Skocz do zawartości

Teczka 2D: RubinOS


rubinos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam i zapraszaniam do opiniowania, radzenia itp,

musze zdecydowaną czesc prac dopracowac do 23 kwietnia, około 20 muszę wybrać i dopiescic przed wystawą... mam nadzieje że pomożecie mi ;)

 

Prace będe co jakis czas dopisywał, sorki czasem za formę, ale większość rzeczy w życiu robie na dzika, a czas jest moim odwiecznym wrogiem i mnie goni z łopatą siedem dni non stop ostatnio ;)

 

Pozdrawiam

 

speed ze zdjęcia pana Rafała Milacha

 

2763568.jpg

 

Także ze zdjęcia jak tamto, bardziej to są speedy max to godzinne, bo raczej nie mam cierpliwości

 

3161464.jpg

 

A teraz troszke rzeczy z wyobraźni które troszkę dłużej trwały...

 

3296774.jpg

 

2596219.jpg

 

To miało trochę zdjęć kiedyś w sobie... ;)

1308286.jpg

 

Taki pozytyw czasem też trzeba namalować...

1292094.jpg

 

taki jeszcze jeden pozitive

 

1155397.jpg

 

takie cosik jeszcze jedno...

 

1459513.jpg

 

i demonikon

 

2167159.jpg

 

i dwa Concepty, troche stare już...

 

2565685.jpg

 

2814191.jpg

 

a i na aktualny koniec, dzisiejszego dorzucania, troche inna bajka

 

;p

 

918978.jpg

 

....lol....

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cytat z zasad tego działu ;)

Tytułuj wątki zgodnie z nowo wprowadzonym systemem nazewnictwa:

[...]

* Teczka 2D: nazwa wątku lub nick autora wątku

Nie rozumiem po co piszesz 9 postów po sobie z pojedynczymi grafikami - z jednego postu wynika że wiesz, że można wrzucać parę grafik na raz... I jeszcze zakończone tym 'lolem' ;)

Polecam poczytanie o netykiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie zawsze "dużo znaczy dobrze" to jeśli chodzi o prace, dokładnie dużo dzieje się na obrazkach (nie piszę tu o 2 pierwszych) natomiast w zasadzie nie ma na czym wzroku zawiesić, imo powinieneś określić temat pracy i na tym się skupić, uwydatnić jeden/2 elementy istotne, resztę potraktować jako mniej istotne. Zmusić widza do tego żeby, załapał o co Tobie w danej pracy chodzi.

 

Po drugie na przyszłość Proszę edytować posty.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze miałem problemy z kompozycją, 2 główne elementy powiadasz max, to samo się też w teori tyczy jasnych barw akcentów, przepych nie wskazany...problem to ja z tym mam, doskonale wiem... ale tak to jest jak człowiek się rzuca do pracy, nie dokonca wiedzac na wstępie co chce ukulać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1287128.jpg

 

i speed kilku minutowy maximum który mi zmobilizował do namalowania demonikononu

2161985.jpg

 

i takie cosik jeszcze

3038126.jpg

 

1415577.jpg

 

3008101.jpg

 

coś z innej beczki

2852795.jpg

 

podkolorowana wersja, według mnie gorsza

2853782.jpg

 

i pozytyw na koniec

3033217.jpg

Edytowane przez rubinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy chyba 20 minutowy speed, tak to już bywa że jak człowiek ma coś robić to zawsze od tego ucieknie, nawet na 20 min

 

speed11.jpg

 

ble ble ble kilka chwil puźniej

 

3314808.jpg

Edytowane przez rubinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawa grafik połączona z akademickimi koncertami jazzowymi, całokształt oczywiscie dopasowanych do odbiorcy przygotowanego na raczej tradycyjne podejscie do sztuki...

trudne zadanie, zobaczymy co wymysle, puki co demonikon na bank i co najmniej 4 z tych pokazanych prac, reszte dosle, czas mi sie skrócił bo dowiedziałem się dziś że termin mam na 16 kwietnia... mniej czasu a reszta pracy nie czeka... :/ dopiescic mam zamiar w stosunku do wydruków formatu A2 i A3... wiekszosc prac jest raczej w "internetowej" rozdzielczosci więc będzie to przeprawa przez bagno....własne bagno także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2524670.jpg

 

2509989.jpg

 

1360346.jpg

 

te oto prace jak zresztą większość została wykonana na tablecie Pentagramu XXL, to była zabawa, malowanie bez możliwości zrobienia prostej kreski ;) jednak Wacom to Wacom nawet penabled w Notkach :D

 

a tu taka jedna tandeta kolorystyczną jak ją nazywam...kojaży mi się ze starymi obrazkami religijnymi z bazarów, nie wiem czemu ;)

1099012.jpg

 

takie tam...początki w zasadzie...

 

1276360.jpg

 

Praca podczas tworzenia której poległ pentagram, nigdy nie ukonczona i może i dobrze

1740501.jpg

 

i na koniec pozytyw

 

876114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew ;)

 

W kwestii nie spójnośći:

 

Wystawe zatutuałowałem "rubinos" gdyż będzie zapisem moich dokonań w zakresie grafiki przez ostatnie 2 lata od kiedy zaczołem na nowo bawić się plastyką.

 

Chciałem zrobić tak z 3 mini działy na osobnych scianach na których to odbiorca będzie mógł zobaczyć odmienne klimatycznie prace, czyli na jednej pozitywie na innej jakies takie bardziej poważne i na trzeciej... hmm generalnie musiałbym najpierw prace wybrać jakies ażeby tak sobie to podzielić... ale na pewno nawet jeżeli nie będzie 3 ścian różnorodnych, to klimatem chce zagrać na różnych frontach. Może to i troszku nie spójne podejscie, ale jak dobrze zagram oświetleniem i klimatem to może wyjsc... Ale Pozitive też chce pokazać plus te z przesłaniem jakies pracki... mimo tego że są inaczej technicznie i klimatycznie zrobione, ale oczywiście wszystko z umiarem.

 

Dodam że będzie to połączona impreza mojej wystawy i koncertu Darka Ziółka, grającego kawałki ze swojej solowej płyty na basie śpiewając skata do tego, będą plakaty po mieście rozwieszane i taki mały informator o mnie rozdawany zwiedzającym, niestety z racji lokalizacji nie będzie mogło być wina jedynie kawa i herbata, ale za to ma być radio i televizja.

 

Napewno nie pokaże konspektów postacji, jakiś scen walk wojowników, oraz prac abstrakcyjnych, bo to by już burdel nastąpił... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm hmm.. jak by to ująć. widać, że masz naprawdę DUŻY potencjał, ale mam wrażenie że masz szczególną słabość do efektów specjalnych, i skupiasz na nich za dużo uwagi. znacznie bardziej podobają mi się Twoje prace w których jest więcej RYSOWANIA niż te, które są nawet w pewnym sensie przeładowane efektami, filtrami i stylami warstw. Spróbuj może zrobić coś gdzie nie będziesz mógł używać efektów specjalnych :) popracuj nad swoim ogólnym warsztatem illustratora; a dopiero gdy będziesz mógł narysować swobodnie prawie wszystko, łap się za efekty. będą działać mocniej, jeśli będą oparte na solidnym rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że nie kożystam z efektów, moje malowanie ogranicza się do pędzla(często standardowych) gumki, warstw kilku... najczesciej uzywam zwykłego przenikania, niedawno odkryłem surface blur i overlay i multiplay na warstwach...ale żebym na efektach działał i bazował to to mnie w zasadzie może obrazic, bo uważam że malowanie nie polega na rzuceniu efektu i jest....najlepiej samemu to narysowac.... wtedy to jest zabawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubinos przytocze pewnego Pana , ktory napisal cos ,wlasnie na tym forum. ( nia pamietam dokladnie ,ale ...) jesli ma sie cos do namalowania i mozna to zrobic recznie w pare godzin albo texture i zrobic to z podobnym efektem w pare chwil, to wybiera sie texture. Liczy sie efekt koncowy. Choc nie powiem recznie robienie czegos daje wiele doswiadczenia i nauki, akle niektorych rzeczy nie mozna poprostu przeskoczyc i textury,efekty sa lepsze.

 

to tyle.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, warto poprawiac warsztat, moze kiedyś nie będziesz potrzebował... aktualnie się ucze, moze potem mi się znudzi i będe szedł na łatwizne... choc nie jest to taka typowa łatwizna ale jednak wybieram warsztat i prace....długogodziną pracę....

 

dopiero od 2 lat znowu maluje i rysuje po 8 latach przerwy wiec sobie chyba jeszcze moge troche rozrywki z tego powyciągac, nieprawdaż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej teksturki rysowanej ręcznie a przerobionej w parę chwil. Jak przyjdzie zlecenie za kasę i CHOLERNA presja czasu to sami dobrze wiecie jaką drogę wybierzecie. Aktualnie robię prezentację w 3D i jak mi się z niej 20% w miarę podoba to max. Bo presja czasu.

Ostatnie dwie pracki super, szczególnie kolorki w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako koncept, za malo czytelny, jako game art moze byc, ale twoje prace maja jedna duza wade oczy niebardzo maja gdzie odpoczac, to taki swoisty pokaz sztucnzych ogni w ktorym kazdy ogien chce byc lepszy od drugiego i co chwila odciagaja uwage widze od siebie nawzajem.

 

Polecam zapozanc sie z jakas dobra lektura na temat kontrastow i tzw focal pointow, czyli punktow na ktorych skupic ma sie wzrok odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że za duzo świecidełek, zwracających uwagę?

 

W sumie jak na to tak spojżeć to faktycznie takim troche tandeciarzem jestem w tej kwestii, niby efektów nie urzywam PS owych, ale tu chodzi o swoistą mnogość akcentów jasnych które to już przestają być akcentami a zwracają bardziej uwagę niż reszta pracy.

 

 

Dobra podrzucicie jakis link to sobie poczytam i bedem master :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję co mam.... masz tam jeszcze linka do art tutoriala z naszej strony, tam jest trochę o focalach.

 

http://gurneyjourney.blogspot.com/

 

http://jimmurrayart.com/index2.htm

 

http://max3d.pl/tutorial.php?id=97#focus_points

 

EDIT: Ooo, jeszcze tu coś mam, o ile znasz angielski

 

http://www.artrenewal.org/articles/2009/MJAngelBook/PictorialComposition-MJAngel.pdf

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

spoko, dziękuweczka normalnie . . .

 

tylko że bardziej o kompozycyjne tutki, albo link do jakiegoś ebooka z zakresu kompozycji....

coś sprawdzonego i po polsku. .. . nawet do biblioteki bym poszedł :D

 

A tak poza tym troszke aktualniejsze prace, długo tu jednak nie zaglądałem

 

45465.jpg

46044.jpg

 

taki speed

46838.jpg

okładeczka portfolia

42481.jpg

 

47350.jpg

 

i cienkopis plus 1% PS wczesniej był tam projekt tatuaża (wydruk)ale mnie poniosło

45256.jpg

Edytowane przez rubinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzisz trochę te prace. Za bardzo działasz czernią. Wydaje mi się, że powinieneś nieco uspokoić malunki- zaakcentować elementy na które chciałbyś zwrócić uwagę widza. Teraz są takie trochę disco polowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczenia zawsze są wskazane....

 

kurde plastyka jest dla mnie zabawą i w zasadzie realizm nie zawsze jest istotny

ale fakt iż trzeba sugerować widzowi kdzie ma patrzeć

 

Stąd pomysł poczytania sobie o kompozycji

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie ta wyostrzona bardziej podoba - ogolnie jakby to byl jakis mix pierwszej i drugiej wersji to może byś ta ostrością bardziej wydobył głebie - w sensie zmontowal DOF'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im nizej sie zjezdza tym gorsze wrazenie. Na dole położyłeś nieco perspektywę. Takie mam wrazenie, jakbys dodal dobrze dopasowany wzór posadzki (np. pasy odchodzace od kolumn) miałbyś bardzo fajny efekt, taki jak planowales - teraz oko się gubi. Sama praca fajna - czuć niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wityniax23v1.jpg

 

na szybko wrzucona teksturka ale i tak juz widze ze muszą tam byc szczegóły i dobrze to musze namalować :)

Edytowane przez rubinos
tak na szybko....i zle ale fakt tam trzeba zrobic posadzke z wzorkami.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności