Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 59: "Gollum"


Rekomendowane odpowiedzi

Gollum

 

Zastanowilo mnie czemu w "The hunt for Gollum" nie pokuszono sie o autorski koncept Golluma, ale pewnie po prostu skomplikowalo by to nadmiernie produkcje. LOTR nie czytalem i nie wiem na ile wnikliwa byla charakterystyka Golluma, ale wydaje mi sie, ze wizja istoty skazanej na kilkaset (kilkadziesiat?) lat obłędu daje duże pole do popisu.

 

Mozna przedstawic portret Golluma, ale moze to byc tez wizja mrocznego swiata w ktorym przyszlo mu zyc. Mozna tez pokusic sie o jakas analogie do naszych czasów i poszukac wspolczesnych Gollumów opetanych rzadza posiadania. Moze jakies nawiazania do schizofrenii?

 

Znalazlem takie charakterystyki Golluma, ale na pewno sa gdzies ciekawsze.

http://www.fantasy.dmkhost.net/bohaterowie/index.php?nr=1404

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gollum

Najlepiej byloby odwolac się do oryginalnego tekstu Tolkiena.

 

Powodzenia!

 

------------------------------------

 

Regulamin:

 

* Czas malowania: 1,5 h.

* Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.

* Prace umieszczamy w tym wątku.

* Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 900 px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.

* czas sondy 3 dni.

 

Nagrody:

 

* Wybór kolejnego tematu.

* Rekomendacja na stronie głównej serwisu.

* Umieszczenie pracy w galerii.

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 14.05.2009 (czwartek) godz. 23:59.

SONDA: od 15.05 do 18.05 (3 dni)

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie się polowanie podobało. Dlatego szybki maz ode mnie. Może jeszcze pociągnę dalej.

Gollum_a.jpg

 

Update. Przekroczyłem czas o 4 minuty ...

 

Gollum_b.jpg

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo eksperymentów jak na moje malowanie.

 

gollumcopy.jpg

 

Tez troche na fali Hunt for Gollum. Kawał dobrej roboty chłopcy zrobili.

 

gollum3.jpg

 

Praca poniżej idzie do sondy.

gollum2copy.jpg

Edytowane przez atheg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, z Jakkas'em to wogóle nie ma co walczyć :) W związku z tym postanowiłem potraktować ten TSP treningowo i rozrywkowo. W moim poprzednim poście update z szybkimi szkicami/ studium Golluma i 20 minutowa akwarelka, z której i tak jestem bardziej zadowolony niz z tego digitala co wrzuciłem jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atheg, selfu - mistrzów na tym forum jest paru. I ja się zdecydowanie do nich nie zaliczam...choć nie ukrywam, że aspiracje mam żeby kiedyś dobić do ich poziomu :D hehe

 

atheg - akwarelka faktycznie ciekawsza, bo ten digital to wygląda jak by głowę miał skręconą... tzn Gollum nie digital :D

 

dzudzu - fajny szkic, kompozycja itd. Nawet powiedział bym że jest w tym coś perwersyjnego. Bo Gollum wygląda jak by leżał z kochanką i bo ja wiem... gładził ją po piersi...hehe

Serio - nie czuć, że z przodu to są płomienie. Więcej pomarańczy a żółte kolorki daj tylko na refleksach. Ogień to głównie pomarańcze, mniej żółte kolory. Będzie lepiej, choć mogę się mylić :)

 

Ricardov - trudną perspektywę wybrałeś, sam bym nie zaryzykował. Łapki ździebko sflaczałe wyszły...

Edytowane przez JakkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas - rozumiem co chcesz powiedzieć, niemniej jednak i tak uważam, że jesteś szalenie utalentowanym rysownikiem. A stan, w którym dostrzegamy odległość pomiędzy dokonaniami swoimi a artystów lepszych bądź bardziej doświadczonych jest moim zdaniem normalny i jak najbardziej pożądany, bo stymuluje rozwój, bez względu na to czy jest się amatorem czy zarabiającym na rysunku profesjonałem i ponurym zawodowcem z portfolio grubości encyklopedii.

 

W pierwszym poście wrzuciłem kolejną prackę którą zacząłem od jednego z małych ołówkowych szkiców. Chyba bym ją wystawił do sondy, ale jekoś ciągle się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że ostatnio robię nieco ilustracji z świata Tolkiena, więc aby odsapnąć i odpocząć od tematyki... postanowiłem namalować sobie Golluma:D

 

inspiracją była jedna z pierwszych scen w filmie Władca Pierścieni.

gollum.jpg

 

a film to jak na produkcję fanowską robi niesamowite wrażenie... idealnie wpasowuje się w klimat produkcji Petera Jacksona. Brawa dla twórców!

 

Jakkas- miło w końcu zobaczyć coś nowego od Ciebie!:) naprawdę świetny speed! choć jak dla mnie to Gollum jak na te swoje -set lat ma za dużo włosów:D

 

atheg- bardzo fajne szkice Golluma!

 

piofoks- moim zdaniem jak narazie jeden z najlepszych speedów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu... Marduk, strasznie fajna kolorystyka i dynamika tego ruchu. Świetnie uchwycone. Chyba nie do końca kupuję taka zielonkawo-goblińską wersję goluma ale wrażenie artystyczne i technika fantastyczne.

 

Thalion, tez kawał dobrej roboty, fajne światlo od góry i koncepcja na taki szkieletowy wygląd staruszka golluma, bomba. A, i ta skała na której kuca strasznie fajnie narysowana, tak bez spinki a efekt swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biedroneczka

To ja się tutaj pierwszy raz udzielę:)

Mój gollum spotkał złotą rybkę (można nawet powiedzieć, że spadła mu z nieba), ale nie spełni jego 3 życzeń ponieważ łakomczuch ja zeżre.

 

gollomn2.jpg

Edytowane przez biedroneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny pomysł biedroneczka - masz mój głos ;D

brakuje mi tylko wodospadu z tórego by ta rybka wyskakiwała.

 

a ja dwie wersje. z racji że jestem początkującym malarzem przekroczyłem czas o 20 min :/ mam nadzieje że nie będziecie mieli mi tego za złe. (w sumie to tylko zabawa i dobre ćwiczenie)

 

 

 

g1_by_nnart.jpg

Edytowane przez nikodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gollumsmall.jpg

Widzę, że ten kontur widać bardziej, niż sądziłem, pojawił mi się gdy robiłem poprawki (rysowana końcówka na 1 warstwie) i chciałem "obtoczyć" postać kolorem tła i zamiast ciemnego tworzyła mi się jasne poświata... mimo że tryb normal, jak i w opcjach pędzla nic szczególnego.

Edytowane przez Rembik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności