Skocz do zawartości

ChC.18: WOSN_NOWA_ZIEMIA by MazaQ


MazaQ

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja tez się zgłąszam zobaczymy jak mi pójdzie.

tak jak SBT77 w pierwszy post powrzucam zdjęcia z których korzystałem do wykonania obrazka.

 

 

Materiały:

na razie tyle czyli podstawa:

Tokyo Dome shot taken by Satoshi Kawase - KUDOS!

pozwolenie na wykorzystanie zdjęcia - na flickr patrz opis pod zdjęciem

 

taken from east(www.kutakarn.com )kohkut

pozwolenie na wykorzystanie zdjęcia:

http://img258.imageshack.us/img258/6523/permission.jpg

chyba użyję tego:

Moss moss moss

 

 

I finisz:

 

Po latach przygotowań w roku 2077 otwarto pierwszy resort hotelowy na księżycu. Całość kompleksu została zbudowana pod powierzchnią ziemskiego satelity. W jego skład wchodzą gigantyczne kopuły, w których odtworzono najpiękniejsze ziemskich plaże.

 

 

koniece.jpg

 

 

miniaturka

 

80573344.jpg

 

i link do większej wersji:

 

http://img205.imageshack.us/img205/7716/chalange5copy.jpg

Edytowane przez MazaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

raczej spróbuję się z nimi skontaktować z prośbą o udostępnienie materiałów, w koncu termin realizacji jest dość długi. najwyżej będę rzeźbił bez publikowania efektów do momentu, aż dostanę zgodę, jak jej nie dostanę to się wycofam z czelendżu...

 

za bardzo zalezy mi na tokio dome..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaja to w tych sprawach zielony jestem

ale to az taki ambaras z tymi fotami? przeciez chyba nikt nie robi tutaj zadnego komercyjnego projektu, a sam ChC ma raczej charakter zabawy i edukacji

ale moze czegos nie kumam, jak pisalem, zielony jestem

mam nadzieje ze ktos mnie oswieci

pzdr

 

a co do obrazka

zapowiada sie smacznie

trybuny zostaja? bo narazie wygladaja dziwnie =]

Edytowane przez Bedyk
zapomnialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to az taki ambaras z tymi fotami?

 

No skoro zabawa polega głównie na klejeniu fotek, to materiały grają jednak pierwsze skrzypce. A materiały komercyjne/zastrzeżone zazwyczaj są znacznie wyższej jakości niż te darmowe. Poszukaj na sieci to się przekonasz.

 

przeciez chyba nikt nie robi tutaj zadnego komercyjnego projektu, a sam ChC ma raczej charakter zabawy i edukacji

 

No pewnie nie, ale prawo jest prawem - bez zgody nie wolno i tyle. Z resztą to by było skrajnie nieuczciwe gdyby jedni mieli używać wyłącznie darmochy a drudzy kleili na wygooglowanych fotach... Rownie dobrze mógłbym zassać parę fot przyrody z National Geografic - zwykle prezentują wysoką jakość - i z tego pokleić pracę na konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak SBT77 też jestem za tym aby wszystko było lege artis. Zresztą własnie z powodu używania tych materiałów w projekcie niekomercyjnym i zgłoszenia tego faktu właścicielowi, sądzę że nie będzie problemu z uzyskaniem zgody na ich wykorzystanie.

 

trybuny zostaja? bo narazie wygladaja dziwnie =]

 

no caman, jasne że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubluję posty żeby było czytelniej:

- udało mi się uzyskać pozwolenie na wykorzystanie jednego zdjęcia tzn do morza. Link do prt sc. w pierwszym poście.

W sumie bardziej zalezy mi na tokio dome, ale zawsze 50% sukcesu.

teraz czekam na japończyka.

trzymajcie kciuki..:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Japończycy to klawi ludzie. Właśnie dostałem pozwolenie na wykorzystanie tokio dome. Wrzucę je do pierwszego posta jak tylko dotrę do domu.

EDIT: Japończyk dodał stosowny zapis pod zdjęciem na flickr. to chyba wyjaśnia sprawę praw autorskich do zdjęć.

 

W związku z powyższym mogę się pochwalić postępami:

 

chalange2copy.jpg

 

nie wiem czy bardzo się różnią, ale co tam:

 

chalange3copy.jpg

 

Gwoli wyjaśnienia: drzewa są RPCowe, lub domalowane, skałki i piłka z domowego albumu wyszparowane dawno temu tak więc nie mam źródła...

Edytowane przez MazaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kamil, - skałki są do poprawy - odbicia / kolor też nie bardzo mi podchodzi

jesli chodzi o prawą stronę zdjęcia (puste trybuny) dodam tam pewnie szklane panele,

na pierwszym planie w białych kulkach zasadzę roslinki i dodam balustradę na końcu tarasu.

jesli chodzi o trybunę z kibicami po lewej to sam nie wiem co tam będzie wszytsko zalezy od tego jakie roślinki pojawią się na pierwszym planie.

Jak starczy mi czasu to poszukam jakis fajnych detali / oświetlenia żeby wzbogacić białość ścian.

pzdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem przekonany do tych szyb, ale wczoraj robiłem je podczas meczu i już nie miałem siły ich poprawiać.

 

W sumie jest jeszcze trochę czasu i moze uda mi się dopieścić ten element.

 

a jeśli chodzi o czelendż to faktycznie siakoś mało się dzieje u "konkurencji" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności