Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 57: "Zapomniane zawody"


mant-raz

Rekomendowane odpowiedzi

Celem tej edycji Tygodniowego Speedowania jest przedstawienie zapomnianych (a dawniej popularnych i niezbędnych) już zawodów. Obrazek może przedstawiać postać lub grupę ludzi pracujących ze szczególnym naciskiem na czynność, skupienie, atmosferę pracy i wysiłek.

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 21.04.2009 godz. 23:59.

SONDA: od 22.04 do 24.04 (3 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy można używać refek, a jeśli tak - to w jakim stopniu można się wzorować ? Jeśli znajdę np. grecki pomnik przedstawiający herosa - zgapię z niego pozę i pracę mięśni - to będzie to nadużycie ?

Pytam, bo widziałem w dawnych edycjach, że niektórzy refki wręcz niemal dosłownie przemalowywali - a chyba nikt nie zaprzeczy, że z wyobraźni taką scenę jest trudniej namalować...

Na chłopski rozum to powinna być praca w 100 procentach samodzielna - ale ja jestem taki gupi stary chop co się nie zna... więc wiecie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około godziny rysunku. Nie ciągnąłem dalej bo i tak bym nie umiał wykończyć. Praca przedstawia wytwórcę drewnianych zabawek w chwili uniesienia. Dziś nikt już nie potrzebuje takich artystów. Zabawki z materiałów złożonych produkowane są na halach produkcyjnych.

25750287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że zapomniany...albo nie zapomniany, lecz nie potrzebny w dzisiejszych czasach - płatnerz.

Pierwszy raz biorę udział w konkursie na tej stronie...wiem, że dużo jeszcze przede mną, ale warto próbować :)

Niektóre elementy nie dokończone, ale po prostu brakło już czasu:) a oszukiwać nie mam zamiaru:)

Oto i praca:

speedpaint.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typografia rzucona byla na super szybko i stad nie przemyslana... leszek masz pelna racje co do czytelnosci, moze w wolnej chwili cos pozmieniam ale na pewno obiecuje poprawe na przyszlosc.

 

leander, dzieki max, komplement od ciebie to miod na serce :) a co do karmicieli wszy to niezle sa nazwiska na liscie, az sie wierzyc nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta nieczytelnosc typo nie razi, bo jakos wciaga w obrazek. Rysunki sa na tyle atrakcyjne, ze chetnie i zaciekawiony poswiecilem czas na odkrywanie co tam jest napisane. Bym sie przyczepil do swiatel miedzyliterowych kilku, bo niepotrzebnie sa zaburzone, jak przed "y" lub w "b al". No i dziwne takie przenoszenie nie po sylabie "karm"-"iciel". No i ta uwaga Leszka z "aey" celna, bo chyba trzeba by uwazac na takie sytuacje, gdzie powstaje przypadkowy komunikat, a nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności