jest to ze widac w nich budynki, czy tez to ze one dobitnie pokazuja bledy w siatce ktora wygina sie w przeroznych kierunkach (okolice klamki, bocznego wlotu powietrza, boczna tylnia szyba, przednia maska). Przy calkiem ciekawei ksztaltowanym tyle, przod przypomina tragiczne produkcje chinskiego rynku samochodowego. Wiem ze to wynika z tego, iż starales sie zachowywac charakterystyczne elementy dla pierwowzoru- wydaje sie jednak ze za bardzo zagalopowales sie w tym upodabnianiu to starego kaszlaka.

Chcialem pokreslic iz miales naprawde swietny pomysl z tematem- sam w moim "magazynie" mam nieskonczony koncept jednego z polskich pozeraczy asfaltu...i powiem szczerze ze ogladajac takie prace jak Twoja- budzi sie motywacja by kontynuowac prace- za to wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super, concept trochę mało spójny, wykonanie trochę gorzej. Gdybyś popracował nad renderem i przodem byłoby naprawdę nieźle. Najbardziej przypomina mi on malucha z tyłu :)

Może jednak skusisz się i wrzucisz do do wipa? Szkoda takiego pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód jest kiepski. ale tył na ostatnim renderze wyszedł naprawdę świetnie

 

 

...no .

sideview też fajny, tylko drzwi za głęboko osadzone i jest czarna plama.

Edytowane przez chveti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny koncept. Jeśli miałbym wytykać to wydaje mi się że przednia szyba jest za wysoko wysunięta. Ptzypomina taką łysinkę albo karykaturę. Tył i bok super. tylko co wpakować to dakiego małego bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wam o te krzywizny, wiem, wiem... mogłem poprawiać, ale najgorsze jest to że nie widać tego normalnie, wychodzi dopiero na odbiciach lakieru, bo na spectacularze było fajnie widać, więc olałem, tym bardziej, że nie jest on tak rewelacyjny pod względem conceptu jakbym chciał, zatem nie mam chęci poprawiać coś czego nie widać tygodniami i chyba jednak lepiej robić własne concepty, przynajmniej dla mnie. Wiem, że jest studio a w HDRI co innego, ale nie chciałem go wsadzić nie wiadomo gdzie, tylko do studia, żeby było przedstawienie modelu, a próbka była na scenie z HDRI właśnie i chociaż te odbicia pokazują błędy jak na tacy, to wolałem takie niż obecnie przez wszystkich stosowane gładkie światło na karoserii. Wiem jestem dziwny, ale taki to już ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...heh - pitekkk - krzywizny to esencja designu - jak sa skopane to nici z dobrego projektu- a te bledy widac pewnie bylo juz na viewporcie - tylko material powinien miec wysokiego "glossa" - przy niedopracowanym wykonaniu znika nawet najlepiej przemyslany pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie model podoba. Jest fajo. Koncept tez ok, tyl jest mistrzowski ale generalnie calosc wyglada jak krótka wersja Saab'a i przod mi nie pasuje do 126p. I szyba za duza przednia. Ale caloscioweo jest kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiliście o claye, a więc pokaże coś z wipa. Mniej z zewnątrz aktualne, poprawki były tylko środka i z zewnątrz elementy niektóre nie są odbite na drugą stronę.

przód

tył

 

 

A tutaj jeszcze render próbny samego oświetlenie bez materiałów do pierwszego ujęcia.

bok

 

Dziękuję za komentarze, jak widać każdy widzi to inaczej, ale miło poznać wszystkie poglądy, ważne że budzi jakieś emocje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz powiem że tył auta wygląda bardzo fajnie z mojego punktu widzenia... ;)

 

natomiast mam zastrzeżenia co do maski, jakoś mi nie pasuje do reszty, zbytnio odbiega od stylu maluszka, jest również zbyt krótka - tak mi się zdaje...

 

linia przedniego zderzaka

 

Ogólnie wrażenia są pozytywne. Ciekawe co na to projektanci Fiata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała wersja ładniejsza od czarnej, ale i tak model nie prezentuje się najlepiej aż dziwne ze dostał fronta na głównej

 

koncept może i ciekawy ale model sprawia wrażenie jak by był robiony w pośpiechu, ma sporo błędów i krzywizn render w studio a odbijają się domki z HDRI w dodatku odbicia na czarnym są bardzo chaotyczne, więc 3 gwiazdki to max jaki mogę dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko : zajeb***y. wystarczy zrobic z niego hatchback..... odnosnie bagazniczka i szczeze wysylalbym go do jakichs developerów, albo do tuningowych stajni .... stary zazdroszzzzzcze !!!!!!!!!!!

kocham go jak moglbys render o roziarach 1440x900 tego ostatniego renderka albo jakiegos z boku to ustawiłbym z wielką ochotą na tapete ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, nie ja go przykleiłem na fronta. Miło mi że się tam pojawił, ale wiem, że nie jest idealny. Wiem też, że nie poruszy najlepszych tutaj ani linią ani renderami. Maluch był zwykły i taki miał być w moim projekcie, a nie wyczesanym super samochodem. Jednym się podoba innym nie, życie...

 

tyle mogę rzec

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny maluch, bardzo mi sie podoba, a co do poprawek to nie bede powtarzal poprzednich komentarzy.. moze tylko jakbys go gdzies w garazu albo na ulicy usadzil to by sie bledy nie rzucaly w oczy tak bardzo.... ale jak mowilem, super pomysl...

 

mole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam koncept bardzo mi się podoba, widać ze to maluch i o to chodzi :) Co do wykonania to rendery mogłyby być lepsze, te z czarnym lakierem są straszne, w ogóle mi nie podchodzą, refleksy sa strasznie chaotyczne jak juz inni zauwazyli. Biały wyszedł lepiej,ale można by to lepiej oświetlić.

pozdrawiam i gratuluje fronta:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności