Skocz do zawartości

Wiz: Wizualizacja stereoskopowa


mjasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji, iż okulary do stereoskopii anaglifowej można ostatni czasy bardzo łatwo nabyć w monopolowym przygotowałem dla was wizualizację wykonaną w tej technice. Mam nadzieję. iż moderator pozwoli umieścić to na forum, gdyż bez okularków raczej wygląda to kiepsko.

Jest kilka typów okularów różniących się kolorem szkieł, ja zastosowałem czerwono-cyjanowe (cyjan na prawym oku). Jestem ciekaw waszych ocen. Czy taka wizualizacja jest dla was atrakcyjniejsza?

Nie korzystałem z programów do automatycznej konwersji na anaglif aby mieć większą kontrolę nad głębią, ale o tym dla zainteresowanych.

Mam nadzieję, iż będę mógł wymienić się doświadczeniem z innymi "odkrywcami" ;)

 

Obraz 3D 3000x1796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wciąga i to bardzo. Wizki architektoniczne z czasem stają się dość nudne ale anaglif daję zajefajne możliwości i dużo frajdy. Szczególnie gdy składa się go samemu w PSie i pracuje na warstwach zawieszonych w głębi.

Życie jest krótkie więc trzeba się jakoś rozwijać. Dzięki za inspiracje.

Opłaciło się wpaść na waszą premierę. Muszę popracować nad animacją.

Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o sposobie montażu animacji pod kontem emisji w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lokator już się przyzwyczaił do dziwnego wyglądu jak na mnie patrzy ;)

A swoją drogą trzeba iść po zgrzewkę leszka z dwóch powodów:

1. Okulary mi się już z lekka ztyrały

2. Bierze mnie przeziębienie więc grzaniec z miodem ma szanse mnie jeszcze uratować ;)

A jednak ta kampania działa hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Poproszę Was jeszcze o opinie czy wolelibyście zobaczyć/zamówić taką wizualizację aby poczuć przestrzeń np. w nowo projektowanym centrum handlowym, czy też tradycyjną, która wierniej odwzorowuje barwy. Jedną z głównych wad anaglifu jest trudność w wiernym odwzorowaniu barw oraz konieczność posiadania okularów (choć są już monitory 3D). Proszę o odpowiedź i ocenę zwłaszcza jeśli jesteś architektem, projektantem czy też może inwestorem i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika wyswietlania ma ogromny wplyw na odbior tego typu materialu. W przypadku naszych projektow systemy kinowe 3D daja juz bardzo fajny efekt, wiec problemu z dobra prezentacja nie ma.

Nie wiem jak jest w wizualkach, brak mi nieco wiedzy, ale wydaje mi sie, ze zostawilbym to jako technike dla najlepszych klientow, najwiekszych projektow, tam gdzie mozna sobie pozwolic na prezentacje w kinie, czy w pracowni na dobrym systemie. Anaglif jest fajny jako alternatywa, ciekawostka, ale jednak nieco "tani" wiec nie opieralbym na nim prezentacji. Chyba ze na zasadzie ciekawostki wlasnie. Calosc jest 2D, ale jako ciekawostke pokazujesz pare kadrow w 3D i klient mowi "wow" . Takie tam moje trzy grosze.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tutaj zadales wazne pytanie, na co i komu. Mysle ze wizka jest fajna, a dodatkek w 3d jedynie ciekawostka, bo przewaznie klient woli dokladne odwzorowanie barw/kolorow niz dodatkowych efektow w stylu 3d tymbardziej ze jak do tej pory malo osob ma okulary 3d lub wogole nie rozumie o co chodzi i jak zobaczy taki render pomysli tylko ze jakies dziwne kolorowe kreski.

Wizka fajna, chetnie zobaczyl bym ja w normalnej wersji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku (jeśli mogę Ci mówić po imieniu), myślałem właśnie o wymagających klientach, których stać np. na reklamę swoich produktów w kinie. Pomysł z wizkami 3D narodził sie już kilka lat temu, lecz idea ta upadła. Dziś dysponujemy niedostępnym wtedy medium jakim jest kino 3D, a mówiąc dokładniej reklamami przed produkcjami w 3D, których przybywa w bardzo zadowalającym mnie tempie. Myślę, że technika ta za kilka lat, jeśli nie w tej to w podobnej formie, wejdzie do naszych domów, więc warto być pierwszym.

Warto iść nawet złą drogą by odkryć tę właściwą, lecz doświadczenia nam nikt nie odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko, z racji pozaru i naglej ewakuacji z kina w bydzi mam okulary ktore tam daja w domu, i tak patrze i patrze... i to one nie dzialaja :( chyba..

wina monitoru ? (laptop)

 

hm, no dobra, dziala jak jest obraz zeskalowany tak by sie zmiescil na ekranie. zaprawde lepiej to wyglada

 

pytanie, jak wydluza to rendering ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys dla najlepszych klientow drukowalem projekty na folii soczewkowej, do ogladania bez okularow... ale to rowniez jako "dynks" dla oka nic wiecej, i tak projekt wydrukowany w duzym formacie robi najwieksze wrazenie... duzo wieksze niz projekcje 3d czy inne techniki

 

klienci architektoniczni nie maja problemu z uchwyceniem trojwymiaru o ile nie ma bledow w projekcie,

duzo bardziej wymagaja zeby plastycznie wszystko zostalo dopracowane, zeby kadr pokazywal to co

trzeba... reszta to tylko zbedne wodotryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko, z racji pozaru i naglej ewakuacji z kina w bydzi mam okulary ktore tam daja w domu, i tak patrze i patrze... i to one nie dzialaja :( chyba..

wina monitoru ? (laptop)

 

hm, no dobra, dziala jak jest obraz zeskalowany tak by sie zmiescil na ekranie. zaprawde lepiej to wyglada

 

pytanie, jak wydluza to rendering ?

 

Jeśli chodzi o czas renderingu to wydłuża się dwukrotnie z prostej przyczyny; renderujesz z 2 kamer przesuniętych o kilka centymetrów i składasz je w Photoshopie dodając kanały na poszczególne klatki, lub też wrzucasz je do prostych programów do stereoskopii.

 

Jeśli chodzi o okulary kinowe to są one przystosowane do innych standardów wyświetlania 3d. Nie wiem w jakim byłeś kinie, więc możesz mieć okularki przystosowane do standardu RealdD Cinema, MasterImage, XPanD lub Dolby 3D, które mają dużo bardziej zaawansowane filtry niż okulary do anaglifu. Korygują 3 przesunięcia pasma światła na każde oko natomiast okularki anaglifowe za 5 zeta jedynie po jednym paśmie.

Możesz jednak widzieć niepełny efekt 3d przez te okularki oglądając anaglif, gdyż większość z nich działa na przesunięcie, jak wspomniałem, wielu pasm światła między innymi czerwonego i cyjanu jak to się dzieje w anaglifie, jednak wartości te na pewno się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofca - musiałeś podpalać kino dla okularów? :/

 

mjasinski - bardzo fajnie to wygląda, co prawda oglądam w okularkach własnej produkcji, ale przekonany jestem że anaglif nie jest dobrym pomysłem na pokazanie pomieszczenia - ze względu na kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności