Skocz do zawartości

animacja 3d: Meteor


Hubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

 

Jakiś czas temu skończyłem prace nad produkcją swojej pierwszej animacji :) Jest to projekt który powstał na potrzeby pracy inżynierskiej na kierunku informatyka. Niestety kierunek nie był kompletnie związany z tematyką mojej pracy (praca jest z grafiki 3d a studiowałem zwykłą informatykę 'ogólną'). Dlatego oceniając jej jakość myślę że nie należy brać pod uwagę tego że jest to projekt inżynierski :) Ale do rzeczy! Zrobienie filmiku zajęło mi około 450 godzin pracy (może nawet ciut więcej). Zaczynając nad nim pracę nie miałem kompletnego pojęcia o poprawnym teksturowaniu, mapach normalnych itd. nie mówiąc już o animacji... jedyne co potrafiłem to trochę modelować. Wszystkiego trzeba był się nauczyć a rezultatem tego jest to co możecie obejrzeć.

 

 

Zamysł był taki żeby popełnić jakiś filmik reklamowy (z racji tego że na innej uczelni na drugim kierunku studiuję marketing - na którym właśnie zaczynam pisać prace mgr - chciałem jakoś sobie to podpiąć pod tą pracę). No i padło na jakiś procesorek...

 

Osobiście z filmiku jestem zadowolony do momentu pojawienia się owego procesora. Z perspektywy czasu i tego co robiłem zauważyłem że zdecydowanie za mało czasu poświeciłem na przemyślenie fabuły i w ogóle na proces preprodukcji. W sumie mam wiele zastrzeżeń do pewnych elementów filmiku (doszlifować ich nie mogłem z racji bardzo ograniczonego czasu na jego wykonanie) ale na razie chciałbym posłuchać waszych opinii i porównać sobie je ze swoimi 'odczuciami'.

 

 

Poniżej zamieszczam trochę klatek z filmiku na zachętę :)

 

18947987.jpg

 

 

86221373.jpg

 

30680476.jpg

 

25101504.jpg

 

60067451.jpg

 

94602082.jpg

 

59466096.jpg

 

66176247.jpg

 

51160471.jpg

 

21560311.jpg

 

62106225.jpg

 

71666065.jpg

 

 

A więc filmik:

http://vimeo.com/5150723

 

A tu jeszcze taki szybki 'making ofik' przygotowany na obronę żeby pokazać komisji co nie co 'kulisów' powstawania filmiku.

http://vimeo.com/5151104

 

Wydaje mi się że kompresja vimeo zjadła trochę szczegółów więc myślę że warto sobie ściągnąć pliki źródłowe.

Filmik: klik

Making of: klik

 

 

Pytania, konstruktywna krytyka i komentarze oczywiście mile widziane :)

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Making of jest świetny. Jedyne co mnie razi to wybuch po tym jak ten meteor uderza w ziemię taki trochę słaby jest...

 

Fakt - jest to jeden z elementów z których dumny nie jestem... Niestety nie mogłem używać żadnych zewnętrznych pluginów i wszystkie cząsteczki są maxowe. Do tego oczywiście wszystko robione na domowym komputerku więc trzeba było je 'zoptymalizować' do możliwości komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że skończyłeś animację.

Nie poddajesz chyba animacji pod krytykę ale pod ocenę, więc napiszę tylko że fajnie to wygląda przy zastosowanych środkach.

Jest sporo błędów których dałoby się łatwo uniknąć (prawie w każdym ujęciu), ale wierzę że nauczony doświadczeniem, niebawem pokażesz jeszcze lepszą animację.

 

powodzenia i pozdrawiam.

 

P.S. Storyboard w making ofie wygląda jakby był rysowany na końcu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła całkiem spoko, prosta i ciekawa zarazem. Nie podoba mi się wygląd krateru, chyba nawet pod niskim kątem uderzenia powstają "okrągłe" kratery. Wizualnie bardzo dobrze i nie pchał bym się w większy realizm i lepsze efekty, bo fajnie wyszło. Gorszy moment z animacją postaci (gumowej jakiejś). Ogólnie całkiem pro. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi, masz rację. Gdyby była lepsza maszyna, sądzę, że efekty na pewno by były 100x lepsze.

 

Myślę że na maszynę zrzucić tez wszystkiego nie można :) Gdybym dłużej popracował nad cząsteczkami to myślę że dało by się więcej wycisnąć. Ale niestety termin gonił i musiałem zostać na takim etapie jaki widać. Teraz już nie chcę do tego z kolei wracać bo wolę poświęcić czas na coś nowego :)

 

Ale i tak jest całkiem spoko, efekty cząsteczkowe fakt mogły by być bardziej efektowne no i nie za szybko ten meteor leci w ujęciu nad wodą?

 

Gratuluję :)

 

Dziękuję :)

Czy za szybko - tu chyba każdy ma inne odczucia w zależności jak by postrzegał takie zjawisko. Scena miała być bardzo krótka to musiał szybko lecieć :)

 

Gratuluję :) Fajnie to wygląda.

Sam wiesz nad czym trzeaby popracować więcej, ale i tak gratulacje :)

 

Dziękuję :)

Faktycznie wiem co należało by jeszcze szlifować ale Was również prosiłbym o zdanie. Być może jest coś o czym akurat nie pomyślałem :)

 

Dobra robota!

Może warto zgłosić animację do konkursu http://animotion.pl/ ? :)

 

Dzieki!

Jeżeli chodzi o konkurs to z miłą chęcią bym wystartował ale patrząc na "Mirage" i inne zacne animacje które się tam pewnie pojawią odczuwam za duży respekt żeby się tam 'ładować'.. choć w sumie nic bym nie stracił.

 

Bardzo fajnie że skończyłeś animację.

Nie poddajesz chyba animacji pod krytykę ale pod ocenę, więc napiszę tylko że fajnie to wygląda przy zastosowanych środkach.

Jest sporo błędów których dałoby się łatwo uniknąć (prawie w każdym ujęciu), ale wierzę że nauczony doświadczeniem, niebawem pokażesz jeszcze lepszą animację.

 

powodzenia i pozdrawiam.

 

P.S. Storyboard w making ofie wygląda jakby był rysowany na końcu. ;)

 

Też mam nadzieje ze doswaidczenie pozwoli mi na coś więcej :)

Storyboard rysowany był na początku :)

Pozdrawiam!

 

Ujęcie z helikopterem na tle słońca - klasyk ;)

 

Oklepany klasyk ale mi się zawsze podobał ;)

 

Fabuła całkiem spoko, prosta i ciekawa zarazem. Nie podoba mi się wygląd krateru, chyba nawet pod niskim kątem uderzenia powstają "okrągłe" kratery. Wizualnie bardzo dobrze i nie pchał bym się w większy realizm i lepsze efekty, bo fajnie wyszło. Gorszy moment z animacją postaci (gumowej jakiejś). Ogólnie całkiem pro. Gratulacje.

 

Dzięki :)

Kratery rzeczywiście powstają inaczej ale ten meteor tylko wrył się w ziemię i dalej wpadł do 'jamy' (jaskini) więc siły rozłożyły się inaczej :P A tak serio to tak jakoś wpadł mi taki pomysł do głowy i go zrealizoawałem - to taki krater 'nadzwyczajny' ;)

Animacja postaci to wg mnie najgorzej wykonany element animacji i za razem to ten z którym było mi najciężej (pomimo tego że jej prawie nie ma :) ). Ale teraz wiem jedno - animatorem postaci to na pewno nie zostane :D Chyba że się ostro za to wezmę ale wydaje mi się że to wyczucie trzeba już "mieć" i tego wyuczyć się nie da.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dzieki!

Jeżeli chodzi o konkurs to z miłą chęcią bym wystartował ale patrząc na "Mirage" i inne zacne animacje które się tam pewnie pojawią odczuwam za duży respekt żeby się tam 'ładować'.. choć w sumie nic bym nie stracił.

 

Z drugiej strony animacje, które dojdą do finału dostają studenckie wersje 3ds maxa.. a upgrade do fulla to tylko 2k PLN, więc może jednak warto się zastanowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

bardzo fajnie i widac ze duzo roboty w to wlozyles. To prawda co pisano poprzednio, ze praktycznie kazde ujecie mozna poprawic, ale tak to juz zwykle bywa.

Bardzo fajnie i rob kolejne :)

 

 

 

 

Z drugiej strony animacje, które dojdą do finału dostają studenckie wersje 3ds maxa.. a upgrade do fulla to tylko 2k PLN, więc może jednak warto się zastanowić :)

 

mati - a ja czytalem ze pakiet legalizacyjny, czy jak to sie nazywa, kosztuje prawie 5 tysiecy neto, i koniezna jest roczna subskrypcja. Czy to nie robi bardziej kwoty w okolicach 10 tysiey pln ?

I tak na maginesie - cyz ktos wie jak wyglada ten znaK wodny w maxie ? (bo czytalem ze wersja studencka ma taki znak ).

 

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze porodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

bardzo fajnie i widac ze duzo roboty w to wlozyles. To prawda co pisano poprzednio, ze praktycznie kazde ujecie mozna poprawic, ale tak to juz zwykle bywa.

Bardzo fajnie i rob kolejne :)

 

Dziękuję. Postaram się żeby następne były lepsze :)

 

 

 

 

mati - a ja czytalem ze pakiet legalizacyjny, czy jak to sie nazywa, kosztuje prawie 5 tysiecy neto, i koniezna jest roczna subskrypcja. Czy to nie robi bardziej kwoty w okolicach 10 tysiey pln ?

I tak na maginesie - cyz ktos wie jak wyglada ten znaK wodny w maxie ? (bo czytalem ze wersja studencka ma taki znak ).

 

pozdrawiam i zycze porodzenia :)

 

"Dodatkowo firma Autodesk proponuje możliwość upgradu 3ds Max'a do pełnej wersji komercyjnej.

Cena upgradu to 900 Euro netto + subskrypcja za kwotę 425 Euro netto.

Łączna kwota upgradu do wersj ikomercyjnej wynosi 1325 Euro netto !!!

Warunkiem jest, zarejestrowanie zakupionej wcześniej wersji 3DS MAX 2010 Student Superpack." [cytat z Rupika]

 

 

Przy dzisiejszym kursie Euro (4,5343PLN) wychodzi około 7329,70zł brutto :) Więc trochę więcej niż 2k ;) Ale z kolei trochę mniej niż 10k :) Ciekawe tylko czy zakupiona = wygrana? A i co ciekawsze przecież trzeba zapłacić podatek od wygranej :)

 

 

 

Tak czy inaczej poczekam trochę, popatrzę na poziom jaki będą reprezentowały zgłaszane animki i wtedy zdecyduje czy w ogóle jest sens im coś wysyłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Od nagród Autodesku nie trzeba będzie płacić podatku. Poza tym będą jeszcze inne nagrody :)

Co do update'u mam chyba nieświerze informacje - sorki!

Tak, czy siak - myślę, że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza scena swietna, pozniej troche opada widowsiko az po scene z procesorem, jakby braklo pomyslu albo czasu. Ale tak na prawde to chcialem sie tylko przyczepic do momentu kiedy pokazana jest rozblurowana postac i przejscie miedzy rozmyciem a ostroscia jest zbyt szybka i ostra. mi to zaklucilo klimat. wolniej i subtelniej powinno to sie wykonac. ogolnie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza scena swietna, pozniej troche opada widowsiko az po scene z procesorem, jakby braklo pomyslu albo czasu.

 

Zabrakło czasu na stworzenie pomysłu :)

 

Ale tak na prawde to chcialem sie tylko przyczepic do momentu kiedy pokazana jest rozblurowana postac i przejscie miedzy rozmyciem a ostroscia jest zbyt szybka i ostra. mi to zaklucilo klimat. wolniej i subtelniej powinno to sie wykonac. ogolnie fajnie.

 

Dziękuję. Też odnoszę takie wrażenie, ale ujęcie renderowało się na tyle długo (dof + szkło + wszędzie naokoło materiały z glossem dużym) ze nie bardzo już mi się chciało to poprawiać - więc pozostało tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. "Technologia spoza ziemi"? Brzmi sztywno na maksa...

"Niezemska technologia" - o niebo lepiej. A z angielska moglbys jeszcze poleciec w "Rock Solid Technology" na przyklad... Wiecej polotu, bo teraz to jak polski film w ktorym "dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są."

 

Ten sztywniacki slogan na koncu najbardziej mnie zabolal w calosci.

 

Gratulacje skonczenia - jak juz masz animke to rozsylaj, bracie, gdzie sie da - co ci szkodzi. Najwyzej nie wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. "Technologia spoza ziemi"? Brzmi sztywno na maksa...

"Niezemska technologia" - o niebo lepiej. A z angielska moglbys jeszcze poleciec w "Rock Solid Technology" na przyklad... Wiecej polotu, bo teraz to jak polski film w ktorym "dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są."

 

Ten sztywniacki slogan na koncu najbardziej mnie zabolal w calosci.

 

Gratulacje skonczenia - jak juz masz animke to rozsylaj, bracie, gdzie sie da - co ci szkodzi. Najwyzej nie wygrasz.

 

Dziękuje :)

 

A jeżeli chodzi o tekst to pewnie każdy zauważył że zawiewa tu (bardzo delikatnie mówiąc) "sztywnością" :). Ale doszedłem do wniosku że co by tam nie napisać w języku polskim, to przez polską publiczność zostanie i tak odebrane jako "tandetne" - tak już jakoś jest że przyzwyczajeni jesteśmy do zwrotów angielskich które brzmią "fajniej".

"Nieziemską technologię" też miałem na myśli ale pytając otoczenia, które wyrażenie jest lepsze, o dziwo wybierali "Technologia spoza ziemi"... Może powinienem zmienić otoczenie :P?

Tak czy inaczej, wielokrotnie powtarzam ze z całej końcówki nie jestem zadowolony.. i teraz tak sobie myślę ze możne jak będzie kiedyś czas to ją zmienię... Ale niestety nie teraz bo muszę siedzieć pisać magisterkę :(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

 

Making of pokazuje twoj potencjal... ktorego niestety nie wykorzystales do konca.

Przy nastepnej produkcji na pewno bedzie duzo lepiej. Jakbys potrzebowal komputery do renderingu, daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

 

Making of pokazuje twoj potencjal... ktorego niestety nie wykorzystales do konca.

Przy nastepnej produkcji na pewno bedzie duzo lepiej. Jakbys potrzebowal komputery do renderingu, daj znac.

 

 

Dziękuję.

 

 

 

Takie komentarze chyba najbardziej podnoszą na duchu i mobilizują do działania :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności