Skocz do zawartości

Animatic \"The Aim\"


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stwierdzilem ze zaprezentuje animatic do mojego filmu, mam nadzieje ze wszyscy wiedzą co to jest animatic, a jak nie wiedzą to sie nauczą i bedą wiedziec :D mysle ze wielu userom przyda sie taka wiedza na temat robienia filmow animowanych ze tak powiem - profesionalnie. film ten bedzie (jest) robiony technikami tradycyjnymi tzn na tasmie filmowej pod specjalną kamerą itp. animatic powstal w 3d bo tak mi jest łatwiej. w animaticu bylo tylko jedno zalozenie czas renderingu jednej ramki nie mogl przekroczyc 8 sekun. i nie przekroczyl :D do animatica podlozylem tymczasowy dzwięk i muzykę oczywiscie prowizorka :) (jak i sam animatic)

co do filmu to mozna by sie upierac ze nie jest to do konca moja praca mimo iz pomysł, scenariusz, wlasciwie wszystko robie sam, ale jest to \"zadanie szkolene\" w filmowce co roku na animacji trzeba robic film, robi sie go caly rok, aby na koncu we wrzesniu zaprezentowac przed komisją i ... zdać :) a więc wszystko jest pod czojnym okim profesorow, ktorzy prowadzą w sprawach związanych z realizacją filmu, np. montaz prowadzenie narracji filmowej itp. ale to nie znaczy ze oni robią za mnie :D tyle gadania.

 

daje link do scenariusza i opisu ( prosze nie wsciekac sie na specyficzną \"literackosc\" scenariusza bo wlasnie tak powinien wyglądac prawdziwy scenariusz i tak sie to robi, jest nawet ksiązka na temat pisania scenariuszy :D)

http://members.lycos.co.uk/damiannenow/scenFORUM.doc

 

i link do samego animaticu (divx)

http://members.lycos.co.uk/damiannenow/ANIMATICtheaim.avi

 

 

i jeszcze jedna sprawa niestety nie bede mogl zaprezentowac gotowego filmu we wrzesniu na forum, poniewaz transfer z tasmy w chimneypot kosztuje majątek... ale bedzie zblizona wersja z komputera. i nieztety tez nie wcalosci bo nie mam praw majątkowych... niestety jeszcze nei stac mnie na kino niezalezne.... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no prosze,nawet moderatorom zdarza się wymcknąć:>

 

a co to animatica do swietnie zostalon opracowany,bardzo mi sie podoba nie piszac juz o samej postaci ktora zostala pieknie zanimowana! hehe,nie uzywaliscie przypadkiem do tego motion capture? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Prosty ze mnie czlek i nic mnie tak nie rusza jak biegnąca postac z dynamiczna muzyka w tle. Pomysl nie jest jakis super oryginalny, ale jak ukonczysz ten film ladnie, to postaram sie ogladac 3 razy dziennie :))

 

A macie prawo wystawiac takie produkcje w ramach roznych konkursow, festiwali?

 

Co to za muzyka? Ktos ja robil pod ten animatic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentaze przychylne! ufff. myslalem ze bede zjechany :) co do liczby mnogiej to lepiej w pojedynczej bo robie sam :D ktos kiedys w szkole probowal w dwojkę, robic z połączonyc budzetow ale były problemy.. chociaz w somie teraz tez jakis taki film powstaje... no w koncu co dwa budzety to nie jeden :D no i niestety te ograniczenia... 90m kopi ekranowej i ani metra więcej... to raptem 3:40.. i tyle zrobilem, naszczescie im wyzszy rok tym wiecej tasmy :)

 

co do muzyki: zrobiłem sam w MAGIX music maker :) dwa dni roboty i mozna przyzwoitą muzyczke zrobic pod obraz z zachowaniem wszystkich praw autorskich.

 

oczywiscie w filmie bedzie lepsza, wykorzystam pare nagran do ktorych szkoła ma prawa (jest tego SPOPRO) i to wysokiej klasy... przesampluje w magixie i bedzie muza git :D

 

co do konkursow, mamy prawo do pokazow (nie do rozdawania)(coprawda jest problem ze skołowaniem kina ;) i do brania udziału w konkursach ale z tego ewentualna nagrode jest nasza jedynie dochody idą do szkoły. (oczywiscie wszyscy mają to w d** jak juz to sie zrobi tak by nie mozna bylo sciągnąc filmu na hdd. i bedzie git :D nalezalo zacząc od tego ze sama szkołą pcha nasze filmy o ile są dobre i zasluzyly na kopie pokazową na wszystkie liczące sie konkursy, wiec nie mozna na to nazekac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chimneypot nietani, fakt. A jak masz jeszcze kilkadziesiat tysi w kieszeni to podloz Vangelisowe Rydwany ognie w tle:) Wiesz, rozumiem ze kazdy musi zrobic film o everymanie ktory biegnie bez celu do zludnego celu, taki znikajacy punkt ale ten dramatyzm i patos chyba nie byl az tak bardzo potrzebny, w kazdym razie przyznaje ze od strony scenariusza mi sie filmik nie podoba, juz wolal bym zeby na koncu bohaterowi spadl fortepian albo kowadlo na glowe:). Za to bardzo fajny montaz i kadry i jest sporo fajnych ujec wiec bedzie sie to napewno dobrze ogladac. No i calkiem sympatyczna muza.

Inna sprawa to wlasnie obwarowania szkoly wzgledem tworow ktore w niej powstaly - masakra. Transfery, zalatwienie kina, wysylanie na konkursy - problemy sie zaczynaja dopiero po zrobieniu filmiku. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobno tak juz jest ze na pierwszym roku wszyscy studenci cierpią w tych filamch za cały swiat.... w wersjin alternatywnej miało sie okazac ze swiatło słoneczne to tak naprawde reflektory tira ktory to miał zdiąc postac z powierzchni ziemi... :D spoko Bigl za rok bedzie lepszy (smieszny i lekki) pomysł:) a co do problemow to swięta racja.... :( ja bym robił na becie ale jest wymog ze na 1st roku musi byc tradycyjna... :(:(:(:(:(:(

 

ps. co do \"tysi\" to mam ich kilka a nie kilkadziesiąt, i po odieciu kosztow tasmy zostaje mi na kupno conajwyzej płyty wangelisa :D:D :(:(:( no moze odrobine wiecej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG cos widze nie w humorze ostatnio.

Technika tradycyjna ze na tasmie to rozumiem, chodzi mi o technike animacji raczej, bo jak zapewne nie tylko ja wiem a byc moze i DruG, sa rozne, takie wiec moje pytanie jest jaka technika bedziesz klecil ta animacje ??

chyba ze to animacja nie bedzie, wtedy zupelnie watku nie zrozumialem i wszystkich przepraszam za moja ignorancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatr: Age of mythology

kroki:age of mythology

wiatr 2:rainbow six 3

dzwonki: age of empires2

dzwięk upadania: koszulka big star i microfon internetowy :)

 

tylko nikomu nie mowcie! ;)

 

ale w filmie bedą ze szkolnych zasobow, mamy tam naprawde spory zbior kilkadziesiąt tyś pozycji 2 wiellkie segregatory drobnym maczkiem i to na kilkunastu CD.

 

bo to w animatiku to prowizorka własciwie. klimat daje ale mnostwo błędow :( w filmie bedzie dopieta na ostatni gozik..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzis jestem w stanie looknac anmatic, o ile nie trawie za bardzo takich produkcji co podchodza pod jak by to nazwac... bardziej artystycznych dajacych do myslenia, to w tej formie twoja jest calkiem lekka w sumie to bardzo dobrze bo takich jak ja jest sporo, wychowanych na hollywoodzkiej sieczce, no ale jest OK nie jestem tam zadnych wytrawnym kinomanem bojkotujacym wszystkie mniej powazne produkcje.

 

Ogolnie jako caloksztalt bardzo mi sie podoba, prowadzenie kamery, muzyka tez calkiem niezla i efekty dzwiekowe.

 

Co do efektow dzwiekowych... to koszula daje rade, zreszta ci z Lucas`a tez miewaja sporo pomyslow na roznego rodzaju dzwieki np. w EPISODE I odglos wylaniajacej sie za gory armi droidow to nic innego jak elektryczna golarka wlozona do garnka, dzwiek podwodnego potwora to placz dziecka obnizone do niskich czestotliwosci, dzwiek pola silowego uzyskano po nagraniu odglosu wydawanego przez szwankujacy wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawde przyjamnie mi sie ogladalo. Nie do konca przekonal mnie montaz (np ze biegnie a w nastepnej scenie juz idzie, mozna by dodac ujecia jak biegnie coraz wolniej i dopiero idzie) co daje czasem poczucie chaosu. Napisz cos wiecej na temat tej szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox w animaticu nie chcialo mi sie robic takich szczegolow jak zwalnianie biegu, to samo dotyczy upadków, to wszystko prowizorka na szybko bo nie o takie rzeczy w animaticu chodzi :) rownie dobze mozna powstawiac same boxy zamiast postaci :) przykłądowa (robocza) klatka: cienie dodane na probe w combustion bedą rysowane :) i postac bedzie stac tam gdzie teraz jest ten bohomaz:

 

 

 

 

24test.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się próbowałem na 10 kompach i wkońcu na najgorszym z Win98 udało mi się zessać :) ...od wczoraj próbowałem ... i się opłacało

Prawdę mówiąc scenariusz wydawał mi się naciągany a właściwie \"filoza\" i byłem sceptycznie nastawiony ale jak zobaczyłem... naprawdę świtna robota - po prostu broni się jak 115

Super animacja, ujęcia (czy jak to się nazywa).

E X T R A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. W sumie zadnych niewiadomo jakich ruchow ani animacji postaci, zadnych rewelacyjnie zapowadajacych sie modeli nic w sumie nadzwyczajnego a mimo to jest SUPER.

 

Tradycyjna technika - spoko, a moze bys rozwarzyl CELL SHADE bo koncept jest swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności