Skocz do zawartości

Teczka2d:dezzed


dezzed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu, po cichu, obserwuję sobie forum, podglądam prace, czytam uwagi i w końcu nadszedł ten sądny dzień założenia teczki. Chciałem pokazać kilka prac, głównie są to szybsze rysunki których czas wykonania nie przekraczał 2-3 godzin czasami może dłużej. Mam nadzieje, że wstydu nie będzie a wszystkie wady zostaną bezlitośnie wytknięte. Zapraszam do oglądania.

 

Te dwa szkice powstały na podstawie zdjęć, malowane w programie painter

 

szkic1.jpg

 

Kolejnych kilka rysunków to prace z "głowy" bez użycia refek i innych pomocy naukowych, taka radosna twórczość

 

szkic2.jpg

 

speedpaczka1.jpg

 

speed5m.jpg

 

plansza1v.jpg

 

A teraz cos z innej beczki rastacopter w śniegu i latająca runiczna skała, tu pomagałem sobie fotkami co zapewne widać na górach

 

helikopterwsniegu.jpg

 

widoczek3.jpg

 

I na sam koniec praca nad którą spędziłem kilka dobrych godzin, tak pani cyborg z awarią ręki, tu również podpierałem się zdjęciem

 

cyborgfinalt.jpg

 

I to by było na tyle, mam nadzieję że nie przynudziłem zbytnio. Pozdrawiam

Edytowane przez dezzed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Twarze fajne, trzymają formę. Dobrze to wygląda. Szkic tego trola wygląda fajnie. Popracuj może nad cieniowaniem brył by trochę nadać mu przestrzeni, bo choć jest dobrze to myślę, że może być jeszcze lepiej, jeszcze fajniej. To pomorze Ci nadać takiej postaci życia.

Rzuć np okiem na ten szkic. Jest to co prawda robota tabletem, nie ołówkiem. Ale zasady te same i nie bardzo się to różni. Na rysunku 1a prawe kolano wilczka jest świetnie ocieniowane. Nadaje mu przestrzeni, trójwymiarowości. Oczywiście to tylko przykład. Sam znajdziesz dla siebie najlepsza drogę zwłaszcza, że umiejętności masz. Ołówek daje ogromne możliwości...

http://1.bp.blogspot.com/_ympYOscIRwc/ST17NWnoX8I/AAAAAAAAAho/uiLwWuRPzyk/s1600-h/mammals-12-08-08_02.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_nOfpDHR3xdk/SS2brd9JoEI/AAAAAAAAAHc/_wDnjtROClo/s1600-h/Bear_person_sketch.jpg

 

Pani android fajna. Ładnie dopieściłeś skórę i jej cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zebrało się parę prac więc uzupełniam teczkę.

planszact.jpg

glodfin4a.jpg

Szkice postaci, wszystkie zajeły mi okolo 1,5 h

szkicemale.jpg

A tutaj szmok z bitwy na digarcie

smokfin2.jpg

Tu pracka na cotygodniowy speed, ale zaspałem i w końcu nie wrzuciłem (miało być Powstanie Warszawskie)

powstanie.jpg

A tutaj cwiczenia ze zdjec znalezionych w necie

set1.jpg

set2s.jpg

I tyle na dzisiaj.

Mam jeszcze pytanko. Zauważyłem, że niektórzy z was mają w wizytówkach (czy jak to tam się nazywa) linki do swoich teczek lub portfolio. Tylko że nie wyświetla im się link tylko napis np. moja teczka czy coś w tym stylu. Jak tak zrobić? Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak dla mnie to powstanie weszloby do scislej czolowki! :) Czelendzowe pracki tez super. Z podpisem chetnie bym Ci pomogl, bo mi sie to udalo, tez po długich walkach, ale nie pamietam juz jak :DD Moze sprobuj przy edycji podpisu wpisac Moja Teczka, zaznaczyc i kliknac w insert link, ale nie gwarantuje ze to podziala

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, jak ty mogłeś zapomniec wrzucic te powstanie warszawskie! Mój głos byc mial napewno bo praca rewelacja. Ogólnie podobają mi się te twoje mazanki, szczególnie ta chuda pani przedszkolanka. Nie wiem czy wypada mi pytac, ale robisz jakąś komerche czy tylko dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Urbanboogie dzięki za podpowiedz, będę klikał wszędzie może się uda :)

Mariossan pracki robię dla siebie , zawodowo robię co innego. Ale powoli tworzę sobie portfolio, może w przyszłości coś z tego będzie.

 

REKLAMA - Potencjalny pracodawco, "młody", zdolny, elokwentny gotowy do pracy - jestem do wzięcia :) - KONIEC REKLAMY

 

lucek91, CzAk1 dzięki, cały czas walczę żeby moje prace powalały, prężę muskuły, ale tak jakoś wychodzi jak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wrzucam jedną świeżą pracę, reszta prac to starsze rzeczy.

 

Współczesny wiedźmin, praca na bitwę na digarcie. Zadaniem jest przedstawienie wiedźmina jak by wyglądał w dzisiejszych czasach. Taki pół speed, nie dopieszczałem specjalnie, ale generalnie jestem zadowolony z niej.

 

wiedzminfin.jpg

 

A tutaj poszczególne kroki http://img87.imageshack.us/img87/8427/steps.jpg

 

A tu te starsze, dwie pierwsze na bitwę ilustracyjną na digarcie

 

naukowiecfin.jpg

 

bi10fin20.jpg

 

A tu taka historia o kocie

 

kotplansza.jpg

 

I tyle na dzisiaj.

Wszelkie uwagi co jest nie tak, co mogę poprawić mile widziane

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za komentarze i zwrócenie uwagi na nogi, faktycznie prawa noga się z lekka wyłamała jakoś wcześniej nie rzuciło mi się w oczy.

Emmilius pedzelki niezastąpione, szczególnie do mazania wszelkiej maści krzaków, no i dowiaduję się od ciebie kto jest ich autorem, chwała mu :). Co prawda na stronie Daarkena podpięta jest inna paczka pędzli niż ja posiadam, ale może je co jakiś czas zmienia muszę tam zaglądać od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś trzy nowe prace, na początek scena rodzajowa, następnie koncept tropiciela i na koniec paczka "zwierzaków".

 

900fin2.jpg

 

900sz.jpg

 

Tshivumb Tabu to imię znane jest każdemu mieszkańcowi "czarnego lądu". Jest to imię najlepszego tropiciela w całej Afryce. Nikt nie pamięta kiedy pojawił się pierwszy raz ale nie ulega wątpliwości, że było to bardzo dawno temu tak dawno, że nawet najstarsi z najstarszych mieszkańców wiosek nie pamiętają kiedy to było. Wraz ze swym jedynym towarzyszem, słoniem o imieniu Mulunda podróżuje od wioski do wioski i pomaga mieszkańcom. Czasem wytropi zaginione stado kóz, innym razem odnajdą obóz bandytów nękających tubylców. Tshivumb Tabu choć cieszy się wielkim poważaniem wśród afrykańskich plemion, wzbudza zarazem wśród nich strach. Nikt nigdy tego nie widział, ale mówi się, że potrafi wprowadzić się w trans i rozmawiać z duchami przodków, którzy zawsze wskazują mu właściwą drogę. Bo jak inaczej można wytłumaczyć to, że ślepiec jest w stanie odnaleźć ziarnko zboża w górze piachu.

 

 

zwierzaki.jpg

Edytowane przez dezzed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne prace, zwłaszcza podobają mi się koncepty stworzeń przeróżnych :) Tworzysz je do jakiegoś konkretnego celu, czy po prostu tak sobie upodobałeś? Bo myślę, że niezły bestiariusz by z tego zrobił. Praca ze słoniem też przyjemna, chociaż to całkiem białe niebo można by czymś delikatnym zapełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^sTh. stworki rysowane są do Infusion, będzie to taki "papierowy" rpg, a przy okazji jest to niezłe ćwiczenie. Tropiciel jest na CAB'a na digarcie i miał mieć jednolite tło. A że ostatnio polubiłem, poniekąd z przymusu, tło białe (stworki mają być na białym) to tak zostawiłem bez koloru bo wydawało mi się, że dobrze wygląda.

 

serio, jak do przodu to dobrze, a monstra JakkaS'a wymiatają i basta.

 

Ps. Do tropiciela dodałem jeszcze krótki opis, może nie jest to literatura najwyższych lotów ale był planowany i miał dopowiedzieć to czego nie widać. A i proszę się nie śmiać naprawdę się nad nim napracowałem :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj jedna nowa praca, emerytowany wojak którego roznosi energia + szkice jego facjaty. Rysunki co prawda już wrzucałem do działu z speed'ami ale jako że poniekąd w temacie są, to umieszczam je również w teczce. Pozdrawiam.

 

wojakfin900.jpg

 

wojakszkice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robiłeś go w końcu z myślą o Bonharcie czy o emerytowanym starym wojaku?

Fajnie uchwyciłeś dynamizm i pozę, twarz pozostawia jeszcze wiele do życzenia (zwłaszcza jeżeli miał to być Bonhart) ale reszta bardzo fajnie malowane... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, dynamiczna poza, nie wiem co prawda, czy wojak nie przewróciłby przy próbie kolejnego kroku. Podobają mi się naramienniki i rękawica, skóra być może za zółta nieco, spróbuj dodać czerwieni. POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rotcore z początku miał być stary wojak a w finale starałem się zrobić Bonharta. Widać takie kombinowanie nie najlepiej wychodzi i dobrze jest się zdecydować od razu co się rysuje :).

Wish69 za żółta powiadasz, co prawda w finale nieco zjeżdżałem z czerwienią bo wydawał mi się zbyt rumiany, ale dla mnie wygląda teraz ok. Może to kwestia monitora i każdy z nas widzi trochę co innego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezzed, ta postac to jakis spontaniczny wykwit wyobrazni czy moze kryje sie pod nia jakas historyjka?

mi kojazy sie z klimatami ksiazki jaka ostatnio przeczytalem: "Gniewko syn rybaka" i serialem "znak orla" opartym na tej samej fabule.

strasznie wsiaklem ostatnio w te klimaty=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Bonhart z Wiedźmina, ale temat potraktowałem dosyć luźno więc można to potraktować jako spontaniczny wykwit wyobraźni (ładne sformułowanie, podoba mi się). Mówisz że książka fajna, może się nią zainteresuję skoro polecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka prac się zebrało więc wrzucam, na początek arka

 

kolorfin2.jpg

 

Kościej w kolorze.

kosciejkolor.jpg

 

Podkład do kościeja. Pierwszy raz w ten sposób pracowałem że zrobiłem monochromatyczny obrazek a potem go kolorowałem. Muszę przyznać że całkiem przyjemnie się tak "maluje".

 

kosciej.jpg

 

Tak na szybko, bandycka ekipa z kraju kwitnącej wiśni

 

trzech.jpg

 

i mały fan art

 

batmanfb.jpg

 

kilka speedow

 

set1m.jpg

 

set2ix.jpg

 

kuraspeed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varmer dzięki

 

Rotcore font nie był dobierany jest zupełnie z przypadku, pędzle sobie ostatnio poukładałem i porobiłem kategorie typu chmury, kurz, tekstury itp. a poszczególne grupy oddzielają właśnie takie napisy i się wziął zaplątał. Było jeszcze kilka takich napisów ale resztę zamazałem a ten się akurat ostał. W ogóle cała ta praca jest raczej testem pędzli wszelakich, najpierw mazałem próbowałem różne ustawienia pędzli a dopiero potem wyciągałem z tego jakieś kształty. A tak w ogóle to font mi się podoba :)

 

Uriel nie przesadzaj, myślę że chcesz lepiej. Ale dzięki, zawsze jest miło usłyszeć dobre słowo o tym co się robi choć trochę krytyki i wskazówek też by nie zaszkodziło.

 

QbisieQ kura powiadasz hmm... coś mi się ostatnio drób w teczce rozpanoszył. Dzięki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności