Skocz do zawartości

ChC.17: Głód by Toxotes


Toxotes

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja finalna, jestem zadowolony, że udało mi się ją doprowadzic do takiego stadium ( przy dużej pomocy z waszej strony, za co bardzo dziękuję):

 

2ebqxyv.jpg

 

link do pełnej wersji:

 

http://i37.tinypic.com/33a6yax.jpg

 

miniaturka:

 

http://i35.tinypic.com/2nhe3k1.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Dołączam do CHC. Tak trochę sztampowo ale przynajmniej jest :)

Pobawiłem się wczoraj i doszedłem do takiego momentu. postac leząca z refki ( i wyszła narazie gożej niż wapirek :) ) i parę pędzli. Wiele jeszcze do zrobienia, więc na razie zapytuję czy w ogóle kompozycja jest sensowna? Chciałbym wydłużyć kadr żeby pokazać całą leżącą postać, i jakoś u dołu je oddzielić od siebie.

2n1z85s.jpg

 

stepy:

 

29o49si.jpg

Edytowane przez Toxotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ułożenie jest ok, świece nie przeszkadzają, za to rażąco posypała się anatomia wampirzycy. Szyja wyrasta bezpośrednio z piersi, prawe ramię wampirzycy jest za wysoko, brak skrótów a przy takiej pozie powinny wystąpić, generalnie wygląda jak połamana. Zrobiłeś fajną twarz ale reszta leży. Żeby zilustrować o co mi chodzi http://img40.imageshack.us/img40/3436/2gvu1c0kop.jpg

Mam nadzieje ze się nie obrazisz za mazanie po twojej pracy.

Nie wiem też, czy dobrze zrobiłeś rezygnując z drapieżnych kolorów, te w pierwszym poście były strasznie oczoje... ale nadawały niezły klimat, jak by popracować nad nimi, trochę zgasić przełamać i było by fajnie. W obecnej wersji strasznie zbrudziłeś kolor czernią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miarę, tylko albo wampirzyca jest za duża, albo "mięso" jest za małe :)

jeśli chodzi o czerń to jak kolega wyżej i powiem, że lepiej unikać czysstej czerni jak ognia, za to radzę użyć jakiegoś granatu, lub odpowiedniej mieszanki z brązem, sądzę, że wyszło by lepiej. jeśli gdzieś się pomyliłem, to się nie obrażę jak starszy doświadczeniem kolega mnie poprawi - chciałem pomóc ^^

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezzed, Joel wielkie dzięki za komentarze i wskazówki co jest nie teges :)

 

Próbowałem jakoś się do waszych porad ustosunkowac, zmieniłem pozę wampirzycy i ją trochę zmniejszyłem co by do ofiary pasowała. I odchudziłem żeby bardziej głodna była :) Wydaje mi się że jest teraz bardziej drapieżna, choc coś mi mówi że jakoś mniej dominuje na obrazku niż wcześniej (ale może mi się wydaje).

A co do kolorów, to rysuję sobie na laptopie więc tak dobieram trochę na chybił-trafił i jak coś daje po oczach to niechcący :)

 

Walczę dalej :)

 

6f2syw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dało radę, to zrób głowę wampirzycy z półprofilu (tak jakby patrzyła to na odbiorę, to na ofiarę) zaś głowę ofiary daj na profil z boku, tak jakby wylękniona patrzyła na tą wampirzycę. Tak to obie postacie patrzą na widza i coś IMO mało to przekonuje.

 

Może to coś pomoże, może nie - nie znam się na takich rzeczach :p Mimo to pomysł fajny i w dobrym kierunku zmierzasz.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, teraz jest lepiej, nie wiem chyba nie pasuje mi paleta tylko, taka jaskrawa :D, ale rozumiem, że na laptopie to może ci tam inaczej wyglądać. Powiem ci na razie tylko, że wygląda to lepiej niż moja praca ;p

 

EDIT:

 

A, no i taka rada, żebyś sobie podczas mazania czasem pracę odwrócił horyzontalnie - wyłapiesz wiele błędów

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za komentarze, cieszę się, że coraz bardziej się podoba. No a kolorkami jeszcze się pobawię.

Dobrotek-ponieważ obrazek powstaje na jednej warstwie (traktuję tą pracę jako cwiczenie, żeby się oduczyc stosowania miliona warstw) więc nie gwarantuję, że mi się uda zrobic taką wersję, ale spróbuję :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladaj tutoriale i uzywaj refek, bez tego to jak na swinie kombinerki polozyc.

 

przede wszystkim kompozycja nie jest az tak sensowna, jest plasko jak na dziecinnych rysunkach, powinien byc jakis pierwszy drugi trzeci plan, z naciskiem na to co sie dzieje w srodku. przypatrz sie komiksom, filmom etc jak to wyglada i co nadaje scenie dynamizm. swiece przeszkadzaja. jak na element przykuwajacy uwage, sa za blisko brzegu. elementy albo oddalasz od siebie i od krawedzi, albo mocno ucinasz i nakladasz na siebie. laska i wampir spoko razem wygladaja, swiece do kasacji.

 

kolorki najlepiej roznicowac w zaleznosci od tego, na co chcesz zwrocic uwage widza, wybierz jakis centralny punkt, im dalej od niego, tym mniejsze nasycenie, mniej detali etc. po prostu mniej.

 

anatomia-moim zdaniem wcale nie musi byc idealna, wazne, zeby unikac rzucajacych sie w oczy bledow. a propos oczu, znajduja sie mniej wiecej w polowie glowy... sa ksiazki do anatomii, refki, mozna samemu robic zdjecia ludziom w takiej pozie, ewentualnie ustawic sie przed lustrem... trzeba kombinowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lili za komentarz. Miałem malutko czasu ale próbowałem (jakoś) zastosowac Twoje rady. Poszło mi jak widac :) Wiem, że obrazek jest ciemny i kolory są "przepalone" ( czy jak to się nazywa :) ), że wampirzyca ma 2 halogeny zamiast piersi, ale... czy się podoba czy nie, raczej na 99% nie będę przy nim już nic robił.

Aha, lili, wydaje mi się że akurat oczy to były na swoim miejscu :)

 

vin1ub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności