Skocz do zawartości

Animacja: KillingMyself


Traitor

Rekomendowane odpowiedzi

front.jpg

 

Witam

 

Zapraszm do obejrzenia animacji pt "Killing Myself", ktora mialem przyjemnosc tworzyc (scenariusz, rezyseria, animacja), dla debiutanckiej grupy muzycznej MistChill. Projekt z zalozenia byl scisle offowy (bez zadnego zaplecza finansowego, wykonywany w wolnym czasie prywatnym). w zwiazku z tym staralem sie stworzyc scenariusz czterominutowego filmu, ktory bedzie mozliwy do wykonania przez jedna osobe w niezbyt duzym wymiarze czasu, a zarazem bedzie spelnial pewne walory estetyczne. Glownym trzonem pracy bylo zaadoptowanie scenariusza pod muzyke ktora byla juz wczesniej przygotowana wraz z sfx. Czy to sie udalo? To juz zostawiam Wam do oceny. Ogolnie, jestem zadowolony, ze po raz kolejny moglem tworzyc autorska produkcje, wraz z mlodymi, bardzo zdolnymi muzykami. Milego seansu.

 

http://www.killingmyselfmovie.com

 

Ponizej bezposrednie linki gdyby ktos bezposrednio chcial zgrac film na dysk.

 

wersja 853x480 - http://www.killingmyselfmovie.com/killingmyself_480p.zip

wersja 1280x720 - http://www.killingmyselfmovie.com/killingmyself_720p.zip

 

A tutaj link do youtubka

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Traitor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Osz w mordę! Zaskakujesz po raz kolejny Tomku!! :)

Świetnie to wygląda - kawał przepięknego teledysku! Bardzo fajnie zinterpretowałeś muzykę. Niby proste formy i prosty pomysł, ale jest w tym coś niezwykłego. Jakieś bogactwo przesłania, detalu w tych wszystkich światełkach. Oj oj - DUŻO szacunku i ogromne brawa z mojej strony! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie komentarze:).

Rozumiem, iz co niektorzy nie do konca odczytali przekaz?:) Film mowi o rutynie, niecheci, znudzeniem dnia codziennego, ktora bardzo czesto przyslania nasze skryte marzenia. To czy nasze marzenia zostana wylacznie w naszej glowie, zalezy tylko od nas i naszej faktycznej determinacji w dazeniu do celu, a nie tylko na pustych slowach ktore bardzo czesto padaja.

Realizujmy sie bo kiedys moze byc juz za pozno i pozostaniemy w lodowej skorupie rutyny.

Taki mniejwiecej jest przekaz videoklipu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Traitor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajnie to wygląda, tak czysto i przejrzyście, mnie osobiście kojarzy sie jakby ze stylistyką "portal" ale to na plus. Jakieś szczegóły techniczne przybliżyłbyś panie autorze? Vrajik, mentalny? Jak to wychodziło czasowo w sensie cherbata na klatke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja. Poczatek bomba-sympatyczna stylowka i warsztat. koncowka troszke slabsza.

I nie zgadzam sie z dziadkiem 3d , ze jest to "bardzo nic"- bo jest to "cos" dziadku- czego nigdy nie dostrzezesz, bo widzisz to tylko we wlasnych pracach, a to jest wlasnie bardzo nic.

 

apropos Traitor: ile wtym 3d a ile 2d??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziekuje za wpisy, milo sie je wszystkie czyta.

 

Moze cos o samym tworzeniu animacji oraz sprawach tchnicznych.

 

Animacja w zasadzie w calosci byla robiona w 3dsmax9+vray.Kazda klatka skladala sie z szeregu pasow ktore sumujac dawaly okolo 30min-1.5 godz na klatke 1280x720x16bit na komputerze i7 860, 4gb ram.

 

Ktos powie, ze dlugo jak na takie proste historie. Jednak biorac pod uwage to, ze nie jest to stilka a ruchomy obrazek na standardowych ustawieniach zazwyczaj wychodza historie z flikowaniem pixla, hdri, czy gi. W zwiazku z czym wymagaja jednak dosyc solidnych ustawien.

 

Przeliczone passy wedrowaly nastepnie do aftereffects. Tam dokonywana byla dosyc standardowa procedura sklejania warstw w finalne ujecie, dodawanie MB czy DOF oraz korekcje koloru. Gotowy plik nastepnie wedrowal do pliku montazowego w miejsce ujecia w wersji animatikowej. Po ok 4 miesiacach powstal klip ktory zaprezentowalem.

Dlaczego nie robilem go dwa razy dluzej przez co 2x lepiej, wypasniej? Nie zyje sam w mieszkaniu i musze czasami robic pewne kompromisy z jednej jak i z drugiej strony;) Ot zycie. Tak czy inaczej mysle, ze animacja nie przyniesie wstydu ani mi ani muzykom. Ogolnie jestem zadowolony, ze mialem przyjemnosc ja tworzyc.

 

Kilka osob pisalo o tempie grafiki niedostosowanej do muzyki. Pierwotnie planowalem zrobic duzo szybszy montaz, jednak pierwsza rzecz ktora musialem rozwazyc to odpowiednie zwazenie moich sil na zamiary. Duzo szybkich ujec wymagaloby duzo wiekszych srodkow realizacyjnych czyli czasu, na ogarniecie tematu. Niestety nie moglem sobie na to pozwolic a tez nie chcialem zawiesc chlopakow pogrzebaniem projektu w trakcie realizacji. Druga sprawa to to iz, tak naprawde film mowi o bardzo toksycznym srodowisku w ktorym przewija sie potworna monotonia. Mysle, ze szybki montaz nie wywarl by odpowiedniego klimatu calej tej patowej sytuacji. Dlatego zdecydowalem sie zrobic ujecia dlugie, powtarzajace by w pewnym momencie ukazac alternatywe nieprzyjemnego miejsca. Animatik powstawal ok 2tygodnie. Glownym aspektem pracy bylo takie poukladanie ujec by w miare pasowaly do gotowych dzwiekow utworu. Bit idzie szybciej niz kamera ale prosze zauwazyc iz ruchy np. przesuniec ekranow zgrywaja sie z dzwiekiem. Mysle, ze te niuanse w jakis sposob rekompensuja tempo ktore zwykle bysmy oczekiwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy zeby zilustrowac monotonie trzeba byc monotonnym. Kwestia dyskusyjna.

Mi sie bardzo podoba stylistycznie. Klania sie Portal, Tron, no bardzo to ladne, i bardzo przyjemnie sie na to patrzy, ale tez wolalbym zeby trwalo tak z minutę ( wlasnie po minucie zaczalem przewijac zeby sprawdzic czy jest cos wiecej ).

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie moje zdanie znasz - obraz plynie i swietnie sie komponuje z muzyka, ktora jak dla mnie zacheca do palniecia sobie w leb, tudziez podyndania sobie na klamce ( co wcale nie oznacza, ze jest slaba - jest jakas a tu juz niezle jak na poczatek) i poniekad podtrzymam zdanie krisa - doskonala interpretacja klimatu.

Anima ma przyjemne momenty jak i slabsze, ale calosciowo sie broni i dopelnia muze a to czy kogos znuzyla to juz kwestia wrazliwosci.. jeden lubi transformersy, drugi na nich zasnie i wybierze cos ze scenariuszem.. ale to nie temat na teraz.

Heh, ta animacja to taka swoista autobiograia jak mniemam?

Dobra robota i tyle. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWIETNE !

jakoś się specjalnie nie znudziłem, ale trochę prawdy w tym jest ze dynamicznym montażem i bardziej nietuzinkowymi ujeciamu mógłbyś sporo zyskać.

zainspirowałeś mnie tym filmikiem, gratulacje.

 

z przyjemnością obejrzałbym tez makingoff

no i nie ma kupy (ktoś to musiał napisać ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z perspektywy osoby, która dopiero się uczy - na pewno robi wrażenie. Jest ładna - tak technicznie. Podobają mi się niuanse, wrażliwość. Jak dla mnie jest bardzo zgrabna. Zgadzam się jednak z opinią, że monotonia wcale nie musi równać się monotonia ;) Nie oceniam muzyki - wydaje mi się po prostu, że ten film bardziej by zyskał w innym otoczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie to wyglada i mi rowniez jak co niektorym skojarzylo sie to z amiscena :). Poza tym ze dla mnie niestety tez byla to dosc nudna animacja rzucil mi sie jeszcze w oczy frament kiedy rozciety monitor upada na ziemie (troche nienaturalnie wyszlo), jednak szacunek za wykonanie samodzielnie takiej pracy, chetnie bym zobaczyl jakiegos makingof'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Moment w którym kulek maluje na ekranie inny symbol uruchomił mi proces myślowy. Jak dla mnie dobrałeś wyśmienite środki i sceny żeby przekazać puentę. Stylistyka portalowo-tronowa jak to Baggins wspomniał bardzo mocno na plus, wzmacnia przekaz. Jedyne co mi się nie podobało to przenikanie się brył w umyśle kulka, lub ich animacja która sprawiał takie wrażenie bo czy się przenikały nie jestem pewien.

Muzyka nawet ale to nie moje klimaty, bardziej bym tutaj widział jakąś syntetyczą smutną elektronikę. Mi się nie dłużyło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podoba mi się render, i ta techniczna stylizacja, ładne materiały, pomarańczowo-różone momenty abstrakcyjne też fajnie wyszły, fakt troszkę nudnawe, ale ogólnie super i gratulacje :)

 

ps

widziałem też wątek na cgtalku - dziwi mnie że były tylko 2 komentarze od uzytkownikow, przeciez to największe takie forum na sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za kolejne komentarze.

RobertB: Mysle, ze sie da, w koncu klip lata legalnie po sieci wiec nie powinno byc problemu. Dam znac na priv.

 

Mateusz_s: Odnosnie cgtalku, mnie to nie dziwi:) Teza swego czasu dostala tam jakies 2 lub trzy komenty:) Mysle, ze to wynika z tego, ze sa o wiele lepsze produkcje na ktorych ludzie zawieszaja oko.

 

Animacja niebawem trafi w obieg festiwalowy wiec ciekaw jestem takze odbioru na salach kinowych. Plus taki, ze nie bedzie mozna przewijac;) (hello bagins:) i byc moze widz bedzie mial okazje w wiekszym stopniu skupic sie na muzyce, obrazie i historii. Moze sie zdazyc tez tak, ze ludzie posną:) Kto wie, w razie czego bede biegal i budzil po seansie hehe

Edytowane przez Traitor
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi poinformowac iz animacja Killing Myself wygrala na Riverwash Demoscene Party w kategorii Wild.

 

Peterr: To byla prosta bryla powstala z podstawowego obiektu typu Hedra-Star, ktora troszke podziurawilem, i zalozylem zwyklego twista. Natepnie w afterze zmixowalem kilka passow typu - szklo, metal, plastik i wyszlo cos takiego. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz sobie obejrzałem. Akurat na spokojnie o poranku, bez napinki i powiem szczerze , że mi akurat pasują te dłużyzny. Lubię je bardzo i lubię się zatopić w takich dźwiękach i obrazach. Ja jestem przekonany, że to na prawdę kawał wspaniałej roboty, w dodatku z gatunku bardzo niepopularnego u nas, nie zawierającego wątków militarno - martyrologicznych, co zawsze stanowi miły oddech.

Szacun Traitor - opowiadasz o tym lajtowo - a doskonale wiem ile trzeba samozaparcia, żeby samemu zrealizować taki 4 minutowy materiał na tym poziomie. Niby wszystkim się to wydaje osiągalne, ale udaje się bardzo niewielu...

Wielki szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

oj szkoda, bo nie podoba mi sie nic... animacja jest nijaka, zbyt długa i właściwie bezsensowna, a jeśli chodzi o muzykę to kompletnie do niej nie pasuje.

Traitor silny chłop, więc i tak będzie parł do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności