Skocz do zawartości

Tygodniowy Speedpainting 67: Powstanie Warszawskie: SONDA


leander

Speedpainting 67: Powstanie Warszawskie: SONDA  

162 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Speedpainting 67: Powstanie Warszawskie: SONDA

    • maax
      9
    • BARTEKD
      2
    • EthicallyChallenged
      4
    • Łukasz Jaskólski
      67
    • maxbielecki
      0
    • leander
      4
    • RaVirr
      0
    • Joel
      0
    • SBT77
      1
    • Bedyk
      2
    • _Clavius_
      2
    • -hpx-
      0
    • Klocjusz
      1
    • Uriel
      2
    • sicksicksick
      2
    • Toxotes
      0
    • Kubasa
      31
    • eco
      4
    • Piskor
      1
    • Florian P
      2
    • JakóbM
      0
    • atheg
      1
    • Thx
      3
    • Levan
      24


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łukasz, bez większych trudności oddany głos. Dziwię sie tylko że sicksicksick nie ma ani jednego głosu, bardzo dobra praca.

 

Już jeden głos ma... Ale nie w tym rzecz. Nawet nie w tym, że ten gość jest konsekwentnie ignorowany, chociaż ma wg mnie wysoki warsztat i szybko rosnącego skilla... Widać nie należy do jakiegoś "kółka różańcowego"... A z resztą co mnie to...

I tak:

Łukasz Jaskólski popełnił fajnego speeda i ta ilość głosów nie jest przypadkowa. Ja sam nie umiałem się długo zdecydować, pewnie nie ja jeden... Oddałem w końcu głos na niego, ale szczerze powiem, że jest też pare osób na które głosów oddano mało, a nie mają się czego wstydzić. Pominę tych którzy od dawna są dostrzegani na tym forum w ten czy inny sposób. Ja sam napiszę, że mnie pozytywnie zaskoczył maxbielecki... JakóbM podobnie - chociaż tu nie aż tak bardzo zaskakująco... od dawna widzę, że bardzo fajnie operujesz bryłą, może nawet z taką lekko kubistyczną manierą, nie rozumiem czemu to się nie sprzedaje na takim forum jak to...

Ostatecznie powiem, że nie od dziś mnie dziwią te głosowania... Niektórych po prostu nie rozumiem. Innych - wolę nie rozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeden głos ma... Ale nie w tym rzecz. Nawet nie w tym, że ten gość jest konsekwentnie ignorowany, chociaż ma wg mnie wysoki warsztat i szybko rosnącego skilla... Widać nie należy do jakiegoś "kółka różańcowego"... A z resztą co mnie to...

 

Ostatecznie powiem, że nie od dziś mnie dziwią te głosowania... Niektórych po prostu nie rozumiem. Innych - wolę nie rozumieć...

 

Chyba za krotko jeszcze jestem na forum zeby stwierdzic czy masz racje odnosnie kolek, ale to chyba jest dosc naturalne zjawisko i na pewno nie przybiera takiej bezczelnej postaci jak na innych serwisach, zawsze wrecz cenilem Maxa za te lekcje pokory ktorych udziela kazdemu bez wyjatku :) A sicksicksick wydaje mi sie byc osoba ktora po prostu robi swoje i ktorej wg. mnie swietnie to wychodzi.

 

Inna sprawa jest to, ze w zasadzie dopiero tutaj uswiadomilem sobie jak bardzo subiektywny jest odbior kazdej pracy i jak bardzo potrafi sie on zmieniac z czasem, a glosuja bardzo rozni ludzie. Nie zapominajmy ze jest tu tez np. dzial 3d pelen osob o prawdopodobnie calkiem innym spojrzeniu, ktore pewnie tez biora udzial w sondach. Nie subiektywnie najlepszych gustów, dlatego tak bardzo mnie juz nie dziwia wyniki glosowan (tym bardziej tego, bo akurat praca Łukasza jest w moim odczuciu rzeczywiscie genialna ;D). Sadze ze stawianie sobie wlasnych celow jest jednak najlepsza strategia.

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na Levana, przekaz jego pracy jest bliski temu, co próbowałem zawrzeć w swojej własnej.

Najbardziej tragicznym znamieniem powstania był udział w nim dzieci, które uczestnictwem w desperackich walkach pogrzebały jakiekolwiek nadzieje na dalsze życie, czy możliwość przetrwania w bezlitosnym, ogarniętym wojną świecie.

Świetnie oddaje tę tragedię pomniku małego powstańca, który był inspiracją dla mojej pracy. Zestawienie drobnego dziecka z hełmem dorosłego żołnierza i zdobiącą go polską flaga, najbardziej uwydatnia wyraz tragedii i absurdu panujących podczas wojennej rzeczywistości. Hełm symoblizujący dojrzałość, odwagę, wierność żołnierskim obowiązkom i postura niewinnej, bezbronnej istoty dzierżącej karabin - nie rozumiejącej nawet po co, i za co walczy.

Ale już za chwilę zważą się jej losy, zakładając na głowę hełm z polską flagą i wychodząc na ulice ogarnięte walką, przypieczętował kres swojego i tak krótkiego żywota. Oczy przysłoniła mu brawura, marzenie o byciu żołnierzem, który dzielnie walczy w obronie kraju - symbolizuje to hełm zakrywający niemal całą twarz, młody pwostaniec nie zauważa miny, która zakończy tragedię jaką było jego uczestnictwo w powstaniu, ale zrodzi nowe, których bezmiar sięgać będzie pokoleń i odbije się echem w historii walki o wolność Polski.

 

Nie mogłem pozostawić tego tematu bez żadnego podsumowania, liczyłem na inwencję autorów, ale naprawdę nikt nie zdobył się na coś, co pozwoliłoby chociaż na chwilę zadumy, zajrzenia w głąb pracy, by móc utożsamić się z wizją autora. Może po prostu szukałem tego w niewłaściwym miejscu, być może speedpainting to nawet za mało, by ukazać wartościową pod względem technicznym pracę, a co dopiero by urzeczywistnić jakikolwiek przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie - totalnie Cie nie rozumiem SBT77. Piszesz dlugo i plomiennie o tych niedocenianych a sam oddales glos na Lukasza... WTF :D

 

Bo ta praca była po prostu najlepsza i byłoby niesprawiedliwie oddać głos na kogoś innego. Mimo to długo się wahałem i postanowiłem o tym napisać. Taki mój ukłon w stronę "tych niedocenianych" :D

W tej sondzie chętnie zagłosowałbym na więcej niż jedną osobę.

 

Urbanboogie - słowa prawdy, kajam się... :) Z resztą - jeszcze tu jestem jak widać, więc i tak uważam to forum za najlepsze w naszym kraju - ale nie nie sposób nie widzieć pewnych cieni. Są i blaski - liczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glos dla Kubasy, genialnie ujal to co chcialem przekazac, alegoria powstania, mala teoretycznie bezbronna jednostka ktora jednak stara sie bronic.

 

BARTEKD druga pracka dodana w temacie speeda bardziej mi podeszla :)

 

Bedyk jak zwykle ciekawy kadr.

 

Ale glos tylko jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio moj glos poszedl na prace Lukasza Jaskolskiego takze tym razem, choc praca swietna... punkt dla Kubasy.

 

Pracy Leandera nie lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przemawiają do mnie płaczące niewiniątka z krwawiącymi symbolami miłości do ojczyzny ...nasycenie czerwieni: 100%... i klony konceptów z Hardkoru. Szczerze mówiąc, zaskoczyło mnie, że totalna większość prac powiela naj- najpopularniejsze schematy zbudowane wokół Powstania.

 

Malunek Kubasy zasłużył na głos, zdecydowanie. Jedna z kilku subtelnych prac, z genialnie wykorzystanymi środkami wyrazu. "Wygumowane" kamienice, sylwetka czołgu i porównanie - powstaniec agresor. Cudowne. Szczerze przejmujące.

"Zasypani" Klocjusza też dają radę. Tragedia określona słowem, które pokazuje ją bezpośrednio, tak jak wyglądała. Nice.

Wahałem się, ale zagłosowałem na Kubasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio przemawiają do mnie płaczące niewiniątka z krwawiącymi symbolami miłości do ojczyzny... nasycenie czerwieni: 100%... i klony konceptów z Hardkoru. Szczerze mówiąc, zaskoczyło mnie, że totalna większość prac powiela naj- najpopularniejsze schematy zbudowane wokół Powstania.

 

Odnioslem dokladnie takie samo wrazenie zagladajac do watku pierwszy raz. Pourywane konczyny, krwawiace dziury po kulach. Malo tu dla mnie "ducha powstania". Za duzo filmow Panowie. ;) Jeden z rysunkow przypomina mi jako zywo "Commandos: Behind Enemy Lines" (Bedyk)... a nie o to tu chyba chodzilo. Przedstawiajac taki temat jak powstanie nalezaloby sie skupic na symbolice cierpienia i stanu beznadziejnego niz jego bezposrednim, doslownym przytoczeniu.

 

Ale to tak BTW. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze nie przeczytalem calego watku. Bez rzucania nickami, ktos zarzuca ze na forum panuje kolesiostwo, nie wiem. Weldug mnie to bzdura ta tematyka jest na tyle delikatna ze nawet dobra technicznie praca moze odrzucac. Zauwazylem ze wiele osob zarzuca klonami. Mi tez sie to bardzo nie podoba. Troche mnie martwi cale to podejscie, bo niedlugo dzieci beda faktycznie myslaly ze w wojnie brali udzial jedi. Wszytkie tego typu prace + rzucanie miechem, maja zdecydownie nizsze noty.

Wedlug mnie bardzo fajnie sie zaprezentowala prosta pracka _Clavius_, jesli jest to jego wlasny projekt, to szczere uznanie, swietne. Praca Łukasza Jaskólskiego tez bardzo ciekawa, dynamiczna. Czuc ze zaraz bedzie dym: ]

 

Zwyciesca Kubasa, swietna praca. Czuc bezsilnosc i heroizm powstancow wobec przewazajacej sily najezdzcy.

 

Panowie mniej xerowania, wiecej wlasnej tworczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rzucania nickami, ktos zarzuca ze na forum panuje kolesiostwo, nie wiem. Weldug mnie to bzdura ta tematyka jest na tyle delikatna ze nawet dobra technicznie praca moze odrzucac.

 

Dlaczego bez rzucania - napisałem co napisałem - potem się pokajałem, ale widać za mało. Może posypać głowę popiołem ? :) No dobra - żarty na bok :)

Na KAŻDYM forum panuje jakieś kolesiostwo, tym bardziej na forum zawodowym jak to. Przejawia się to w strachu krytykowania "starych wyjadaczy" i "kotowania" co jakiś czas noobów, dla ogólnej poprawy nastroju i humoru. Kierunek tego procesu wyznacza "stara gwardia". To normalne, tak funcjonuje ludzka psychika w zbiorowości... wszędzie - proste przykłady: więzienie, wojsko...

Na plus - tutaj jest bardzo wstrzęmięźliwa i nie angażująca się w ten proces moderacja, czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich dużych portalach graficznych w Polsce... ;)

Czyli - twierdzę że jest - i przy okazji, twierdzę że gdzie indziej jest znacznie gorzej.

 

Zauwazylem ze wiele osob zarzuca klonami. Mi tez sie to bardzo nie podoba. [...] Panowie mniej xerowania, wiecej wlasnej tworczosci.

 

Teoretycznie masz rację. Ale zauważ że TSP wygrywały zwykle prace po prostu dobre technicznie, przy okazji pomysł jakiś tam był - ale właśnie mieszczący się w pewnym kanonie.

W tym TSP super pomysł miał Leander - czy może być lepsza alegoria beznadziei, samotności, walki bez szans niż szara, niewruszona ściana ?.. Podrapana ? Może pazurami... Własnymi...

Ja jednak wybrałem dosłowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej duzej frekwencji glosujacych i duzej przewadze chyba juz mozemy oglosic zwyciezce, ktorym w tej podniosłej edycji zostal Łukasz Jaskólski. Gratulacje!

 

Galeria: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=57890

 

Czekamy na nowy temat.

 

Odnosnie mojej pracy, to szukajac inspiracji tekstowych zdalem sobie sprawe, ze najlepiej sytuacje w ktorej znalezli sie Powstancy opisuje poezja, ktora pomaga nazwac nienazywalne. Kombinujac w tym kierunku probowalem przeniesc ten feeling wierszy na papier. Nie udalo sie, wiec zeskanowalem malutki fragment kartki z roztartym tuszem ;) ktory z wielu powodow i tak mi bardziej pasowal do tematu (a kilka dodatkowych powodów padlo w postach wyzej) niz figuralne przedstawienia walczacych ludzi. Tak czy inaczej prace Łukasza czy Kubasy do mnie przemawiaja, wiec jak widac da sie i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności