Skocz do zawartości

Chc.16 CTHULHU by EC


EthicallyChallenged

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zagłębiając się w mroczne otchłanie kultu Przedwiecznych czuję, jak ogarnia mnie nieopisany lęk. Jakiś pierwotny, zapomniany instynkt ostrzega mnie przed czymś ogromnie niebezpiecznym, groźniejszym nawet niż nocny spacer po Innsmouth. Czuję, że kroczę po...

 

...granicy kiczu! :O

 

Nie wiem, żabia noga? Co ja myślałem? Na domiar złego, we łbie stwora dostrzegam coś na kształt fizjonomii dra Zoidberga!

 

Muszę uważac... Póki co, szukam dalej odpowiedniego kształtu dla bóstwa:

 

cth_thumb02_by_EthicallyChallenged.jpg

 

oraz przypominam sobie te literackie klasyki nie czytane od dziesięciu lat:

 

http://www.dagonbytes.com/thelibrary/lovecraft/index.html

 

Przy okazji dziękuję bardzo za komentarze. Miriam, odnośnie Twojego przypomnienia, mogę prosic o wyjaśnienie, bo nie skumałem? Czy chodzi o to, żeby robic całą postac a nie tylko łeb, czy coś innego opatrznie zrozumiałem?

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniastego stworka pojechałeś :)

Ale ten z pierwszego posta jest chyba najbardziej przesąknięty grozą (nie mówie o żabiej łapce)

Zastanów się czy nie warto by było popracować nad jego oczami w następnych wersjach, bo to chyba one nadają pierwotnej wersji tak mrocznego bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się, że wam się podoba. Nawet moja dziewczyna stwierdziła, że tamten jest najlepszy, a ten nowy "słodki"... Aż mi ciary przeszły, ale jak się przyjrzałem to fakt, coś w tym jest. Wniosek taki, że ujęcie i kolory i jeszcze kilka rzeczy zaadoptuję z tego pierwszego do finalnej pracy.

 

Z innych wieści to skończyłem czytac "Shadow over Innsmouth" i jest tam krótki opis kreatur, ale w mitologii jest ich kilka rodzajów, bo w "Call of Cthulhu" które czytam teraz jest innej budowy stwór. Postanowiłem zaczerpnąc z tego drugiego.

 

Znalazłem z grubsza ogólny kształt.Plan na potem jest taki, że teraz wezmę się za wygląd detali budowy a kombinowanie z której strony, jak i w jakich kolorach go pokazac zostawię na koniec. Dzięki za komenty, zainteresowanie mnie mile łechce.

 

Mniej więcej tak będzie zbudowany:

cth_thumb2_by_EthicallyChallenged.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odważny skrót w perspektywie się zdecydowałeś przez co trochę trudno ci pewnie będzie wybrnąć z jakichś anatomicznych elementów na zetknięciu korpusu i lewej nogi (szczęśliwie ręka torchę zasłania). Nie wiem czy jestem też fanem tych pazurów/szponów ale poza tym jest naprawdę niezły. Spróbuj sobie może go zdesatuować trochę, Może będzie ci się bardziej podobał jak będzie taki wypłowiały? Generalnie ten odciań zieleni nie wiem czy jest najszczęśliwszy dla mrocznego bóstwa.

 

Pozdrawiam i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle zdesaturowac co poprostu urozmaicic kolorystycznie jego skore i zmniejszyc jej "obslizglosc"..bo teraz tak mdle jest. Mozna by dodac jakies rozne wybrzuszenia, a takze nadac chropowatosci tej obslizglej skorze. Dobrym przykladem sa te zdjecia z regulaminu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazury i dłoń już poprawione, a co do kolorów, to wg Lovecraft'a "I think their predominant colour was a greyish-green, though they had white bellies. They were mostly shiny and slippery, but the ridges of their backs were scaly". U mnie będzie bardziej szary niż teraz, będzie większa różnorodnośc kolorystyczna i myślę, że będzie "mroczniej" jak wezmę się za fakturę skóry, łuski, wypostki, chropowatośc i tak dalej. On nie będzie taki gładziutki, jak teraz, nie martwcie się o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huuhh, wyglada imponujaco :) Swietne kolory, detal tez powala! Do tej skory uzyles jakiejs teksturki, czy mi sie wydaje? Przesadziles chyba tylko troche z ta plaza, bo odbija wszystko jak lustro i pazury maja wg mnie zbyt mocne cienie, przynajmniej w lewej lapie sa nie tego. Az sie boje jak bedzie wygladac wersja finalowa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to zbyt mało. Jest dobrze, będzie lepiej. Mam ciche przekonanie, że gdybyś już teraz sięgnął po "ciemną stronę mocy" czyli zaczął to co malujesz mieszać z teksturami i 3d, i nauczył się sprzedawać obrazek różnymi dodatkowymi fx'ami to efekt zaskoczyłby wielu. Ale oczywiście szanuję że to wszystko malujesz bo przecież nauki nigdy za wiele :)

Jest na tym forum grupa ludzi z potencjałem mniejszym i większym - jak to w życiu - ale według mnie w twoim wypadku to ta druga część :)

Ciekawi mnie mocno jak długo zajmujesz się grafiką zarówno tradycyjnie jak i digital licząc od zupełnego nowicjusza...

Generalnie - obserwuję uważnie i kibicuję rozwojowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel: Dzięki!

 

Urbanboogie: fajnie, że Ci się podoba. Nie wydaje Ci się, na skórę poszła lekka tekstura na overlay'u, jeśli się przyjrzysz brzuchowi i porównasz z lewą krawędzią obrazka (tego powiększonego) mniej więcej w połowie wysokości zobaczysz różnicę (na brzuchu tekstury nie ma, żeby był taki gładziutki). Reszta jak fałdy skóry i inne takie oczywiście malowana ręcznie. Co do plaży, to jeszcze zobaczę jak to zrobię, ale widziałem zdjęcia gdzie ten pas piasku nasiąknięty wodą naprawdę tak odbija. Ale jeszcze dodam nieregularności na piasku to może będzie bardziej przekonująco. Jeśli chodzi o cienie, to to mają byc wyżłobienia w piasku po przeciągnięciu szponami. Widac jeszcze nieczytelne, popracuję nad tym. Dzięki za komentarze.

 

SBT77: Heh, jak już powyżej pisałem (tekstura), ciemna strona mocy już wyciąga po mnie powoli łapy, ale dobrych podstaw żadna sztuczka nie zastąpi, więc nie ma po co się przerzucac. Stosuję triki oszczędnie, pewnie się tego nauczyłem z technik tradycyjnych, jak również cierpliwości.

Odpowiedziec na Twoje pytanie jest trudno, wszystko to jest bardzo płynne, ale tak na poważnie, z ukierunkowaniem na rozwój, zacząłem się tym zajmowac jakieś 3 lata temu. Zaczęło się od małych rzeczy, a potem stopniowo zaangażowanie rosło. Bazgrałem odkąd pamiętam (pierwsze wspomnienie mam gdy miałem 3 lata) ale raczej nic co chciałbym teraz pokazywac ;) Natomiast tablet kupiłem prawie dokładnie rok temu.

Dzięki za zachęty, postaram się nie zawieśc oczekiwań :)

 

Joel: No tak, tylko że ja mam 2 dni przewagi ;) A czasu jest jeszcze sporo więc się tak nie załamuj.

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, zle mnie zrocumiales, chodzilo mi o zacienione czesci pazurow, a nie o cienie jakie rzucaja. Co do plazy, to nie chce nic narzucac, ale mysle ze fajnie by to wygladalo gdybys zrobil jakies delikatne rozgraniczenie miedzy suchym a wilgotnym piaskiem, cos podobnego:

http://www.faces-of-nature.art.pl/photos/gallery/pomorze/b9.jpg

i nie wiem czy plaza nie powinna u Ciebie lapac troche koloru nieba.

 

Jesli cos namieszalem to prosze mnie wyprowadzic z bledu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detal konkret, przypomnial mi ze jestem z tym w lesie =/

-w odbicie na wilgotnym piasku jestem sklonny uwierzyc no moze nie w te cienkiej macki po lewej

-widze ze sam stosujesz myki z nasyceniem ktore mi doradzales, tez zaras do tego siadam, wspiera to glebie i podkresla wazne detale

-teraz zaluje ze nie osadzilem swojej gadziny w realistycznym otoczeniu, u Ciebie fajnie sie to sprawdza

-lewa noga jakby lata w powietrzu

-najdalsza macke troszke bym wzmocnil

-nie mam pewnosci czy przednie konczyny nie sa do siebie podobne specjalnie, ewentualnie czy chodzi o zle zaowazone skruty, osobiscie sprobowalbym je upodobnic

-prawa lapa jest fajniejsza ale razi troche jej proporcja wobec przykrutkiego ramienia

 

podoba mi sie ogolny charakte stwora, tak wlasnie wyobrazam sobie morskie mackowate potwory=]

zupelnie nie tak jak sam to zrobilem;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam, właśnie miałem spytac, w jakiej postaci mamy przygotowac skonczony projekt? Jako jeden plik, z powklejanymi wszystkimi rzutami? Czy jako osobne pliki? I co z tym dalej robic? Zedytowac pierwszy post i tam je wstawic? Wybacz głupie pytania, ale to mój pierwszy raz, więc może mi wybaczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to do finala powinny pojsci same konceptowe elementy.

A ta ilustracja to na inna okazje by sie zdala. Niestety to jest zmora konceptowych chc. Zamiast koncepta ludziki diełaja ilustracje.

 

Ilustracja jest przednia ale nie na ta sesje CHC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj pojęcia ilustracja oraz "koncept". Concept art to też ilustracja. Jest to przedstawienie pomysłu w dwóch wymiarach, czy też inaczej mówiąc *zilustrowanie* go. Moim zdaniem to tworzenie sztucznego podziału do niczego nie prowadzi i jest bawieniem się w semantykę. Ale jeśli ktoś będzie w stanie dokładnie nakreślic mi granicę między "konceptem" a "ilustracją" to pokornie wycofam się z konkursu. Bądź zamaluję plażę i niebo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EthicallyChallenged Zależy jak Tobie pasuje w tym momencie nie jest wymagane zestawienie ze sobą wszystkich prac w jednym pikczerze, choć łatwiej wtedy złapać ogólną koncepcję pomysłu.

Po drugie w tym wypadku głównym zadaniem było stworzenie konceptu, pomysłu postaci Cthulhu, jej rzuty ew. dodatkowo detal, dlatego też pisałem żeby nie przywiązywać zbytniej wagi do dalszych planów , acz jeśli Tobie pasuje taka lokacja postaci ja nie mam nic przeciwko ;).

 

Na temat Ilustracji oraz CA nie będę się rozwodził ponieważ każdy to inaczej przyjmuje, dla mnie CA to coś ala bardziej szczegółowy szkic lub zarys tego co jeszcze ma być. Natomiast Ilustracja to szczegółowo opowiedziana pewna historia.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności