Skocz do zawartości

Silver Award: Avro Lancaster - Stream


Rekomendowane odpowiedzi

2_2009-09-02-001845_g.jpg

 

 

Po kilkutygodniowym szaleństwie natłoku różnych projektów i krańcowego wyczerpania, zamieszczam świeżo ukończony obraz przedstawiający ciężki nocny bombowiec, Avro Lancaster prowadzący strumień bombowców na akcję. Model to efekt znoju głównie nocnego ostatnich dwóch i pół tygodnia.

Całość powstała na wspaniałą Wystawę organizowaną przez Marka (Mrysa) i wspomaganą przez grono mistrzów takich jak Wojtek (Kliment Woroszyłow), Wiek Luijken czy Gareth Hector i wielu wielu innych. Pragnę również się przyłączyć do zaproszenia.

Teraz zapraszam do komentowania tego obrazka, pierwszego z wielu z lancasterem jakie tu pewnie zamieszczę. Wielkie dzięki dla Marka za zaproszenie i Klimka za doping, spostrzeżenia, rady i dobre słowo :) 3ds max 9 (Mental Ray) + Photoshop, rozdzielczość oryginału: 6200x3600px

 

lancasterstream.jpg

 

Close ups

 

3533464139_d36ab69f1c_b.jpg

 

Making of:

 

3680346113_1edb4f77bb_o.jpg

 

3680346185_dbecf5f950_o.jpg

 

3681167982_eb4256d530_o.jpg

 

3681214472_f6a935fcef_o.jpg

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

super model i render. ale nie pasuje mi jedna rzecz. mianowicie patrząc się na obrazek mam wrażenie, że samolot z pierwszego planu leci w innym kierunku niż cała reszta... wiem wiem czepiam się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w Hi-resie!!! Piotrze, wielkie dzięki. No i obowiązkowo widzę Cię na otwarciu :) Po drodze przypomnij Klimkowi o składkach, bo to dusza człowiek, ale w tej kwestii akurat dziwnie zapominalski... ;)

 

A praca znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

OK, już odpisuję wszystkim.

Przede wszystkim to strasznie się cieszę, że się Wam podoba, bo bałem się że zmęczenie odciśnie swoje piętno na finalnym obrazie.

 

Klimku: jeszcze raz dzięki ogromne, przyjacielu, za doping i rady. I za gwiazdy też :)

 

Eden-3d: ogromne dzięki :) i za gwiazdy ;)

 

chudy: dzięki Wielkie :) a wiesz? jak to robiłem to też miałem takie wrażenie, ale zmęczenie i presja czasowa sprawiły, że wytłumaczyłem sobie, że akurat dmuchnęło z boku i Lancasterem gibnęło ;P A tak naprawdę to planowałem trochę go dać bardziej z boku, ale kiepsko to wyglądało więc dałem go na środek, a resztą formacji chciałem sprawić, żeby wyglądało jakby ten Lancaster wszystkich prowadził (nota bene ten Lancaster jest w malowaniu właśnie prowadzącego - czerwone stateczniki pionowe), reszta ma oznaczenia polskiego dywizjonu 300 :P I dobrze, że się czepiasz, bo ja już dystansu nie mam

 

pionix: Piotruś dzięki :) czyli piwko! a co do mentala, to i tak nie przestanę psioczyć ;p

 

Mrys: Marku, dzięki jeszcze raz za zaproszenie. Będę na pewno :) A co do składek to Klimka przypilnuję, chociaż sam nie opłaciłem :P Ale logo i "fajranty" może wystarczą co?

 

Vorenus: dzięki bardzo, ale do Pearl to jeszcze lata świetlne :)

 

JohnZi: dziękuję bardzo :) I przepraszam za wprowadzenie w błąd z tą rozdzielką. Napisałem rozdzielczość oryginału. Spróbuję wrzucić ciut większy obrazek, ale na flickrze mam ograniczenie do 1200 na szerokość.

 

Trybal: dzięki :)

 

DraB: Dzięki :) niestety mogę wrzucić tylko trochę większą rozdzielczość (jak tylko znajdę jakiś serwer). Oryginał będę chciał umieścić na aviation-arthouse.com , bo już obiecałem Wiek'owi.

 

tasiek: tło to fotka (dolna część), ale rozszerzona niemal dwukrotnie z domalowanymi paroma chmurami.

 

vrocker: strasznie dziekuję :)

 

Isee: tak jak pisałem powyżej :)

 

prrrszalony: dziękuję Stary :)

 

Touch: dzięki:) Mental mnie czasem zaskakuje (zwykle negatywnie) i curves photoshopa też ;)

 

Loozack: Kurcze,dzięki bardzo :)

 

hcpiter: dzięki Piter :)

 

Marshall: dzięki bardzo, Klimat to to o co najbardziej mi chodzi w pracach :)

 

dekiel: dzięki :)

 

mrkrzysiek: dzięki, chociaż model ma masę błędów, ale jakoś się sprawdza. Tekstury za to przysporzyły mi sporo problemów (ze względu na rozmiar: 2 mapy, kadłub i skrzydła, miały początkowy rozmiar 6500x6500px, to razy 3 (diffuse, bump i specular), bo nie chciały się załadować do edytora. Właśnie, wie ktoś może od czego to zależy?

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę bezpośredni.. ZAJE****E :) froncik ma być...

 

A czy dostanę gdzieś większą rozdziałkę?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło. Kolorystycznie wszystko pięknie pasuje do siebie. Piękny detal. Gratuluję takiego opanowania mentala. Ja już kilka razy do niego podchodziłem i nadal kicha. Jedynie co mi deko odstaje to te najwyżej położone samoloty jakby na siebie skręcały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny art ! Gratuluję :)... 5*

 

ps. Tylko dlaczego to jeszcze nie jest na froncie ? Mam dziwne wrażenie ze to co tam trafia jest przebierane przez kogoś od 2d ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jeszcze raz dziękuję :)

 

BiX: dzięki Stary. Większą rozdzielczość wrzucę jak znajdę odpowiedni serwer. Ale oryginal będzie na aviation-arthouse.com. Obiecałem już :(

 

Eddy__: dzięki bardzo :)

 

Tores: bardzo dziękuję :) co do tego mentala, to może nie uwierzysz , ale prawie nic nie zmieniłem w ustawieniach domyślnych :P Nie miałem czasu na testowanie ustawień. Raczej testowałem materiały. Jedyna różnica to taka, że do oświetlenia użyłem sfery z jpegiem - (wzbogaciłem mentala o Production Shaders z maxa 2008). Ogólnie mentala nie cierpię (mam wciąż max-a 9 i właściwie żadnych perspektyw na upgrade), bo najczęściej widzę komunikat: Mental Ray has occured error i scena się wywala. Mental jest złośliwym cholerstwem :P Co do tego skrętu, to nie chciałem, żeby całość mi się rozlazła na boki i dlatego lekko skręciem te skrajne do środka, żeby kompozycyjnie się to bardziej zamykało niż otwierało. Poza tym w czasie lotów w dużych formacjach, samoloty czasem lekko modyfikowały swoje położenie w zależności od okoliczności, a tutaj strumień dopiero się tworzy, stąd specjalny samolot prowadzącego.

 

Pionier: Piciu dzięki przyjacielu bardzo :) czekać tylko na Twojego Tigera

 

chudy: jeszcze raz dziękuję :)

 

MF: dzięki bardzo Stary :) co do fronta, to uważam, że jest masa o wiele lepszych prac. Najważniejsze, że się podoba :)

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiX: dzięki Stary. Większą rozdzielczość wrzucę jak znajdę odpowiedni serwer. Ale oryginal będzie na aviation-arthouse.com. Obiecałem już :(

 

Nie ma sprawy, poczekam :) Tylko nie każ zbyt długo czekac :D

 

... co do fronta, to uważam, że jest masa o wiele lepszych prac. Najważniejsze, że się podoba :)

 

hmm wiesz ale to troche dziwne bo w rekomendacjach znajdują się o wiele wiele gorsze prace więc nie rozumiem dlaczego Twoja poki co jest pominięta.. Należy Ci się..

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję BiX, Eden-3d, Pawelkos i Filip :) Tak jak pisałem wcześniej, front to fajna rzecz, ale nie najważniejsza :) Poniżej obrazek w większej rozdzielczości dla tych co mają za daleko do Bytomia :P

 

Copyright by Aviation-arthouse

 

lancasterstream.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i oto wieksza rodzialka.. bedzie nowa tapetka ;) Kurcze ja mam niedaleko niby ale cholerka i tak nie mam sie jak dostać.. uwielbiam samoloty hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A front gdzie?

 

takie prace nie dostają fornta :D ale jak peter_f zrobiłby to w 2d albo wybrał tematyke bardziej wizkową to pewno byłby front :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hmm, dziękuję za poparcie chłopaki:) Takie słowa to chyba dla mnie najlepsza nagroda i potwierdzenie, że warto było nie spać trzy tygodnie. Front to również nagroda, ale chyba zawsze to lepiej jak jest przyznawana bez wątpliwości przez moderatorów.

Widziałem już społeczność jednego wspaniałego forum rozbitą niestety przez tego typu spory :(

Poza tym, w tym roku front był już trzy razy - to więcej niż mógłbym sobie wymarzyć :)

Głęboko wierzę w fachowość i mądrość moderatorów bo tak świetne forum musi mieć profesjonalistów za sterem.

Mathias: dzięki i bardzo szkoda, że nie dojedziesz, zrobimy fotoreportaż i pokażemy na forum :)

BiX: dzięki i zmuś się do przyjazdu :)

DaRoZ: dzięki :)

prrrrszalony: dzięki za support :)

trosiek: dzięki Stary :)

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie prace nie dostają fornta :D ale jak peter_f zrobiłby to w 2d albo wybrał tematyke bardziej wizkową to pewno byłby front :D

 

Może być jeszcze goła baba albo jakiś potwór. Też front murowany. Ale niedawno był czołg. Teraz trzeba odczekać ze cztery lata.

 

Ale w sumie się tego nie robi dla fronta. A dość zgodna, skrajnie pozytywna opinia "oglądaczy" jest chyba jednak istotniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności