Skocz do zawartości

Chc16. CTHULHU by Bedyk


Bedyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko mi jak kolwiek wytlumaczyc moja wersje Cthulhu poniewaz opowiadania nie czytalem i dzialalem intuicyjnie opierajac sie tylko na opisie pod tematem.

W mojej interpretacii Cthulu chcialem zeby byl on przedewszystkim zylastym skurczybykiem ktorego nie mielibyscie ochoty spotkac spedzajac urlop na Helu ;]

 

cthulhu1m3d.jpg

 

miniaturka do sondy:

miniaturkam3d.jpg

 

========================================================================

 

prawde mowiac to bedzie moj pierwszy powazny koncept, o ile nie bedzie jak ostatniu ;p (unfinished)

w dodatku nie czytalem nigdy Lovecrafta wiec robie calkowicie na czuja a o cthulhu wiem tyle ile dowiedzialem sie z opisu lili, wiec moze odrazu zapytam duza ta gadzina? bo po dolaczonych obrazkach roznie mozna wnioskowac, chyba ze potrafi nadymac sie jak ropucha =]

a propo mojego obrazka podobaja mi sie w nim tylko: leb i skrzydla, reszta wydaje mi sie zbyt waszkowata jak na morskie stworzenie chociaz moze sie myle

ch6m3d.jpg

Edytowane przez Bedyk
final
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mackom powinienes nadac troche zycia - jakos je pozawijac i lekko wydluzyc. Skrzydla mysle, ze powinny byc troche wieksze. I brzuch jest do poprawy - nie sadze, by Cthulhu byl anorektykiem ^^

Ogolnie ciekawie sie zapowiada - jak sie okazuje - Cthulhu to swietny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie, może trochę zbytnio z postury przypomina wilkołaka (jakoś tak mi się kojarzy), ale jak pójdzie kolor to może odbiór się zmieni. Co do skrzydeł, to są ok, dla mnie strzał w 10.

A na dole to powinna być wycieczka japończyków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke waloru, nie tak to planowalem, moze zrobie jeszcze raz, jak ktos wie jak sprawic zeby ten obrazek byl czytelniejszy to bede wdzieczny za rady

idalej interesuje mnie co sadzicie o propozycjach z poprzedniego posta =]

ch6m3d.jpg

Edytowane przez Bedyk
zapomnialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu i tam cos poprawilem (EC dziex), probnie nalozylem kolor i niejestem z niego anitroche zadowolony, drugi raz koloruje obrazek w ten sposob, mniej wiecej z tym samym oplakanym skutkiem i zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac.

jezeli ktos mialby na tym polu jakies rady bede baaardzooo wdzieczny

ch910m3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie: koniecznie:]

Raju: zeby nie bylo ze puszczam twoje rady mimo uszu, podtuczony cthulhu i troche bardziej skrzydlasty. nie wiem czy o to Ci chodzilo ale mi sie podoba, chyba nawet bardziej niz pierwsza wersja...sam nie wiem, w sumie to wymyslilem sobie ze zlowieszcza sila mojego cthulhu tkwi w jego zylowatosci i sprezystosci, czyli zadne sadlo tylko same miesnie=]

ps

chyba nie jestem w temacie i poruszam sie w nim dosyc intuicyjnie ale nie rozumiem skrutu IMO;p

ch12k.jpg

 

i kolejny kolor, jeszcze brzydszy niz poprzedni, jeszcze nigdy na powaznie nie uzyskiwalem koloru poprzez narzedzia korekcji koloru wiec jezeli ktos wie jak uzyskac bardziej naturalny efekt to bede wdzieczny za rady

ch11k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydla teraz o wiele lepiej sie prezentuja, brzuch troche rozmazany, ale IMO lepiej niz wczesniejszy anorektyczny wyglad :P Teraz nie mam sie w sumie do czego przyczepic - wyglada bardzo dobrze :)

 

IMO - In My Opinion - moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że winnym tego, że prawe skrzydło wygląda jak przedłużenie lewego jest jego ustawienie. Lewe kieruje się niżej, natomiast prawe nie idzie po "prostej linii machania ;D" tak jakby szło do tyłu. No i spójrz gdzie znajduje się prawe ramię stwora. Prawe skrzydło wygląda jakby wyrastało z linii grzbietowej, ale sądzę, ale to drobiazg mam nadzieję zauważalny przez autora

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, żeby kolory były do bani. Masz harmonijną grę ciepłych i zimnych zieleni, w cieni pięknie przechodzi w błękity, naprawdę dobra robota. Tylko, że na całym obrazku poszedłeś w taki sam stopień nasycenia. Byłoby (moim zdaniem) lepiej, gdybyś takie nasycenie pozostawił dla wybranych miejsc, a resztę przytłumił, zepchnął w szarości. Obecnie nie ma kontrastu między jaskrawymi barwami a przytłumionymi, przez co jest zbyt jednolicie. Kolory mają większą siłę, gdy znajdują się w sąsiedztwie szarości. Wykorzystaj to. Oczywiście zrobisz, jak zechcesz, to Twój obrazek, mam nadzieję, że się nie narzucam z sugestiami.

Poza tą jedną rzeczą to na razie jak dla mnie najlepsza praca w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki są spoko, choć faktycznie warto by było może pomyśleć nad zdjęciem nasycenia w niektórych partiach ciała, bo zbyt jednolicie się to prezentuje. Mnie najbardziej przeszkadza samo tło, które jest za "landrynkowe", jak dla tak mrocznej postaci.

Ogólnie koncept bardzo dobry (choć tego mroku mi brakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie znowu okaze sie kompletnie zielony=] ale co tam nie pierwszy raz =D...

-obowiazkowy dodatkowy rzut to to co wrzucilem ponizej (jak w rys technicznym =]), czy moze choidzi o jakies ujecie potwora np w naturalnym otoczeniu?

-na koniec wszystkie wymagane obrazki wrzucamy jako jeden plik, czy kazdy oddzielnie?

rz1.jpg

ps

wlasnie pracowalem sobie nad detalem, nie powiem posunolem sie w tym procesie dosc daleko gdy nagle w skutek najscia burzy zabraklo pradziku, cala praca poszla sie tegesowac=]

 

yes, yes, yes ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga o różnicy nasycenia kolorów trafna, ale ja bym raczej podnosił w wybranych miejscach... Szczerze nie rozumiem czemu wielu współczesnych grafików używa tak mało koloru - kiedyś w malarstwie - przy mediach tradycyjnych było go niemało, a teraz zauważyłem taką tendencję do pracy niemal w szarościach która specjalnie do mnie nie trafia... Może to kwestia gustu - ja jednak wole takie malarskie barwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 nowe wersje tla, obie kiepskie ale moim zdaniem i tak lepsze niz 1

detal, niezly syf=]

bede wdzieczny za solidne korekty, jade w gorki i wracam tuz przeed finiszem, mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze cos podlubac, nie wspominajac o rzucie=D

pozdrawiam i zycze wszystkim owocnej pracy nad gadzinami =]

sklejkap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny detal, fajna dynamika, ogolnie podoba mi sie. Hmm najlepiej wyglada tlo pierwsze, dodaje dodatkowej dynamiki, ale chyba ten róż niekoniecznie korzystnie wplywa na przedwiecznego;] hmm moze jakies tlo na zasadzie kontrastow-zielony stwor, czerwonawe/pomaranczowe tlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do obejzenia efektu koncowego mojej pracy/zabawy w 1 poscie

przy okazji THX dla wszystkich ktorzy pomogli mi skonczyc prace swoimi poradami, jak sie okazalo podczas pracy kazda byla cenna

mam nadzieje ze nie zawiodlem oczekiwan=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności