Skocz do zawartości

Teczka 2d: atheg masywny update 7.09.2010


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

Zbierałem się, zbierałem się i w tkzw. wolnej chwili zakładam teczkę z pracami. Wrzucę na początek kilka żeby przekrojowo w miarę było. Niemniej jednak raczej ma mnie to motywować do wrzucania rzeczy nowych, z których choc trochę będę zadowolony.

 

Trochę tradycyjnych:

 

akwarela.jpg

wincentego2.jpg

zawodysmally-1.jpg

banjo-small.jpg

kolejorz-small.jpg

australia.jpg

 

I trochę tabletowych:

 

genmag_concept.jpg

PLAKAT_ULAN1.jpg

koszmar_fin.jpg

hb_koniec1.jpg

knockout_small.jpg

da_vinci_small.jpg

duchwojny_FINAL.jpg

sloniu2_small.jpg

exorcistcopysmall.jpg

gic_final.jpg

szkiccopy.jpg

tracker4.jpg

domek.jpg

pokersaintcopy.jpg

sharpecopy.jpg

koscmentcopy9_final.jpg

vegacopy.jpg

szalonyrobotcopy.jpg

newtrop.jpg

 

Prace są różne. Lepsze, gorsze. Zdaję sobie z tego sprawę ale taka teczka myślę pomoże mi jakoś pojść do przodu z ilustracja cyfrową. Jeśli ktoś ma ochotę to zachęcam do wypowiadania się.

Jak znajdę coś wartego uwagi jeszcze to wrzucę.

Edytowane przez atheg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hm, no dobra. Bo trochę jeszcze znalazłem rzeczy to dorzucam. Człowiek nie pamięta nawet czym sie zajmował nie tak dawno.

Ilustracje wybrane z Tezaurusa do Harrego Pottera:

 

pokatnaulica.jpg

peronnumer9itrzyczwarte.jpg

macnairwalden.jpg

klinikamagicznychchorobiurazowszpit.jpg

dziurawykociol.jpg

domriddleow.jpg

blacksyriusz.jpg

bankgringotta.jpg

 

Taka stara akwarelka jeszcze:

 

DSCN0863.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bardzo mi miło. Ja jestem wychowany na technikach tradycyjnych i to będzie jeszcze długo widać. Cyfrowego malowania staram sie uczyć i wychodzi jak wychodzi. Może za jakiś czas będzie ok.

Na razie żeby zamknąć już tę pierwszą partie historycznych rzeczy dorzucam jeszcze jeden olej:

 

Obraztod2.jpg

 

jeden szkicyk falamastrami:

 

baloonmancolor.jpg

 

jeden stary tusz (ale go lubię):

 

kuplanecieseazoonpoprawka.jpg

 

i jeden duzy format (akryl na ścianie):

 

173-7320_IMG.jpg

 

Masę jeszcze rzeczorów w życiu robiłem ale niektrych albo nie mogę pokazać albo wogóle mija sie to z celem. Mam nadzieje, że po te rysunki i malunki jakoś mnie okreslają. Dla mnie są dobrym punktem wyjścia dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podobają mi się Twoje ostatnie szkice, widać w tej kresce pewność;). Robisz je piórkiem czy cienkopisem?

Digitale w sumie raczej średnie, chociaż jeden bardzo mi się spodobał - mam na myśli pana kota z panem jaszczurem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rysuny do harrego potera super, uswiadomily mi ze duzo przedemna pracy =] reszta, roznie, digitale troche przyciezkie w atmoswerze tak jakbys kolor uzyskiwal poprzez przyciemnianie lub rozjasnianie czarnym i bialym moze dlatego troche gasna te obrazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki. Dzięki wszystkim za komentarze, krytykę, wskazówki i ciepłe przyjęcie teczki. Jest mi bardzo, bardzo miło.

 

Kubasa: Dzięki, nie spodziewałem się, że kogoś coś rozwali :) a architektura... spaczenie z wykształcenia. Skończyłem Architekturę na Polibudzie.

Dav: He, he.. Dawno juz po scianach nie malowałem :)

Bielik93: Na powaznie to zacząłem się uczyć rysunku pryzgotowując się do egzaminów na studia. Stronki i ksiązki sa pomocne ale moim zdanie dla odrobine juz ukształtowanych rysowników. Sam od wielu lat uczę rysunku tradycyjego pod katem Wydziału Architektury na Warszawskiej Politechnice i np. Wzornistwa Przemysłowego na ASP i mogę powiedzieć jedno że najcenniejsza rada to poznać solidne podstwy rysunku a potem robić minimum kilka prac tygodniowo. A potem pracować dalej. Ja wiem ile mi brakuje do poziomu, który chciałbym osiągnąć i staram się cały czas rozwijać mimo, że rysunkowi poświęciłem już szmat czasu.

Coyote: Pamiętam cały czas ale jakoś nie moge przysiąść :)

Serio: Dzięki. A ztymi kolorami to walczę cały czas. Ale może się kiedys poprawię.

Urbanboogie: Wolałbym pokazywać nowe prace :) STarocie już pogrzebałem pod warstwą kurzu. Było minęło. Wielu komercyjnych rzeczy nie mogę pokazać bo mi umowy nie pozwalają, reklama pilnuje swojej kuchni mocno. Inne są niewarte pokazania bo są np. kompromisem pomiędzy mną a klientem a takie rzeczy często słabo wychodzą. Jeszce innych zwyczajnie wolałbym nie pamietać. Wielu tradycyjnych rysunków i akwarel nie mam zarchiwizowanych cyfrowo... itd. Ale niebawem cos dorzucę bo wybieram się w Polskę porysować.

Biernac: do ©horego portiera zrobiłem około setki takich rysunków. Niektóre lepsze inne gorsze. Sprezentuje ci ksiązkę jak ci sie podobają :)

-hpx-: dzięki! Słonia też całkiem lubię chociaz trochę płaski wyszedł.

emmilius: przesadzasz :) a swoja droga gość który narysował połowę banknotów na świecie to zmarły niedawno polak - Czesław Słania - genialny, warto się zapoznać z jego pracami bo mnie rozłozyły kiedyś.

Bedyk: dziękuję. Z tym digitalem to jak juz wiele razy pisałem zmagam sie wciąż i masz sporo racji. A ogrom pracy mnie zawsze motywował i cieszył. Fajnie jest mieć mnóstwo do zrobienia i nauczenia się.

 

Wszystkim jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Postaram się odwdzięczyć rysunkowo na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żem myślał żeś wpadł totalnie zielony na forum rysunkowym i w takim tempie nabrałeś doświadczenia:D A tu się okazuje, że architektura skończona..no no:D Fajne prace;) Zwłaszcza tradycyjne.. dzięki Tobie zacząłem ostatnio się ołówkami bawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żem myślał żeś wpadł totalnie zielony na forum rysunkowym i w takim tempie nabrałeś doświadczenia:D

 

Cudów nie ma. Czasem tylko ukazują się omeny ;)

 

Co do różnicy między tradycyjnymi a digitalem to różnica faktycznie pewna jest, ale wydaje mi się że to kwestia przyzwyczajenia do danego medium i tyle. Szybkość uczenia się działa często przez analogię - ktoś generalnie dobry z matematyki z łatwością opanuje materiał z nieznanego sobie działu, a dziecko z podstawówki nie będzie rozumiało tego na jotę.

Patrząc pod mój gust digitale wiele by zyskały jakby podkręcić saturację - nawet w taki prymitywny sposób suwakiem :)

 

Generalnie bardzo fajne te prace tradycyjne, bardzo mi imponuje jak prowadzisz kreskę itd... ale... Chociaż może zaskoczę jak powiem, że mnie najbardziej przekonała ta mała akwarela - ma w sobie coś...

 

Książki do rysunku - świetna sprawa, niestety niektóre warte są każdych pieniędzy, a niektóre nie są warte nawet papieru na jakim zostały wydane :D

 

No i zgadzam się z tym co pisał urbanboogie odnośnie podstaw - przy czym określenie "podstawy" jest chyba jednym z najbardziej względych określeń występujących w naszym języku :D

 

Na koniec po przeczytaniu twojej drogi rysunkowej powiem, że jako "zielony" ciut dziwnie czuję się wśród ludzi o takim doświadczeniu, ale to że na tym forum nie ma bandy rozwrzeszczanych dzieci neo jest warte każdej ceny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podstawami rysunku to rzeczywiście śliska sprawa. I zgadzam sie, że jest to pojęcie tak względne i pojemne jak to tylko możliwe :) Dla mnie (czyli całkowicie subiektywnie) są to zasady perspektywy, światłocień, wypracowanie sztrafu, rozćwiczenie wyobraźni przestrzennej... czyli wszystko co składało sie na moją edukację lata temu kiedy przygotowywałem sie na studia.Tkzw. rysunek architektoniczny poniewierany czesto przez różnego autoramentu osoby jest moim zdaniem doskonałym punktem wyjścia do dalszych eksploracji artystycznych. Ale temat "podstaw rysunku" to temat rzeka :) Cięzko wogóle pisać o tym w paru zdaniach, kiedy nauka "podstaw" może trwać latami. Nie wiem Urbanboogie czy wogóle odpowiadam na twoje pytanie ale mam nadzije, ze chociaż zahaczyłem o to co mógłbyś uważać za odpowiedź :)

 

Bielik: Powodzenia stary i pamiętaj, że po wakacjach jest jeszcze cała reszta życia na rysowanie :)

 

RaVirr: Miło mi okrutnie, że mogłem do czegoś zainspirować. Dzięki za miłe słowa.

 

SBT: Mam nadzieję, że masz rację i przyswoję sobie za jakiś czas techniki cyfrowe na tyle żeby mi nie przeszkadzały przy rysowaniu. Na razie jest jak jest. Wieszam sobie wysoko poprzeczkę i mam nadzieję kiedys doskoczyć. Co do akwareli to strasznie lubię je malować... sa odprężające. Zwłaszcza w plenerze to czysta frajda. Pozdrowionka.

 

Radix: tego z ablonami lubie calkiem ale raczej za koncepcję... wykonanie takie na szybko czym bylo pod ręką.

 

Biernac: no to masz jak w banku :)

 

Jameli: Dziękuję, dziekuję. Bardzo mi miło. Poniżej wrzucam jeszcze paręę potterów:

 

zakazanylas.jpg

spinnersend.jpg

parszywek.jpg

norweskikolczasty.jpg

longbottomaugusta.jpg

hogwart.jpg

creeveycolin.jpg

brygadasciganiawilkolakow.jpg

borginiburkes.jpg

 

i jeszcze taki dzisiejszy speed:

 

speedcopy.jpg

 

Pozdrowienia 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję! Bardzo miło jest czytać takie komentarze, zachęcają do pracy.

 

Coyote: Aż tylu egzemplarzy autorskich nie mam :) A z Biernacem znamy się troszkę. Przyszły tydzieńza to będę miał trochę luxniejszy to może uda mi się cos dla ciebie skrobnąć zza to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie podzielę zachwytu nad ilustracjami harropotterowymi. Ich poziom jest nierówny moim zdaniem - niektóre fajne, lekkie i bardzo fajne (typol z toporem, zameczek, domek z murem szachulcowym), ale dużo moim zdaniem mordujesz mechanicznym kreskowaniem (chłopiec z aparatem, las - szczególnie drzewo na 1 planie, bo 2-gi bardzo łądnie jest poprowadzony) o mocymi obrysami, przez które robią się "czarne dziury", za dużo ich, za grube.

Digitale widzę tak samo jak u mnie - wyprane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna teka sie nazbierała, ciekawi mnie to że w twoich pracach jest taka różnorodność poziomu, np. Chc z psem, słoniem, plakat filmowy [itd] ; bardzo wysoki poziom, a bokser, tropiciel [itd] już dużo niższy... jednym z słowem rozwijasz się b.szybko najbardziej mnie urzekają twoje jakby linorytowe szkice... smok, szczur, te koszmarno-bajkowe klimatyczne szkice najlepsze... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosikowski: Prawdopodobnie poziom nie jest równy dlatego, że wciąż uczę się i eksperymentuję. Czasem udanie a czasem robię krok w złą stronę. W klasycznych technikach mam więcej swobody bo nimi częściej i od dawna operuję. Choć na PanuRebonce nie podobają się za bardzo (co też zaznaczam szanuję, bo nie każdemu musi, dobrze że gusta na forum są zróżnicowane).

 

KhazadThard: Dziękuję.

 

Poniżej update z pracami, które zrobiłem w ciągu odtatnich 5 dni podczas pleneru w Kazimierzu:

 

Piórka:

 

piorko1.jpg

piorko2.jpg

piorko3.jpg

piorko4.jpg

 

takie coś trochę eksperymentalne:

 

szara1.jpg

 

akwarele:

 

akwa2.jpg

akwa1.jpg

 

szkice ludzi podczas koncertu klezmerów w knajpie u fryzjera:

 

ludzie1.jpg

ludzie2.jpg

 

olóweczek:

 

olow1.jpg

 

i ostatnia praca z gatunku ciekawostek, wykonałem ją lewą ręką (jestem praworęczny) celem uwolnienia się od architektonicznej maniery(efekt interesujący, polecam taką zabawę):

 

lewa.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie, z radością poczytam komantarze jeśli się komuś będzie chciało komentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to trochę :] power w łapie niesamowity, piórkiem, ołówczakiem dziergane rzeczy cudne (ja z chęcią pożyczę trochę architektonicznej maniery ) ale już przy innych technikach strasznie nierówno. może się mylę ale obejrzałem co było do obejrzenia i jak dla mnie strasznie unikasz w tradycyjnych technikach światłocienia, określania bryły i potem kiedy trzeba jakoś tą przestrzeń zbudować w digitalu, to już jest męka i cała lekkość znika

(ostatni speed już bardzo fajny, duży pędzel, nie ma tego przemęczenia)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się udzielę, choć komentować nie będę, bo widziałem wszystko na miejscu i na bieżąco (przypomnę tylko, że ostatni jest moim faworytem niezmiennie ;]). Jak tylko podokańczam moje wypociny posiłkując się fotkami to też powrzucam... ;)

 

A wyjazd był przedni :)

pozdro i trzymaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varmeer: Nierówno to nie tak znowu najgorzej, bo coś mi się tam udaje w takim razie od czasu do czasu. A poważnie to zdaje sobie sprawę z nierównego poziomu ale nie chciałem nic ukrywać specjalnie. Mam dużo czasu żeby się w digitalu podciągnąć i jak kiedyś będę lepszy to będzie też dokumentacja od czego się zaczeło. Ale z tym światłocieniem to jest coś na rzeczy. W moich pracach często mnie ciągnie w stronę graficzną bardziej. Pozdro.

 

Biernac: Podokańczaj, podokańczaj. To będzie dopiero coś. A wyjazd też uważam za udany :) Rozumiem, że za rok też mogę liczyć na Twoją obecność :)

 

prrszalony: Z tą pracą to nieprzesadzajmy :) to raczej przyjemność. Choć najlepsze efekty dały męczarnie przechodzone na kacu. Wtedy ręka zupełnie inaczej pracuje. Jakiejś takiej zrezygnowanej lekkości wszystko nabiera.

 

Bielik93: Jeszcze nie zastanawiałem się nad dalszymi eksperymentami z zakresu malartwa innymi niz ręce częściami ciała :) Raczej nie wejdzie mi to w nawyk. A na poważnie lewą rękę lubie czasem roztrenować. Naprawdę duzo daje takie ćwiczenie, choć efekty nie przychodzą od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panRebonka, gutekfiutek: Dziękuję. Niezmiernie mi miło, że się Wam podoba. Postaram się po kolejnym tygodniu jak mnie nie będzie wrzucić jakieś kolejne prace. Może uda mi się teraz popracować nad warsztatem nad morzem trochę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikne szkice. Zauważyłem, że szkicowałeś także ludzi.. i tu moje pytanie.. Czy masz jakąś technikę kamuflażu aby rysowani ludzie nie czuli się obserwowani i rysowani? Bo jest to trochę krępujące jak ktoś zauważy, że jest "śledzony" :). Ok tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrocker: dziękuję

serio: Z tym kamuflażem to trafiłeś w dychę :) zawsze jest to dla mnie problemem, że ludzie się szybko orientują że są rysowani... w tym wypadku było łatwo, bo podczas koncertu większość osób była skoncentrowana na muzyce i nie zwracali uwagi że ktos ich rysuje. Może to jest patent.

 

Wrzucam też troszkę prac z ostatniej części urlopu:

 

Kompilacja szkiców:

 

szkice.jpg

 

szybki szkic akwarelą (szłaburza i miałem 10 minut żeby spróbować złapać nastrój):

 

burza_szkic.jpg

 

I akwarele (wiem że tematyka banalna i zjechana już nie wiem ile razy ale strasznei przyjemne było malowanie tych wszystkich łódek... )

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4-1.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo... te akwarelki są mega wypas... czyściutkie kolorki, jedynie ta pierwsza z zieloną wodą jakaś taka jakby wymęczona szczególnie przez ten element na pierwszym planie. Co do akwareli to mam pytanko natury technicznej. Czy malując nie masz wrażenia, że kolory są za blade? Te zapewne podkręciłeś w fotoszopie. Ja jak próbuję tej techniki to zawsze wychodzi mi jakoś strasznie blado, słyszałem, że można mieszać wtedy akwarelki z akrylami ale widziałem, że i bez tego niektórzy uzyskują mocne nasycone kolory. Jak wygląda u Ciebie ta sprawa? Pytam bo widzę, że tą technikę to masz w małym palcu. Pełen podziw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza jest taka bo zupełnie niepotrzebnie usiadłem do niej po raz drugi i zamęczyłem, wcześniej miała fajne światło a tak... sam zauważyłeś :) Kolorów nie podkręcałem. Ale też jestem pozytywnie nimi zaskoczony. Przesiadłem się ostatnio po prostu z ruskich akwareli na Van Goghi, które zawsze uważałem nie wiedzieć czemu za gorsze... a top nieprawda była. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności