Skocz do zawartości

Wiz: Korona & Nowe Powiśle


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prezentuje tym razem dwa duże projekty nad którymi spędziłem trochę czasu „Korona” oraz „Nowe Powiśle”. Projekty są dość duże a więc przysporzyły wiele problemów. W „NP” była dostarczona bryła exteriora obiektu ale podczas przygotowania wizualizacji cały czas były wprowadzane zmiany co głównie wpływało na czas realizacji :( Zapraszam do wypowiedzi co o tym sądzicie. Więcej ujęć można zobaczyć na stronie http://www.fresh3d.pl

 

Projekty w pełni animowane – dlatego nie jest wszystko dopracowane na Tip Top

 

 

Kilka danych do projektu „Korona”

rośliny: 5477

samochody: 302

ludzie: 97

budynki: 1617

warstwy: 49

wszystkie obiekty w scenie: 16058

 

 

Klient: VisualDomain

Soft: Autodesk-Chaosgroup-Photoshop

 

Nazwa: Korona

 

exteriorsproject021001.jpg

 

exteriorsproject021003.jpg

 

exteriorsproject021004.jpg

 

 

Nazwa: Nowe Powiśle

 

exteriorsproject020001.jpg

 

exteriorsproject020003.jpg

 

exteriorsproject020005.jpg

 

exteriorsproject020007.jpg

 

exteriorsproject020008.jpg

 

 

interiorsproject016002.jpg

 

interiorsproject016003.jpg

 

interiorsproject016007.jpg

 

interiorsproject015007.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej!

Praca trzyma poziom, bez dwoch zdan!

ale... Poprawy wymaga asfalt w ujeciach lotniczych(slady opon-charakterystyczne)

Generalnie te ujecia podobaja mi sie najbardziej. Jakis czas temu montowalismy spory kawalek miasta: http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=75726

wiem ze trudno osiagnac dobry efekt ale Tobie udalo sie to z duzym powodzeniem.

 

Zeby sie czepiac to dodam ze trawa kiepska w perpsektywkach z poziomu wzroku, ludzie-kukly(wiem, pewnie klient nalegal...) na 8 kostka powtarzalna, we wnetrzach BG za ciemne(chyba ze juz zmierzch mial zapadac ale osw sugeruje inaczej)

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft: Autodesk-Chaosgroup-Photoshop

 

Hyhy, modelowane w Mechanicalu, render pdplayer. :D

 

Ogólnie bardzo ładnie, ale widać gdzieniegdzie pośpiech i niskie parametry renderu, szczególnie we wnętrzach, ale i tak cholernie zazdroszczę zlecenia.

 

Pochwal się co to liczyło? :)

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać najważniejszą sprawę: prezentowane w/w projekty są w pełni animowane i dlatego nie są może najwyższej jakości. Trzeba tutaj liczyć się z pewnymi ograniczeniami i trudnościami. Największym problemem było ożywić wszystko i mieć pod kontrolą. Często trzeba było zrezygnować z pewnych lepszych rozwiązań na gorsze.

 

::bbandi, simonhc

Dzięki za opinie

 

::tweety

z komercyjnymi projektami jest tak że klient co chwile zmienia i wprowadza ulepszenia, które czasem są okej a czasem dziwne.

Pani w recepcji też się interesuje grafiką i w wolnej chwili przegląda forum :P

 

::pressenter, Quadysz, Użytkownik, Korbol,

gdyby nie było animacji to z pewnością lepiej exteriory by wyglądały. Jakość spadła też przy konwertowaniu na JPG-a Nie chciałem tutaj wrzucać ciężkich plików aby szybciej się wczytywało.

 

sprzęt to kilka quadów ostro przetaktowanych (3,3-3,9GHz)

roboczy sprzęt to quad 3,8GHz, 8GBramu, GF7900GTX

Statyczne rendery liczyły się nocami „Korona” w rozdzielczości 10k około 7-10h

Animacje liczyły się kilkanaście dni

 

::Marek G

siatkę wieczorem zamieszczę. Czas realizacji zmieniał się z każdą poprawką :P Wyjściowy czas to 2 miesiące a trwał ho ho i jeszcze troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać najważniejszą sprawę: prezentowane w/w projekty są w pełni animowane i dlatego nie są może najwyższej jakości. Trzeba tutaj liczyć się z pewnymi ograniczeniami i trudnościami. Największym problemem było ożywić wszystko i mieć pod kontrolą. Często trzeba było zrezygnować z pewnych lepszych rozwiązań na gorsze.

 

No to trzeba było tak od razu :) To zmienia całkowicie sposób oceny.

 

Gdzie można zobaczyć animacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj! Ale ogrom pracy! Wyszło znakomicie. Jedynie drobne mam zastrzeżenia do nieba i jezdni. Parking na dachu to mistrzostwo świata.

I mam takie pytanie. Na ile wierna do rzeczywistości jest zabudowa dookoła?

Animacje tego projektu z ogromną chęcią bym obejrzał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::Fr3d3k, indian, grigoriob, kannu, Pionier, hcpiter, _Orion_, chudy,

Dzięki

 

::Użytkownik, simonhc

w najbliższym czasie poskładam różne animacje w jedno demo i oczywiście dam znać o tym fakcie.

 

::ant-3d

wiem że lipa :P

 

::Morphe

wykonanie samych chodników zajęło sporo czasu nie mówiąc o układaniu drzewek oraz domów :P

 

::pionix

otaczający teren wykonałem na podstawie planów zagospodarowania terenu oraz zdjęć satelitarnych. Starałem się aby tam gdzie w rzeczywistości istnieją domki, bloki i magazyny były odpowiednie bryły 3D.

 

Fragment ujęcia w oryginalnej rozdzielczości.

 

korona1parking.jpg

 

Siatka

 

korona1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca powalająca..... *****

Czy sceny zewnętrzne z tą ilością pojazdów i drzew przeliczane były jednokrotnie czy dzieliłeś? Jeśli wszystko za 1 razem to zdradź proszę jaki zestaw Ci to wszystko przeliczył oraz w jakim czasie :) . Pozdrawiam i gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt to kilka quadów ostro przetaktowanych (3,3-3,9GHz)

roboczy sprzęt to quad 3,8GHz, 8GBramu, GF7900GTX

Statyczne rendery liczyły się nocami „Korona” w rozdzielczości 10k około 7-10h

Animacje liczyły się kilkanaście dni

o matko o_O gdzieś te animacje można zoabczyć?

 

Projekt super, pierwsze dwa są genialne momo że drzewka wyglądają ostentacyjni jak makieta. Na 11 na kompie widać forum max3d chyba :D

Ogólnie 5 gwiazdek, profesjonalna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::Pionier, grigoriob, duff, Knysha, Tores,

Dzięki wielkie

 

::Morphe

Docelowy czas to miał być ponad 2 miesiące ale było bardzo dużo poprawek w samej architekturze obiektu i czas znacznie się wydłużył.

 

::Maestro101

pierwotny model korony był robiony przez 2 osoby natomiast resztę to już ja robiłem (przygotowanie sceny, światła, tekstury, animacja itd).

 

::pressenter

to co znalazłeś to jest pierwsza animacja ja nie miałem z nią nic wspólnego.

 

::chudy

animacja do korony byłą liczona w rozdzielczości 1024x576

 

::kuback

scena była liczona za jednym razem. Kilka postów prędzej podawałem jaki sprzęt był użyty

 

::panisowa

meble z serii barcelona

 

::Reanimator

Ha ha - dobre

 

::hcpiter

ogień nie był już animowany. Ta wersja recepcji była zmieniana i już zrezygnowali z animacji a szkoda bo już wszystko było przygotowane do liczenia.

 

::comander_barnik

animacja będzie już za jakiś czas w demo firmowym

 

::remanent

czasami włos na głowie się jeżył jak słyszałem o nowych poprawkach a z cierpliwością było kiepsko :P

 

::peter_f

Dzięki

Składam Wielkie podziękowania za Fronta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario -> Wydaje mi się że używasz złego nazewnictwa.

 

"Poprawkami" mógłbyś nazwać naprawę błędów popełnionych przez ciebie. Jeśli klient zmienia zdanie to już jest "zmiana w projekcie". Której ty nie jesteś winien.

 

Zapłacił ci ktoś jakąś dodatkową kasę za te kaprysy architektów?

 

Pozdrawiam

Lis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Świetne. Mnie zawsze zastanawiało jak ludzie robią takie rzeczy. Bo jak ja próbuję to mi nigdy nie wychodzi. Mario może byś się pochwalił, jeśli to żadna tajemnica, jakiś świateł używasz do oświetlenia takiej sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności