Skocz do zawartości

Mercedes S + Mercedes SLS


M4rcus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak porobie korekty i dodam pare rzeczy to wrzuce odrazu z siatka

 

nie, nie uzywam zadnych pomocy przy rozkladaniu siatki, raz tylko wydrukowalem sobie jedno foto merca i musialem rozrysowac czesc siatki, bo za cholere nie moglem jednej lamiglowki rozwiazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem całkiem;) gorny rog "mniejszego" wlotu do poprawy. Z tyłu przy dolnej krawedzi przetloczenie, i kant przetloczenia na bagazniku. A tak to fajnie prosty:) szczeliny wyszly super. Ciekawy jestem renderów;) Model sie podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się porównać z jakimiś refkami, ale z tyłu widac że masz krzywo - na zderzaku, na łączeniu symmetry bagażnika. Z tego co pamiętam to linia bagażnika tak sie nie chowa, tylko ciągnie się dalej. Lusterka niestety krzywe, na dole przy przeciwmgielnych też krzywo. Niepoprawnie jest chyba też linia od przednich świateł do lusterka - za ostra. Sorry że troszkę tego dużo, ale chyba o to chodzi tutaj, żeby znaleźć błedy a nie tylko słodzić :) ogólnie jest całkiem ładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro beda felgi amg Grzesiu:p

 

btw

 

zderzak AMG, bo nie wiem czy tamten normalny dobrze poprawilem, wiec pomyslalem ze moze ten.....

 

mercedessclay28bumperam.jpg

 

 

po chyba udanym poprawieniu:P

mercedessclay29bumpers.jpg

 

oraz tyl po korektach:)

mercedessclay30back.jpg

 

thx dla Troska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całkiem fajnie, ale jest parę bugów jak to już sam powiedziałeś. Zaznaczyłem Ci na Twoim renderze i na fotce:

http://img132.imageshack.us/img132/8103/mercedesbenzs63amg20071.jpg

1. chamfer musi kończyć się przed tamtym rowkiem

2. u Ciebie zderzak na dole inaczej wygląda

3. za płasko tam masz

4. za ostry chamfer na Twoim modelu

http://img141.imageshack.us/img141/8348/mercedessclay31front.jpg

5. powinno być mocniejsze zejście

6. no tam krzywo jak się patrzy

7. tu też

8. szyba powinna wchodzic głębiej

9. to takie maleństwo, ale te przetłoczenie powinno byc chyba troszkę wyżej (to akurat możesz zignorować)

10. krzywa ta kratka :)

Pokazuj lepiej claye z viewportu, z defaultowym oświetleniem. Tam łatwiej wyłapać błedy, bo tutaj to troszkę jakość zabija :) Mam nadzieję ze pomogłem. Sam nie lubię takiego chamskiego wytykania błędów, ale to pomaga w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latos - to proste. Wystarczy ułożyć z siatki taki kwadracik, później dać bevel na "-" height (np. 3) , outline amount na "-" np. 0,1 , później height na 3 i outline amount na 0. Teraz tylko jeszcze dać kwadracikowi chamfer'a na zewnętrzne krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosiek - ja tam nie narzekam na taka krytyke, chyba nie ma nic bardziej pomocnego:)

 

Co do oslonki pod swiatlami - zderzak najlepiej po ms 1 bo inaczej to dosc ciezko idzie to zrobic

 

Dzis, najpozniej jutro poprawki i bedzie git:)

 

UP:

 

mercedessview32back.jpg

mercedessview33front.jpg

 

 

zderzak amg jest mniej wiecej skorygowany, ale mysle ze itak lepiej bedzie z tym

 

nadkola, zejscie grila,glebiej wchodzaca szyba, bardziej zaokraglony prog i kant w przednim reflektorze poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala przerwa w robieniu wnetrza i pobawilem sie w ramach odmany renderkiem...

 

rendersemi.jpg

 

musze troche rozswietlic swiatla i zmienic material felg.

 

Co do zaciemnienia to kiedy model byl bardziej oswetlony, bardziej wszechstronnie to wygladalo to znacznie gorzej, wiec na moment obecny chyba tak to widze

 

(bez postprodukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scaled.php?server=32&filename=mercedessstudio48front.jpg&res=gal

scaled.php?server=32&filename=mercedessstudio49front.jpg&res=gal

scaled.php?server=32&filename=mercedessstudio50back.jpg&res=gal

scaled.php?server=31&filename=mercedessstudio51back.jpg&res=gal

 

renderki do zabawy w sumie, dojda jeszcze rejestracje i tarcze hamulcowe to bedzie ciekawiej, a zeby nie bylo ze sie obijam to niedlugo dojdzie 3ci "gwiazdor"

mesh01.th.jpg

 

nie wiem czy ich nie poalczyc jakos w calosc, moze nawet i kiedys jakas animacja..:P

ale narazie to niech pozostanie na modelingu

 

EDIT:

jeszcze jedno - moze mi ktos powiedziec czemu mam pare pixeli bialych na renderze??

Edytowane przez M4rcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem do modelowania...wersji amg:p

siatka z przodu, przeciwmgielne, napisy z tylu to dopiero dojdzie, pamietam o tym

mercedessviewport60fron.jpg

mercedessviewport61side.jpg

mercedessviewport62backx.jpg

 

 

(klikac na obrazek to bedzie powiekszony)

 

GRID mnie troche zmotywowal do roboty XD

 

ciag dalszy wkrotce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, poniewaz chce zrobic rysy i obdarcia lakieru - lakier matowy, z podspodu blacha powinna lekko lsnic...

uzywam vraya i nie moge uzyskac tego efektu

 

jako ze kolorystycznie mapa diffuse wyglada mniej wiecej tak jak powinna wygladac mapka od speculara to uzywam tej samej

 

zeby zrozumiec efekt too..np:

latarka swiecisz po karoserii i ledwo co sie swiatlo odbija, i nagle trafia na zdarty lakier to mocno lsni

 

wstawialem mape do:

-reflection

-hglossines

-glossines

bez vraya,l tzn w texy standardowe - do speculara

uzywalem swiatel

-omni

- vray lightow

... i na renderze WSZYSTKO bylo identyczne(tzn w kategorii uzyskania tego efektu o ktorym pisze powyzej), ani czarny nie byl bardziej matowy ani textura metalu na zdarciach nie swiecila/nie odbijala swiatla bardziej

a bawilem sie "natezeniem" tych map...i nic

 

P.S. jak wstawilem te sama mapke do bumpa to wszystko sie zgadzalo, bump wystepowal w tych samych miejscach co przebicia metalu

 

co robie nie tak???

 

ponizej mapka ktorej uzywam

zderzakamgfront.jpg

 

 

 

EDIT:

Reflect - felga z side-u

rimamg.jpg

Edytowane przez M4rcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model bardzo dobry. Mam wrażenie, że felega nie jest idealnym kołem jednak sam mam z tym problemy więc rozumiem ból :) (chyba, że mi się wydaje... )

 

Scena hmmm, wszystko od gory do 1/3 obrazka bym zostawił a resztę jeszcze raz przemyślał (wiem, to tylko koncepcja ) Ewentualnie inaczej ją przedstawił bo może nie rozumiem gdzie kończy się ulica a zaczyna ściana itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko, że ja też tak chcę. Kur..a kto mi w końcu powie jak modelować samochód, bo na razie co głowa to inny pomysł, ale nikt nie mówi jak to zrobić, zeby pieprzona siatka mi nie falowała. Zazdroszczę skila i to nie tylko tobie ale wszystkim mietkom na tym forum, którzy potrafią pizgać takie fureczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle aczkolwiek masz jeszcze wiele do poprawy (patrząc ze strony technicznej bo z oryginałem nie porównywałem ^^). Pozwoliłem sobie zaznaczyć miejsca do poprawy które najbardziej rzucają się w oko.

sls2.jpg

slsf.jpg

 

Mam nadzieję że poprawisz i wyjdzie z tego dobry model. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare z tych ktore wskazales sa prosciutenko, tylko najwyrazniej tak to dziwnie sie odbija, choc czesc napewno zostanie re-wyklepana.

To jest mega wysoki gloss, wiec czasem sa "nad-efekty".

Dziekuje za dobra krytyke, leci rep:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i szyby - przednia i tylna tez krzywe. tylna klapa to ma plastelinę troche na chamferach. w ogóle cały tył wygląda jakby był robiony strasznie na szybko. posiedź nad nim jeszcze troche :) i jakoś bok mi nie leży :/ te zagłębienie idące do wlotu powietrza jest pofalowane jak dla mnie. I tak jak mrkrzysiek - poka siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności