Skocz do zawartości

"Lista" - Animacja dyplomowa


PLyczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Również gratuluję. Naprawdę udany film no i muszę przyznać, że jak przeczytałem, że to blender i Yafaray to też byłem miło zaskoczony.

 

Przede wszystkim fajny pomysł, dobre wykonanie. Rozumiem, że praca już obroniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blinq @slawomir! Miło słyszeć że puenta ujdzie, na papierze wyglądałą średnio, ale zanimowana rzeczywiście może być.

 

@OmeN2501 Najpierw pokłony z mojej strony dla sławnego Omena. Ciesze się że się podobało. Animacja nie jest autobiograficzna - osobiście wolę koty :P

 

@Adek Praca obroniona, o dziwo również podobała się bardzo komisji - byłem zaskoczony, bo to w końcu zdecydowanie nie jest sztuka wysoka, tylko lekka i śmichowa animacyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. A są tacy co twierdzą że animacje to nie w Yafarayu. Gratulacje.

Co do muzyki to trochę nie zbyt wyraźna. Wolałbym coś ambientowego albo na wiolonczelę.

Historyjka jest baaaardzo smutna. Facet ciężko pracował, nawet głupie drzewo posadził, a ani rodziny ani bzyk... tylko głupi pies. Może powinien był zacząć w innej kolejności. Uczmy się na cudzych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super.

Zabawna historia. Pokazana w bardzo ciekawy sposób, co zupełnie przyćmiło to, że pokój był w sumie bardzo prostym modelem.

Muzyka pasująca.

Animacje ludków troszke kuleją.

 

Ogólnie bardzo pozytywnie, wielkie gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja, pomysl, stylistyka i wykonanie. Bardzo symaptyczna animak, jak zaczalem to ogladac jakos na mysli przysli mi "Sasiedzi" :). Jak zrobiles ten myk, ze jak przez drzwi wychodzi postac to nie wystaje ona przez sciane w drugim pokoju (wychodzi jakby znikad)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmowce pewnie bardziej musialbys sie pomeczyc ze scenariuszem;))))

 

Super, mi sie bardzo podoba:) Jak przeczytalem, ze to praca dyplomowa, to pomyslalem, ze bedzie tak samo marna jak wiekszosc prac dyplomowych z animacji, a tu prosze - niespodzianka:)

 

Animacja postaci zupelnie mi nie przeszkadzala, pewnie dlatego, ze byla w stylistyce stop-motion, przez co nawet zyskala wiele uroku:) Bardzo mi sie podobalo rozwiazanie z przesuwajaca sie scenografia:)

 

Jedyna watpliwosc, jaka mam po obejrzeniu - dlaczego bohater tak szybko zrezygnowal?! ;)

 

 

gratulacje jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor @tjviking @Vorek @piko84 @bartolomeo Dzięki :)

 

@dac77 Plus mogę zdradzić że obsikiwane drzewo uschło. Photon mapping się trochę stawiał Yafarayowy, zwłąszcza jak wcześniej robiłęm scenę z bardziej kontrastowym oświetleniem to migało w różnych zakamarkach. A zwiększać ilość fotonów niezbyt mogłem bo i tak czas renderowania wyszedł spory (renderowane po nocach na domowym pc, żadna tam farma). Ale po tym jak zmieniłem scenę na równomiernie oświetloną to nie było problemów.

 

@matizlob Niektóre dyplomy na animacji wbijają w ziemię, jak na przykład "Laska" Sochy, gorąco polecam. I cieszę się że widać że nie ma nadpłynności, tylko wrażenie poklatkowości. Oczywiście nie ustawiałem każdej klatki osobno, jestem zbyt leniwy, ale i tak było trochę roboty żeby to osiągnąć.

 

@Pawelkos Cała animacja była składana z pojedynczych ujęć całego pokoju - ruch kamery jest cały czas taki sam, więc wystarczyło je puszczać po sobie i było wrażenie że to jedno ciągłe ujęcie. Czyli wychodzący bohater został po prostu zasłonięty przez następny kadr.

 

@biglebowsky Przede wszystkim ukłon dla pana twórczości. Dzięki za pozytywną opinię. nie wyrzucałem za dużo scen żeby jak najbardziej podbić czytelność (na pewnym etapie pracy animacja była zupełnie nieczytelna, ale na szczęście została uratowana przez sprawną korektę).

 

@Reanimator Dopracowanie scenariusza to i tak był koszmar, dobrze ze jestem grafikiem a nie scenarzysta... Bohater miał zrezygnować dopiero po trzeciej próbie, ale nie starczyło mi czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja super :) numer z psem mnie rozwalil - latwiej sie z taką istotą dogadać niż z kobietą i o ile taniej :) Świetny pomysł, wykonanie może chwilami kuleje ale i tak IMHO na bardzo wysokim poziomie. Bardzo pozytywnie nastraja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaeMS Dzieki. Spelnilem sie szowinistycznie w scenariuszu : )

 

@brodkins Jazda przez pokoje to patent Rybczyńskiego. Planowałem animację właśnie na zasadzie przesuwających się pokoi (na poczatku widzialem to troche inaczej), a potem zobaczyłem teledysk do "Imagine" wykonany przez Rybczyńskiego i to utwierdziło mnie w przekonaniu, że taki sposób narracji działa. Wprawdzie historia w "Imagine" była dość luźna, raczej grupa scen niż historia, ale podejrzewalem ze z wystarczajaco jasno opowiedziana historią też zadziała. I zadziałało, daje się odczytać (na szczęście, bo na pewnym etapie pracy była zupełnie nieczytelna, ale została uratowana przez sprawną korektę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna historyjka, taka życiowa ;) render przedni

a pies to najlepszy przyjaciel czlowieka, tez kiedys mialem takiego przyjaciela, niestety zginal smiercia tragiczna co mnie rozdarlo na pol :( :( i do dzisiaj mnie trzyma :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zamkniety konsekwentny film.Animacja miejscami wymagala by przeczyszczenia ale dzieki konwencji estetycznej/wizualnej stopmotion i tak sie broni.Fajny zabieg z ruchoma scenografia bardzo to scala historie i podkresla uplyw czasu.Fajna konkretna pointa.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna historyjka do której każdy może łatwo się odnieść, zgrabnie opowiedziana, przyjemna w odbiorze. Animacyjnie bardzo fajnie, czuć stop-motion tak jak chciałeś, więc dobra robota :) Gratulacje ukończenia studiów w pięknym stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne.

Fajny pomysł, ciekawa konwencja i bardzo dobre wykonanie. Tylko muzyka jakoś mi nie pasowała, słyszałbym coś bardziej żywego.

Gratuluje i czekam z niecierpliwością na kolejne filmy.

 

P.S. Zimna krew kandydatki z paralizatorem mnie rozwaliła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLyczkowski: szczerze sam niebawem będę się oriętować w tej sprawie, ale narazie jestem zielony ;)

Zagadaj może do kolegi od animacji "wujek" albo idź do szkoły niech pomagają . to też w ich interesie żeby animacja spod ich szyldu szła na konkursy i coś wygrywała. Twoja imo ma spore szanse zwłaszcza na szkolnych konkursach .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności