Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 17: Broń biała


F/X

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może będzie to pytanie trochę offtopowe, ale ma mimo wszystko pewien związek z tematem :-P. Z chęcią bym wziął udział, ale gdy używam funkcji extrude w Mayce, to extruduje mi nie tylko zaznaczony fragment, ale i inne krawędzie/punkty/fejsy modelu, przesuwając je przy okazji w losowych kierunkach :O. Any ideas? :- P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bevel i latice. zrobiłem sobie spline, dałem na niego bevel (jak w tutorialu vine plant grow na youtube) po czym nałożyłem na obiekt modyfikator latice, który customizował mi kształt rośliny w zależności jak ją obróciłem i przesunąłem. Listek zrobiłem z cylindra - wyciąłem mu górną ściankę, nadałem kształt liścia, następnie subdiv i wybrane punktu z krawędzi wciągnąłem do środka. po uzyciu opcji smooth tak wyszedł. dalsza część to duplikowanie i obracanie grupy liści wokół osi X.

Nie wiem czy mozna takich modyfikatorów uzywac, ale jak czesto stosuje się wycinanie boleanem to sobie pozwoliłem, bo to w sumie podobny "upraszczacz". Ogólnie wszystko zajęło ok godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu, kilka obiektów TUBE na około, poprawianie vertexów i chamferowanie krawędzi. Ale polecam np. wypuścić płaszczyzne po wcześniej narysowanym splinie na około obiektu...

 

Fajnie że się podoba :)

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu, kilka obiektów TUBE na około, poprawianie vertexów i chamferowanie krawędzi. Ale polecam np. wypuścić płaszczyzne po wcześniej narysowanym splinie na około obiektu...

 

Fajnie że się podoba :)

 

dzięki. zabawię się w wolnej chwili :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności