Skocz do zawartości

nowy benchmark (max9+vray1,5 sp2)


Bobby_digital

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

14 min...ale sciągalem, gg i skyba działało.i jesczez masa innych programów.

 

W wolnym czasie usune wszystkie zbedne procesy i zrobie render na świeżym kompie bo dziś mój działa 8h przed renderowaniem.

 

q66 2,4 i4gb.

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

 

This limit is reached.

 

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

 

no i co mam testować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sam nie wiem co jest grane, ładuje ta scene i renderuje czas 13:31 na:

-2x xeon czterordzeniowy 2,5ghz

-pamięć 4gb

-vista 64 ultimate

Nie wiem czy mam płakać czy się śmiać?

 

A po restarcie systemu 14:05 to już są jaja

Edytowane przez syriusz 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek ram tu chyba nie wiele da, razem z bobbym testowalismy tego mojego zloma i po ściągnięciu sceny testowej z http://3dspeedmachine.com/?page=3&scene=20 czas renderingu wyniósł za pierwszym razem 5:41 pożniej przy zwiekszeniu memry limits 4:01 a w testach chłopaki przy ilości 8 gb ramu mają czasy poniżej 3 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bobby_digital - mamy podobne proce i dość dużą różnicę, czyżby mnie Vista przyśpieszyła? :D

 

wlasnie zarzucilem jeszcze raz rendering, tym razem bez zbednych procesow w tle.

Czas - 8m 38,7s

 

jesli chodzi o porownanie xp a vista to z czasow:

 

ReflectVision Q6600 @ 3,42 | 8gb ram | xp64bit - 8:20 min

FALcom C2Q 6600 @ 3,43 GHz - 8:11

 

 

ciezko jednoznacznie powiedziec ktory system jest szybszy, raczej jednakowo wychodzi tak na oko:) ale najlepiej jak by z ta sama czestotliwoscia puscic :)

 

najlepiej jakbyscie czestotliwosc 3400 ustawili to bym wiedzia lczy z moim wszystko w porzadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie Q6600 C.D. Zmian dotyczy ramu

Q6600@3,79 Ghz | 8gb | winXP64 sp2 = 6m 46s

 

mariobenchmark379010095ye6.jpg

 

Super tescik :)

 

10:44 na : quadzie Q9300 2,5 bez zbednego krecenia :P i 8 giga ramu

 

 

KLICEK::

Jaki jest mnożnik w 9300. Ktoś mi wspominał że spoko się kręci. Czy próbowałeś go podrasować.

Muszę gdzieś taki model załatwić do testów :)

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, razem z Bobbym rozwiązaliśmy mój problem nie wykorzystania mocy procesorów. Winny temu okazał się BIOS. Złe ustawienia biosu. Teraz podczas testu z sceną wychodzi mi 7:51 a przed zmianą w BIOSIE prawie 14 min. Różnica wielka można by powiedzieć.

 

1) adv/mem config/mem ras&perf configuration/snoop filter zmiana na disable

 

2) adv/processor configuration/hardware prefetcher (speculative pre-fetch) zmiana na disable

 

http://windowshpc.net/Blogs/Chronicles/Lists/Posts/Post.aspx?ID=1 -Bobby gdzieś to wyszperał:)

Straciłem sporo czasu na pracy na kompie który nie wykorzystywał swojej mocy. Dzięki Bobby masz repka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz was zagne! xD

 

System: Windows XP 32bit, 3D Max 2008

 

Mój "mercedes" to AMD Athlon XP 2000+, 1.5 GB RAM o grafice nie pisze bo i tak nie ma to znaczenia.

 

 

Mój czas renderingu: Uwaga uwaga.. [werble].... 2h 25min.

 

Tak tak to nie żart - własnie na takim sprzecie pracuje ;)

Dobra już się nie bede użalał :)

 

mariobenchmarkmu4.th.jpgthpix.gif

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD Nie no - jak sie gracik zepnie to potrafi duzo "rendernac" (tylko, ze wolno) - osatnio zrobilem jedną bryke (pochwale się nia niebawem na forum jak zrobie jeszcze z dwa renderki to bedzie co pojeżdżać) to cala scena miala ponad 3 miliony poly - dał rade xD tylko, nieźle musialem sie nakombinowac z pamiecia dynamiczną vraya bo ciagle sie wysypywał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q6600 2,4 MHz SLARC, 4GB RAM Patriot CL5, GF8800 GTS 320, XP X64 SP2, MAX2009 SP1, Vray 1.5 SP2 - 14m 26s

 

chyba nie tak źle...jak przyjdzie mój nowy (używany) Thermalright to zobaczymy jak na podkręconym pójdzie...

 

Mario możesz podać FSB i takie tam podkręconego kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności