Skocz do zawartości

Tygodniowy speedpainting 54: "Piraci"


Ros1

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jak w tytule, czyli wszystko od kosmicznych korsarzy, aż po obślizgłe macki w brodzie Davy'ego Jonesa :)

 

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 14.03.2009 godz. 23:59.

SONDA: od 15.03 do 17.03 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam serdecznie wszystkich...oj długo się przymierzałem, straszny stres, ale sru, raz się żyje przecie :P wrzucam szybki koncepcik pirata :) postaram się potem zamieścić więcej prac, coś o sobie itp. w galerii. Od jakiegoś czasu śledzę co się tu dzieje i odechciało mi się pokazywać cokolwiek, komukolwiek, dla tego trochę to pewnie potrwa zanim tą teczkę swoją biedną wrzucę...generalnie strasznie tu wymiatacie! poziom jest masakryczny, miażdżący i niszczycielski J, także jak zdobędę się na więcej odwagi to postaram się wrzucić cosik, a na razie serdecznie wszystkim witam i prezentuje tego żabola w temacie "wariacje o piracie" ;)

zresztą ta pracka ma być takim swoistym przywitaniem, co mam nadzieję widać ;)

Pozdrawiam

 

 

 

 

dziwne wariacje o piracie ( 1h i 5min. )

piratus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pozytywne komenty

 

serio: bardzo fajna pracka tylko strasznie przeszarzona, podkrec kontrast o 100 i wrzuc jeszcze raz.

Zrob taki ekspertment i na nowej warstwie zacznij malowac pedzlem bez opacity plaskim walorem plamy typu broda - 14% brightness, twarz 55%, opaska na oko 1%, kapelusz 7% itp . Zobaczysz jak czarobialy obrazek moze byc "kolorowy"

i fajny nawet bez swiatlocienia.

Na wierzch mozesz sobie dodac cieniowanie, pamietajac ze roznice miedzy swiatlem a cieniem zwykle nie sa tak duze jak sie nam wydaje.

Kapelusz moze miec w swietle powiedzmy 20% brightness, twarz 75% itp.

Poobserwuj na fotach , pobadaj probnikiem jakie sa roznice swiatlo cien danego materialu (nie bierz pod uwage highlightow/specularow/blikow czy jak to tam zwał, które są odbiciem zrodla swiatla na odpowiednio wypolerowanej powierzchni)

W miejscach najbardziej oslonietych od swiatla pogłęb cienie - linia pod kapeluszem, pod brwiami , nosem, ustami, broda, paskiem, pachami , kroczem, pod butami, pod płaszczem, w lufie pistoletu; miejscami cien moze byc nawet czarny.

 

Różnica miedzy swiatlem i cieniem na obiekcie zalezy od mocy swiatla głównego. Oko zawsze dostosowuje sie do mocniejszego swiatla przez zwezenie zrenicy, dlatego cienie w ostrym sloncu wydaja sie bardzo ciemne, pomimo tego ze cały czas oswietlone sa tym samym swiatlem niebosklonu i otoczenia.

 

Kubasa: spoko pracka, sympatyczny pirat

i wogole witamy na forum

 

Rembik : że zacytuję "europaleta :D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki za pomocną dłoń Łukasz!!! Wrzucę ciut poprawioną pracę według Twoich zaleceń (mam nadzieje, że uczestnicy compo się nie obrażą). Postaram się na przyszłość bardziej pochylać nad tymi różnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 75 min ten bazgrol byl troche wiekszy ale z braku czasu daje mniejszy fragment:)

 

pirateh.jpg

 

a to zajelo kolejne 25 min wiec no juz nie bedzie pasowalo do regulaminu ale co poradzic :P

 

piratek.jpg

 

a to mi zajelo duzo duzo wiecej i nie pasuje zabardzo do speedpaintingu ale do conceptu pirata mysle ze tak :P

(a no i dodam ze nie jest tylko z refki ale i na refce :p mam nadzieje kiedys miec takiego skilla jak pewna grupa osob co sie udziela na tym forum :P ale nie bede wychwalal kazdego z osobna bo co slowa takiego maluczkiego znacza :)

PS:aaa zdjecia nie wstawie gdyz przedstawia moja osobe a nalezy dodac ze zdjecie w ktorym mam czepek plywacki na glowie i skrzywiona lyzke ktora ma przedstawiac opaske troszke by mnie mogla osmieszyc :DDD)

wippirate.jpg

Edytowane przez bloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukaszu za powitanie :)no mój pirat może wygląda sympatycznie, ale twoje piraty, niszczą! strasznie lekka i bardzo klimatyczna pracka, bardzo mi sie podoba, rewelacja! Ja mam nadzieję, jeszcze coś wrzucę w tym temacie, w ogóle postaram się za jakiś czas, jak dobry obyczaj nakazuje, teczuszke wrzucić. Tylko się jakoś zebrać nie mogę, pewnie to podświadomość mówi mi: nie pokazuje, nie pokazuj.... uciekaj :P no, ale postaram się coś umieścić. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności