Skocz do zawartości

Teczka 2D: Tonic


Tonic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe, aż poczułem się wywołany do tablicy. Dzięki wielkie za miłe słowa ;)

 

@Bedyk - filtry do efektów typowych dla fotografii analogowej w stylu polaroida - aberracje chromatyczne, płytka głębia ostrości, rozmycia oraz winietowanie na rogach, przebarwienia, w szczególności cieni, oraz szumy (tutaj różnie nakładam, albo filtrem, albo zdjęciem, albo teksturą lub pędzlem). Do tego zazwyczaj korzystam z wtyczki do Photoshopa o nazwie Magic Bullet Looks - pierwotnie była to wtyczka programów do efektów specjalnych, ostatnio przeportowali na Photoshopa. Robi w sumie to co Photoshop może, tyle, że prościej, szybciej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy klimatem trochę jak z Mass Effecta :D Niesamowite, że przy takim chaosie kresek, linii, walorów, wszystko jest jasne i oczywiste. Bardzo się podoba :)

 

Moar.

 

Co śmieszne, przy uporządkowanym malowaniu, tzn. od zera, częściej się gubię niż przy redukcji kolażów z zdjęć :P Znacznie wygodniej mi się maluje taką techniką - jest więcej wyczucia i kojarzenia. I mniej myślenia :D (To chyba dlatego..)

Edytowane przez Tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy powinien spróbować takiego sposobu tworzenia ilustracji, chociażby po to żeby przekonać się na czym to w praktyce polega :)

Prace bardzo fajne, chociaż na kilku trochę za jasna paleta jak dla mnie.

BTW - Jak to jednak cienka linia dzieli efektowne od efekciarskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - efekciarstwo-efektowne -> no risk, no fun, czasem trzeba nieco przeginać, wyćwiczyć i na koniec balansować ;)

 

icecold - ale ja z Mullinsowych szkiców zrobiłem ledwiutko paredziesiąt, a chcę porządnie obyć się z tą techniką. Kolejny styl do arsenału - większa uniwersalność i o jeden składnik więcej do kocioła z technikami :)

 

mullins29_wip5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzyłem dwie fotki, reszty nie potrafię rozpoznać (:

 

Generalnie nie mam szczególnych wymagań, bo i tak fotki są poddawane ostrej deformacji, ale często wybieram zdjęcia z światłem, półtonami i cieniami (czasami dobieram inne proporcje tych tonów jeśli mam jakiś pomysł na oświetlenie) i paroma kolorami. Może będzie łatwiej, jeśli powiem, żebyś spróbował myśleć o fotografiach jako o hybrydzie palety z płótnem - masz podane na tacy kolory i tony, robisz z nich syf, a następnie próbkujesz go i wycinasz kawałki kolażu (częściej myślę o budowaniu form od zewnątrz niż wewnątrz jak to zwykle robiłem wcześniej)

 

photospe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, juz spotkalem sie z podobna technika u pewnegochłopaktóregoksywyzapomniałem ;] robił podobną rzecz, ze wlasnie fotki jakby wrzucał do 'mixera' i wyciągał z nich kolor, czasem wydobywal jakas teksturke czy podbijał jakąś formę... Kurde, nie pamiętam własnie tylko jak sie chłop nazywa, ale jest ostrym kozaczkiem;]

 

tak czy siak dzieki wielkie za odzew;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks kretyński w sensie fabularnym - cyborg sobie biega, natrafia na kogoś i strzela do niego. Na nagrodę literacką raczej nie liczę. Ale dzięki :)

 

88grzes - Dzięki i witaj na pokładzie :)

 

Coyote - dzięki, poprawię.

 

nicponim - ehe, wakacje są ;) Zresztą nie spędzam dużo czasu przy pracach, jeden szkic zajmuje mi zwykle 30-60 minut, a ten z potworem zabrał może z półtorej godziny.

 

BTW, dodałem wpis do blogu o kanałach RSS - jeśli ktoś regularnie przegląda prace w dużych ilościach, to powinno go to zainteresować. "How to keep feeding yourself with inspirations?"

 

I szkicyk. Zaczynam lubić czarno-białe rysunki, jest więcej myślenia o kompozycji i upraszczaniu plam. Polecam to jako ćwiczenie.

 

speedpainting53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Do poprzedniego filmiku dołożyłem jpg'a.

 

Kolejny filmik http://vimeo.com/14768063

mullins33.jpg

 

I szkic na digartową bitwę, myślę nad zmianą kadru

littlegood_wip1.jpg

 

EDIT: ola-f, faktycznie, mam sporą kolekcję - pamiątka po czasach kiedy to myślałem o pędzlach jako istotnej części w malowaniu :-P W tej chwili korzystam z jakichś 5-8 pędzli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cinot ale wyprułeś do przodu :) super

 

fajna technika wykonania taka swobodna bez zbędnego kombinowania sam chyba takie luźne art porobie dla zabawy :)

 

A powiedz jak się robi ten trik z liniami i perspektywą co robiłeś ( to kułeczko ) pewnie głupie pytanie ale ja jestem zielony w takich trikach w ps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności