Skocz do zawartości

Teczka 2D: WilL


WilL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że to co tu zaprezentuje nie jest najlepesze ale chce sie podszkolić, a że mam strasznego lenia ostatnio to zakładam teczke dla motywacji :P Prace które chce zaprezentować powstały w róznych odstepach czasu więc jakby ktoś chciał wiedziec co, kiedy i jak to smiało pisac :)

 

Powiem tak że głównie narazie chcałbym się skupić na perspektywie, widokach oraz nauce DP więc mam nadzieje że pomożecie. Póxniej zadam pare pytan ale narazie przejdźmy do prac.

 

Nad każda praca spędziłem z 3h ale teraz będe oduczał sie tymczasowo rysowania detalu.

 

2s79nd1.th.jpg

 

2whhu21.th.jpg

 

witek1004.th.jpg

 

witek1006.th.jpg

 

witek1005.th.jpg

 

witek1008.th.jpg

 

witek1009edited2.th.jpg

 

Dobra o tych twarzach ostatnich to wiem że sa blle ale niepotrafie ich rysowac :( A teraz zapraszam do tego co najlepsze czyli C&C :)

Edytowane przez WilL
załacznik :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra widze że jakos nikt nie chce sobie pokrytykować a temat już spada w dół dlatego jeszcze dodaje te pracki co by ktos wkoncu napisał :P

 

16866vl.th.jpg

 

witek1003.th.jpg

 

witek1007.th.jpg

 

Sry za psot pod postem ale sie sami prosicie unikając mnie :P A co do prac to samochod z przed 3 miechów reszta 2 lata temu, Wszystko z patrzenia na reklamy w gazetach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dodajemy do pieca ^^ Takie małe cwiczenie co by sobie przypomniec jak tablet działa :) Wiem że martwa nature najlepiej teraz rysowac ale to tak dla relaksu bylo :P A i mam pytanie jakim sposobem najlepiej rysowac twarz bo to mi nigdy nie wychodzi :( Chodzi o to że twarze zazwyczaj troche rozjechane są :P A teraz nowa pracka: C&C mile widziane.

 

xxedited1.jpgw354.png

 

Pozdrawiam :)

PS: To białe tło to przypadkowo bo bez niego postac sie gubiła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już ktoś tu napisał to dam nowszą pracke, takie małe cos przed snem (speed) co by tablet rozruszać. Może pracka taka średnia ale co tam każdy się uczy. :)

 

tygieredited1.jpg

 

C&C mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja tak na szybko dzis bo zmeczony jestem i wogóle :) Obecnie na warsztat zabrałem sobie poćwiczenie portretu (a przy okazji przyswajam sobie na dobre tablecik) tak więc wiedząc że tu dostane wszystkie rady, porady i krytyke pokazuje tego potworka :]

 

jessicaedited2.jpg

 

 

Tak wiec krytyka mile widziana (a wrecz wskazana bo pewnie tyle błedów jest ze koniec) :P

 

PS: Laska z refki, jak widać jest to Alba, jak chcecie to jutro zapodam zdjęcie referencyjne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc wiedząc że tu dostane wszystkie rady, porady i krytyke pokazuje tego potworka :]

[...]

Tak wiec krytyka mile widziana (a wrecz wskazana bo pewnie tyle błedów jest ze koniec) :P

 

Porada jest prosta - malowanie konturów po fotografii dość niewiele wnosi, a nawet nie wiesz jak prosto czasem to sprawdzić :> Imo może ewentualnie być ćwiczeniem gdy ćwiczysz jakiś inny element malowania, a nie chcesz sobie akurat zawracać głowy proporcjami. Ale nie przejmuj się, po prostu więcej tego nie rób.

Mam pytanie - używasz Adobe Photoshop Elements 5.0. - i ciekawi mnie jakie tam są opcje w brushach. Da rade zapodać jakiegoś screenshota ? W sumie photoshop interesuje mnie na obecnym etapie tylko pod kątem brushy i transformacji (perspective tool/scale) - jeśli to jest takie samo, to musze przemyśleć zakup tych elementsów... :) Ale chcę mieć pewność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cwiczysz takie sprawy jak portrety to polecam zaczac od skzicow olowkiem, tam kreska musi byc bardziej pewna, bo nie ma ctrl+z,

lub tez bardzo luzna ktora w rytmicznych luznych liniach przedstawi twoja wizje. Proporcje nie sa takie proste na samym starcie, sam mam z nimi problem, ale pomaga wstepne rozplanowanie kluczowych elementow jak oczy uszy nos i usta. Zwroc uwage na zaleznosci miedzy tymi elementami jak np to ze uszy przewaznie koncza sie na linii brwi (tudziez zaczynaja, zalezy skad sie poatrzy ;) )

 

Tak jak pisal SBT, kontur ze zdjecia niczego cie nie nauczy to tak jak bys mazial z kalki, ale tak jak wspomnial mozesz go sobie szybko wykonac jesli np eksperymentujesz z kolorami.

 

Peace.

 

 

P.S Mustang jest swietny, ale czy "to (http://img24.imageshack.us/my.php?image=2whhu21.jpg ) " tez rysowales 3h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linearyzmem nie masz problemów, nieco gorzej jest z cieniowaniem brył :)

też polecam ołówek. wykonaj sobie kilka ćwiczeń w stylu: biorę ołówek 2b, kartkę w kratkę i cieniuję krateczki od najjaśniejszej do najciemniejszej. to ci pozwoli wyczuć ile tysięcy odcieni daje ci jedno narzędzie, i będziesz starał sie potem wykorzystać te możliwości w pełni :) chodzi o to żebyś zdał sobie sprawę z tego ile jest odcieni szarości. od bieli do czerni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skromnie no ale zawsze cos :) Z góry przepraszam za jakośc zdjęć ale robione były telefonem (postaram sie jutro zuploadować fotki z aparatu). Tak więc dzis taka mini porcja ćwiczeń (w sumie każde po 15-30 minut), osobiście jestem zadowolony chociaż widze niedoróbki. Tak więc nie pozostaje mi nic jak zaprosic do krytyki i komentowania ;]

1.Cwiczenie perspektywy (szczerze to średnio wyszło):

zdjcie0087edited1.jpg

2.Perspektywa vol. II

zdjcie0083edited1.jpg

3.Czapka (w sumie to martwa natura :P):

zdjcie0076.jpg

4.Ręce (w sumie to fajna zabawa była z rysowaniem własnej dłoni):

zdjcie0075.jpg

5.Ręka vol II (rysowana na lekcji z nudów):

zdjcie0080.jpg

 

Na dzis tyle :P Jak jakośc zdjęc jest bardzo słaba i malo co widać to piszcie a na jutro postaram sie o lepsze fotki.

PS:SBT,icecold przepraszam ale na wasze pytania odpowiem jutro gdyż dziś musze jeszcze cos załatwić :) Chyba sie nie pogniewacie ;]

 

No to C&C mile widziane (mam nadzieje że prace najgorsze nie są). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie krzywe linie w tym 1 obrazku, miasta. To trzeba kreslic jedna ,pewna linia i prosta.

Podam Ci latwy sposobna wyrobienie sobie prostej krechy jak z linijka. Bierzesz kartke A3, nastepnie dzielisz ja ok.15-20 kratek wzdloz i na dol z 7-10. Projektujesz 2 duze literki, np N i Z . Nizej robisz to samo, z tym, ze 2-kr mniejsze kratki i projektujesz kilka liter. Na reszcie robisz co chcesz w kratkach.

Teraz chaczyk, wszystko musi byc zacieniowane liniami co pare milimetrow, operujac odstepami tak by cieniowac,ale nie wiecej niz 3-5mm. CALA KARTKE....

( takie zadanko na rozrysowanie sie na architekturze, z tym, ze mysmy tego mieli troskze wiecej niz 1 kartka a3 ) ale dobrze "wchodzi".... 8-12 h i masz wyrobiona prosta kreche na cala kartke ;)

 

aha i jeszcze cos , jesli cieniujesz kreska powierzchnie pionowe, dobrze nadaje sie do tego kreskowac poziomo ( zgodnie z liniami perpektywy ). Jakos latwiej i lepiej to podkresla piony :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN Flaamess, dzięki za rade napewno się przyda :) a tymczasem + rep leci :P

 

A teraz czas na obiecane odpowiedzi:

icecold- w sumie anatomia jest jedna z moich słabszych stron i tak, ta dziewczyna była rysowana 3h (m.in. dlatego że próbowałem ją poprawic ale jak widac mało to dało). Obecnie staram sie malować z natury i pomału chce się zarać za te ksiązki co tu polecacie tak więc mam nadzieje że z czasem pójdzie mi lepiej.

 

SBT77- w sumie to racja z tymi konturami, jak teraz patrze to nie ma sensu rysować w ten sposób. Następnym razem pódejde do tematu inaczej, dzieki :).

A co do tego PS to w sumie do rysunku sie nie opłaca, ma straszne ograniczenia co do brushy (w sumie to można zmienic tylko rozimar i przeźroczystośc) ale perspective tool/scale są (chyba) takie same jak w rozbudowanej wersji PSa. Ja z niego kozystam bo otrzymałem go wraz z tabletem (chociaż od niedawna chce przejśc na CS2 bo tu wkurza mnie to ograniczenie z pędzlami).

Moja rada taka, jak chcesz tylko podstawowe opcje Psa i nie chcesz w nim rysować to w sumie możesz byc zadowolony bo do domowej obróbki sie nadaje. A no i screen jak chciałeś:

 

http://img265.imageshack.us/i/58156229.jpg/

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki :)

Ja już kupiłem sobie PS elements w wersji 7.0. i jest tak praktycznie wszystko co potrzebuję oprócz rozsądniejszej obsługi palet i pen toola - ale to mam w GIMPIe, który ma akurat to czego nie mam w PSE. Pędzle w PSE 7.0. mają mniej opcji niż w pełnym PS, ale znacznie więcej niż u Ciebie. Poza tym mimo że pewnych opcji nie da się ustawiać to po wczytaniu już zrobionych customowych pędzli działają tak jak w pełnej wersji :D Ja tam jestem zadowolony... Ale i tak nie kierunkuję się teraz na pracę przy komputerze...

Co do rysunku - właśnie sobie testuję nowe pióro i czarny tusz... Czuję jednak różnicę między digitalem a tradycyjnymi na korzyść tych drugich, przynajmniej pod względem "wyczucia" medium... Tablet jest ekstra pod względem możliwości poprawek, ale wydaje mi się bardziej sztywny w obsłudze... Nie wiem jak to lepiej opisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem ta przyjemnośc pracowac na wersji 7.0 i owszem jest bardziej przystępna niz moja 5 no ale nie narzekam :) Co do pedzli to i nawet starczą ale jednak fajnie miec nad nimi wieksza kontrole (no i truno znaleźć odpowiednie pędzle na necie, zazwyczaj musze robic je sam choć to nie minus).

Co do rysunku to tez narazie sam sie na nim skupie bo jeśli nie mam pełnej kontroli na kartce to co dopiero na tablecie :) Wydaje mi sie ze podczas klasycznego rysowania na kartce mamy większe możliwości rysunku i większa kontrole nad narzędziem (przynajmmiej ja tak to odczuwam) a na tablecie czasem czuc ograniczenie i sztywnośc (m.in. chwilowe spowolnienie pracy programu ) i często nie moge puścić szybkich luźnych lini ale to już zasługa mojego sprzętu i tego ze jest taki stary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt się nie obrazi za to że post pod postem :) Tak wiec dzis szybka pracka powstala dla rozluźnienia i odstresowania. Za jej słabośc przepraszam ale pokazac można bo zawsze to krok do przodu :P Tak wiec pozdrawiam :)

 

cos.jpgw868.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności