Skocz do zawartości

Scena 3D : Obiekt...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość kakaku

kozackie, a w szczególności rośliny:) Można prosić o siatkę?:)

Edytowane przez kakaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo fajne i kuuuupa roboty. Mam tylko jedno pytanie. Co te liny grubości pnia drzewa robią zwisając z kadłuba? Jakaś ewakuacja czy co?

 

Ta praca przypomniała mi o pewnych opowiadaniu SF którego tytułu ani autora nie pamiętam, a w którym rozbitkowie na obcej planecie założyli osadę i o wyprawie do tego statku żeby coś tam zmajstrować. W sam raz pasowałoby na okładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zanim polecą na mnie gromy za to, że nie "pokazuję siatki":-) nadmienię, że nie wszystko co jest na obrazku to 3d. ( tak jak we wszystkich moich pracach). Cała roślinność została zrobiona w PS - ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zanim polecą na mnie gromy za to, że nie "pokazuję siatki":-) nadmienię, że nie wszystko co jest na obrazku to 3d. ( tak jak we wszystkich moich pracach). Cała roślinność została zrobiona w PS - ie.

 

Zgiń i przepadnij za brak siatki :P Praca na wysokim poziomie, przyjemnie się na nią patrzy. Bardzo się podoba :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ufo i drugi plan. Ale reszta jakoś tak nie bardzo. Kolorystyka przesłodzona jak dla mnie, kameleon olbrzym wspomniany wcześniej, niedomalowane elementy na pierwszym planie (kawałek przed mordą kameleona), palma liliput na samym dole ekranu. Mogło być super, a jest tak troszkę średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa praca, silnie kojarzy mi się z ilustracjami Tomasza Marońskiego. Chyba nawet podobna technika jeśli chodzi o miksowanie fotografii.

 

Zdaje się, że programowo nie umieszczasz prac które miały kontakt z 3d w wątku 2d. Imo to niepotrzebne, w sumie we współczesnym 2d jest sporo takich wstawek, a już ten wątek ewidentnie lepiej by się obronił jako ilustracja a nie scena 3d. I nie trzeba by było odpierać oskarżeń o brak siatki :P

 

Edit - Morbid Karbid, zdaje się że mamy identyczne spostrzeżenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak każdy kto probował matte na początku: niezgodność kierunku oświetlenia...i liniowe cienie plus błędy perspektywy i skali ale nie warto się zrażać... po 3 latach dłubania to przechodzi... ; ) i juz potem się wie jak to robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bonifacy_z_filemonem

niezły obrazeczek na pierwszy rzut oka, ale drugie spojrzenie to mase baboli.. przy roślinności.. to jakiś kolaż, zlepek różnych roślinek na pierwszym i drugim planie, przejścia pomiędzy roślinnością bardzo amatorskie..nieładnie to wygląda..

 

a poza tym.. sam pomysł ... co to przedstawia?? Ufo wbite w ziemię?... jeśli tak to to mega fopa..zupełnie nienaturalniee :|

niby spodek ma jakieś dziury i popękania ale tam gdzie tego powinno być najwięcej (cała część przy zetknięciu z ziemią) - nie ma tego w ogóle.. tak naprawde to on powinien mieć rozerwaną całą tą cześć..

i tak samo z ziemią.. Jakby taki ufok wykorbił w ziemię to by wyrwał połowę ziemi i zrobił góre piachu... nie nie.. ja tego nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zupełnie nienaturalniee :|

niby spodek ma jakieś dziury i popękania ale tam gdzie tego powinno być najwięcej (cała część przy zetknięciu z ziemią) - nie ma tego w ogóle.. tak naprawde to on powinien mieć rozerwaną całą tą cześć..

i tak samo z ziemią.. Jakby taki ufok wykorbił w ziemię to by wyrwał połowę ziemi i zrobił góre piachu... nie nie.. ja tego nie kupuje

 

No i tak wygląda czepianie się, a wszyscy na tym forum myślą, że to ja się czepiam. Coś mi to wygląda na nowe konto starego użytkownika. Początkujący zawsze piszą "łał, łał, super!". Rzeczywiście wygląda ten spodek nienaturalnie w porównaniu do wszystkich przyziemionych latających talerzy jakie miałem przyjemność zwiedzać. To oczywiście żart. Pozostała krytyka zakłada, że przedmiot przywalił w ziemię, a przecież mógł awaryjnie lądować albo zostać po prostu porzucony przez właściciela który nie chciał płacić za złomowanie.

 

Ale tak przyokazji zauważyłem że praca mogła być lepsza. Na kadłubie są zacieki i one biegną w złym kierunku - woda powinna dążyć do dołu - no chyba że przedmiot niedawno zmienił położenie ale nie wygląda na to.

Teraz ten gigantyczny kameleon. To dlatego że brak jest prawidłowych wyznaczników głębi. W 3D mielibyśmy rozmycie przez DOFa i byłoby widać jak to jest. W matte wiadomo tego nie zrobi więc trzeba perspektywę powietrzną prawidłowo zrobić a tego nie ma. Jest wypłukanie kolorów i zamglenie na dalszym planie i to mocne, a nie ma prawie różnicy między kameleonem i statkiem. Gdyby autor ustawił prostą geometrię w 3D i wyrenderował albo głębię albo mgłę to mógłby to później użyć jako maskę do dodanie perspektywy atmosferycznej. Albo po prostu zgubić kameleona lub przerobić na dinozaura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Gratuluje fronta! W pełni zasluzony. Lubie styl twoich prac dlatego tez ode mnie 5*. Chyba nie ma co dyskutowac czy to bardziej 2d czy 3d, wazne jest ze w calosci prezentuje sie bardzo fajnie (mimo kilku niedociagniec)...ale nie ma chyba prac idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenie super

potem rzeczywiście sporo traci przy dłuższym oglądaniu. Sporo nidomalowanych miejsc. Nawet w ważnych miejscach tak jak przed zwierzakiem. A to przecież granica pierwszego planu. Przez to traci czytelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności