Skocz do zawartości

fiat 500


pads

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mój pierwszy model, z tutka bo z tutka :P Dobra, ale ja nie o tym. Co bym chciał od was najbardziej usłyszeć, to uwagi na temat renderu.

- Wiem że model jest słaby. Ale z tym jakos sobie dam rade - trzeba przysiedzieć zwyczajnie i wszystko poprawić.

 

Natomiast jeśli chodzi o render. Nie wiem jak uzyskać efekt szyby takiej samochodowej - z boku jeszcze ujdą ale ta przednia mnie wykańcza!

Te refleksy złe i tak dalej. Bardzo byłbym wdzięćzny za jakieś wskazówki.

Render to Vray 1.5 no i max 9

 

6qbrwn.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Błędów w siatce nie ma, za to spoooro niezgodności i krzywizn. Ale pisałeś żeby oceniać render, więc: materiałem przedniej szyby bym się nie martwił, bo jeśli dobrze widzę są tam po prostu inne odbicia z hdr i dlatego inaczej to wygląda (swoją drogą dobrze jest ustawiona hdrka?). Co jeszcze tak strasznie razi to opony - są tak ciemne, że praktycznie ich nie widać.

Powodzenia w dalszej nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szwadron. Wiem o tych drzwiach i o światłach. Ślepy by nie zauwazył :P

 

 

Błędów w siatce nie ma, za to spoooro niezgodności i krzywizn. Ale pisałeś żeby oceniać render, więc: materiałem przedniej szyby bym się nie martwił, bo jeśli dobrze widzę są tam po prostu inne odbicia z hdr i dlatego inaczej to wygląda (swoją drogą dobrze jest ustawiona hdrka?). Co jeszcze tak strasznie razi to opony - są tak ciemne, że praktycznie ich nie widać.

Powodzenia w dalszej nauce.

 

Co to znaczy, dobrze ustawiona? Jest jako spheric enviroment a reszta to standardowe ustawienia. No i vray plane. A jak to zmieniac dokladnie?

No wlasnie nie ma, na bocznych super sie odbija a przez ta przednia widac wnetrze i to powiekszone! A samochodowe szyby tak nie zniekształcają przecież obrazu. Szukałem materiału, ale nie moge wyczaić - a render za każdym razem trza zrobić :P Moze to tylko jakieś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - z materiałów mam dwóje :P. dzięki za opinie. będę dalej ciężko pracował.

 

A skoro jesteśmy przy materiałach to mam do was pytanie. powiedzmy ściągam sobie materiałek z "vrayblabla.de" rozpakowuje go - wlaczam maxa i laduje go sobie. No i ten material jest pokiełbaszony! Okazuje się, że ścieżki do plików ewentualnych .jpg .png z teksturami czy coś są jakby z kompa autora wzięte. No i nawet jak to się ręcznie ustawi to i tak materiał traci te właściwości wszystkie co mu nadał autor i trzeba ręcznie ustawiać. Tak przynajmniej u mnie sie dzieje... :(

 

Nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu żeby te materiały ujarzmic?

Wydaje mi się, że właśnie materiał opon od tego ucierpiał na tym obrazku, a ja to przeoczyłem :/ Nie ma jakiegos katalogu gdzie by sie to bezpiecznie rozpakowywało? A może zle włączam te materiały?

A najlepiej to znacie może jakieś kompetentne zrodlo na temat materialow - ja juz sobie poczytam. Tylko czasami ciezko znalezc to co sie konkretnie potrzebuje... a wam sie moze juz udalo. pomocy pliz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje ukończenia pracy, ale czemu twój fiat nie ma lusterek, ani wycieraczek, klamek, i założę się, że pewnie nie ma kierownicy, materiał szyb nie pozwala zajrzeć do środka, lepiej by twoja praca wyglądała jakbyś dorobił kilka tych szczegółów, a tak całkiem nieźle, zmień te otoczenie i oświetlenie strasznie ciemno wyszło i nie można zobaczyć szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Po pierwsze jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł to przy okazji podziel się swoją wiedzą nawet jeżeli jest ona nikła. Robisz z tutoriala to napisz gdzie on jest (pewnie chodzi o tego z 3dtotal o fiacie 500 on jest bdb). Materiały też możesz napisać że nie pobierasz z vray blabla tylko linka. Może ktoś początkujący z tego skorzysta to tak na przyszłość.

 

Nauka szybkiego modelowania zajmie Ci więcej czasu niż nauka dobrego renderowania. Sam ściągasz materiały gotowe, a jeżeli nie chodzą to prawdopodobnie jest problem, że część z tych materiałów jest zrobiona w nowszej wersji vraya. Polecam też włączenie gotowego materiał i zwykłego w slocie obok żebyś mógł szybko zobaczyć jakie dane się zmieniają i za co odpowiadają.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upek.

Modelu nie dotykałem - nie mam bardzo czasu :(

 

Walczę wciaz z vrayam i hdri. Oto bieżący efekt - niestety teraz widać że wnętrza zwyczajnie "ni ma" ;>

 

Postaram się model jednak dokończyć - w tym stanie jakoś tak ciągle o tym fiacie myśle, nie daje mi to spokoju)

 

2881gfc.jpg

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie ratuje auto ;) Nawet w 1 momencie jest pozytywne wrazenie takiego reazlizmu a pote nagle, potem gozej. Moze zrob inne auto do tej sceny ?? Bez urazy duzo z tego nie wyciagniesz. Jeśli chodzi ogólnie o prace, bo dla nauki zawsze warto sie meczyc i nie isc na łatwizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nvidia - no to otoczenie to darmowa próbka z jakiejś dobrej stronki... :P masywna jest (if ju noł łot aj min). dzięki za uwagę, posiedze jeszcze w wolnym czasie - bo nie chcę tego zostawiać tak w pół-surowym stanie.

 

btw. masz jakiś uraz do fiatka? czy tylko w moim wydaniu jest słaby. w sumie ja jak zaczynałem nad nim pracować to średnio mi sie podobał... teraz zmieniłem zdanie. jest piękny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.. ja lubie fiaty szczegolnie 126p i starsze, ale albo to ten materiał albo ten model jest tak słaby. Ja sobie zdaje sprawe ze włozyles duzo pracy i dobrze, tego nie krytykuje ale nie moge tez mowic ze jest super bo sam wiesz ze nie jest. W kazdym razie dobrze kombinujesz, ćwicz moze cos z tego bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nvidia - racje miales. Duzo wiecej na moim poziomie nie wycisnąłem. Poniżej finał. Za dużo błędów na początku porobiłem. Musze być dokładniejszy :/

- dodałem klamki, kierownicę, siedzenia, poprawiłem też trochę siatkę w niektórych miejscach siatkę.

Oto efekt. Opinie i uwagi mile widzanie. Pozdro!

 

352qcfk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbys pokazac printy na postawie których to robisz? Moze to auto i takie jest, ale jak dla mnie, teraz mi to wygląda bardziej na karykature. Siatka jest dramatycznie zła, właściwie całkowicie do wymiany, szkoda się męczyć nad jej poprawą, z tej niczego dobrego się nie zrobi. Kłaniają się tutoriale o polymodelingu zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kliment. moj pierwszy model autka w sumie... wiec nie dziw sie ze tak slaby, poprawilem troche krzywizn, ale juz nie ma co pokazywac. meczy mnie ten model bo taki niedokonczony, ale jak mi najdzie ochota to zrobie od nowa. wiec garsc wskazowek wskazana... najbardziej meczylem sie wlasnie z dachem i calym tym zaginaniem i manewrowaniem poly. no i potem problemy z mirrorem, symetria, wycinaniem drzwi itd. cos sie niechcacy przesunie i potem lipa... eh...

blueprint ponizej.

 

mx0exk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności