Skocz do zawartości

[Teczka 3D] Moje skromne modele


WilL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat aby pokazać moje skromne modele 3D. Grafika 3D interesuje sie od niedawna (ok. 6 miesiecy z przerwami). Modele nie sa jakies super ekstra ale co tam dopiero sie ucze ^^.

 

Na początek daje to co już zrobiłem:

 

Zacznijmy od 1 pracy...:

2lc0nwx.jpg

f_stlm_1ac3a76.jpg

2qbg9bs.jpg

sbjaft.jpg

3022koo.jpg

2aiet8w.jpg

wv8sh0.jpg

34xl45d.jpg

rvy3gy.jpg

2dgorqr.jpg

vd1pmx.jpg

24v1f6q.jpg

2akl3bo.jpg

345lok1.jpg

339lvue.jpg

33y2ao7.jpg

a4cow.jpg

r77hfl.jpg

...a skończmy na ostatniej.

 

Narazie to tyle z moich prac ^^ Co do tego telefonu to model low-poly i wiekszośc to tekstura, a co do PSP to model jeszcze nieskończony i pracuje nad nim.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Edytowane przez WilL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwszy obrazek to jakis test ? bo nie lapie nawet o co w nim chodzi(kostka lodu?).2 to kopia jakiegos tutoriala...wiec nie wiele mozna o tym powiedziec. 3 to potwornosc...naprawde nawet nie chce zaczynac wymieniac co powinno zostac zmienione bo chcialbym sie przespac dzis w nocy. 4 i 5 takie wizki na poczcatkujacego (ale odkrycie...). proporcje troche nie takie i nad oswietleniem moglbys popracowac (np podkrecic liczbe fotonow bo na suficie jest sporo plam. 6 ...kilka boxow z noisem w odpowiednich miejscach by przypominaly stol i krzesla...ujdzie ale nie wiem jakim cudem mialyby wytrzymac ciezar zwyklego czlowieka. 7...nie chce mi sie nawet...mordka i tyle. 8 nawet nawet tylko znow swiatlo do poprawki i o co chodzi z tym wiatrem w korytarzu? jak ktos to oglada to ma sie domyslac ze pewnie brakuje polowy budynku za plecami kamerzysty ? no poprostu przekombinowales. 9, 10 nie mam nawet co o nich powiedziec bo nic tam praktycznie nie ma. 11 katana ktora jest zdziebeczko za waska ;p mogles poszukac kilku zdjec bo naprawde strasznie waska jest. no i oczywiscie material z niej do kosza(odkad cala katana jest metalowa ?) 12 telefon calkiem calkiem ale bez siatki trudno ocenic szczegolnie ze jak sam powiedziales w wiekszosci to tekstura. 13 PSP spoko tylko strasznie kanciaste. zapoznaj sie z narzedziem CHAMFER polaczonym ze SMOOTHEM...dziala cuda ;p wiec proboj dalej i nie trac checi i zapalu. czekam na dalsze pracki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że od pierwszej(kostka lodu) do ostatniej pracy wiele się nauczyłeś . Mało TS'a(Ms'a) widać a jak już jest gdzieś zastosowany np. na oponach to wygląda to dość tragicznie . A teraz po kolej co mi się nie podoba w obrazkach.

1.Odbicia światła wyszły nieciekawie i w sumie mało pokazane.

2.Zamiast okrągłych opon z kanciastym bieżnikiem zrobiłeś kanciastą oponę z okrągłym bieżnikiem.

3,4 . Sztywne płaskie poduchy , słaby render i mało bajerów.

5. Zbyt cienkie/małe deseczki .

6. Hmm tego to bym nawet do skrajnej Abstrakcji ciastko-myszy nie porównał.

7.Tu już lepiej , tylko że pojedynczy panel ma z 5 metrów , wszystkie kartki mają takie same wartości NOISE i za dużo się to fżystko( ;] ) błyszczy .

8.Fajnie ten TOON'owy efekt wyszedł na kartkach, fajniejsza czcionka i było by nawet OK . Rozumiem że to jakiś baner czy inne diabelstwo pod klan czy jakoś tak . Ale zamiast tego napisu i znaczków dałbym jakąś fajną broń.

9. Można by było z tego nawet fajną lokacje wyciągnąć , tylko ze za mało detali , złe oświetlenie i textury takie sobie.

10. Ostrze grubsze i na rączce byś mógł dać skórę(tak jak np. w rakiecie do tenisa) .

11.Tu wszystko zależy jaką masz siatkę .

12.13.14 itd. Ładnie idzie tylko chamfera i smootha używaj .

 

Ogólnie to bierz to wszystko jako konstruktywną krytykę , wiadomo fajnie jest dostać pochwały ale to krytyka nasuwa pewne przemyślenia do odbiorcy . I kontroluje by autor nie zapadł na chorobę która objawia się ogólnym samozachwytem i niedostrzeganiem swych błędów ;].

Idź dalej w tym tempie do przodu to niedługo będzie już czego zazdrościć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis przedstawiam nowe prace :) Moze nienajlepsze ale dobre są. Wszystkie robione programem Terragen oraz Terragen 2 BETA :P Mam nadzije że sie spodoba :) Czas pracy ok. 10 minut (ost. praca 30 minut).

 

jg0c3m.jpg

23hvaj9.jpg

178dog.jpg

2akg40m.jpg

2pt2tn7.jpg

2ceowgz.jpg

 

Zapraszam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to znowu ja i moje badziewia. Dzis mam do was pytanie jak mozna poprawic ten rebder (a raczej jego ustawienia) bo odrazu widać że realistyczne to nie jest :( Chciałbym zrobić to w miare realistyczne ale za nic nie moge chociaż próbuje różnych ustawień. No i teraz coś aby wam pomóc to soft jaki używam; 3ds max 9 oraz Vray 1.5 RC5. Jak ktoś chce to moge mu przesłać ustawienia rendera aby tu wątku niezapychać.

Tutaj najlepsza wersja rendera

2upxweh.jpg

I najgorsza ktora wygląda jak z gta 4

3344rpl.jpg

Edytowane przez WilL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki up do mojej pracki na minibitwe, wiem ze odbiega od oryginału w paru szczegółach ale moze jeszcze to poprawie. Dzies mały render bo hi-res sie dopiero robi i bedzie na wieczór. :) Moze teraz wyglada troche realistyczniej :) PS: To moja pierwsza pracka na VraySunLight więc chyba nie jest źle.

 

mu8upk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores nie martw się zaczynam od nowa :) Za duzo niezgodnosci jest w tym co tu pokazałem i przepraszam za to że sie pytam o światełko skoro to ma byc pokaz tego co umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Toresa:

Lepiej żeby ktoś podpowiedział, niż miałby błądzić w ciemności bez sensu.

Co innego gdyby był to konkurs komercyjny, a i tak nie prosi przecież, żeby ktoś to zrobił za niego, raczej wspomógł radą.

Nie startuję w tej edycji, więc moje zdanie jest bezstronne

 

WilL: Dobrze ci idzie, tylko że oświetlasz chyba tylko SKYem. Dodaj suna albo zrób go jaśniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tutaj pokaże moja prace na minibitwe :) Praca jest nieskonczona bo światło nie pada tak jak na referce ale juz mam jej serdcznie dosć bo za dużo czasu mi zabrała. Mam nadzieje że sie spodoba :)

 

http://i39.tinypic.com/nyv7o2.jpg

http://i39.tinypic.com/23vevea.jpg

http://i39.tinypic.com/23vevea.jpg

http://i43.tinypic.com/zvz9m1.jpg

http://i43.tinypic.com/b7fdr7.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności