Skocz do zawartości

XFX GeForce 8800 GT 512MB i Gigabyte GA-K8N-Ultra9?


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do forumowych specjalistów. Dałem starego kompa bratu i ten chce sobie wymienić starego Radka na GFa 8800. Pytanie, czy będzie śmigała ta karta na PCI Express 16x 1.0 ? Nazwa karty i płyty w temacie. sprawdzałem już na kilku forach, na większości ludzie piszą, że tak, ale wolałbym się upewnić - jakoś mam do was zaufanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Śmignie spokojnie :

"GeForce 8800GT jest również pierwszą kartą dostępną na rynku oferującą obsługę interfejsu PCI-Express 2.0. Informacja ta wywołała sporą konsternację przed premierą bowiem pojawiły się liczne głosy jakoby najnowszy twór NVIDII współpracował tylko z płytami wyposażonymi w złącze zgodne z tym standardem (bądź też w wersji optymistycznej z złączem PCI-Express co najmniej 1.1). Jak się okazuje mija się to z prawdą - karty bazujące na układzie G92 pracują poprawnie na każdym złączu PCI-Express x16 a jedyną korzyścią płynącą z obsługi standardu 2.0 jest brak konieczności podpięcia dodatkowego zasilania dostarczanego przez wtyczkę typu PCI-E 6PIN. Co ciekawe przedstawiciele NVIDII twierdzą, że tak naprawdę to na chwilę obecną jedyna zauważalna zaleta PCI-Express 2.0 - zwiększona przepustowość złącza w tym standardzie nie ma i w najbliższym czasie nie będzie miała żadnego wpływu na wydajność."

 

Źródło: http://www.frazpc.pl/artykuly/566/GEFORCE/8800GT/i/8800GT/SLI/NVIDIA,/XFX/i/ZOTAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności