Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Rolls-Royce Phantom (NURBS)


Triple X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej przerwie :)!

Chciałem zaprezentować (troszke za namową loozacka :P) swoją pracę, która w przyszłości ma być Rolls-Royce\'em :> Cały model będę wykonywał Nurbsami (co już taką nowością nie jest:D). Jest to mój drugi model, który będę wykonywał tą techniką (pierwszy jest gdzieś w odchłani mojego dysku - nie chce do neigo wracac:P). Narazie mam kawalek boku, który męcze od jakiegoś miesiąca . Tak długi czas robót zawdzięczam swojej kochanej szkole (nie pozdrawiam ;p). A więc przyszedł czas na pokazanie skrinów:

 

Siateczka z surfacem:

1.jpg

 

Inny widok:

3.jpg

 

Z Environment Map (dla bajeru, bo raczej tu nic nie widać:):

2.jpg

 

Siatki z elemntami, dzięki którym modelowanie było urozmaicone, mówiac delikatnie:D :

wire2.jpg

 

wire3.jpg

 

Nadmienie, iż w dwóch miejsach nie ma Continuinty. Jeden element (przejscie do maski) bedzie jeszcze modyfikowany, natomiast dolny prog ulegnie trimowaniu, więc nie musze sie tam bawic w Matchowanie :-)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wlasnie, nie znam sie na rhino ale siatka na moje jest troche \"dzika\" straszanie gesta w niektorych miejscach i prawie wogole jej nie ma w innych, ja robie na editable poly, wiedz wzrokowo do innej jestem przyzwyczajony, ale czlek sie cale zycie uczy wiec obaczym co z tego wyjdzie. Ale skoncz go oki??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miło jet widzieć komentarze :) A więc jesli chodzi o gęstość miejscami fakycznie troche przesadzam, ale gdy uzywam Match surface to lubie miec wartosc (w tangency) 0.00000(0001) :-) czego wynikiem jest taka siatka. Nie wpływa to jednak na gęstość siatki po exporcie, ani nie zwalnia mi kompa znacząco w Rhino, więc moge sobie na to pozwolić.

 

Loozack: Jak wyżej napisałem, kocham Match surface :D

 

Pionier i Por@szek: Oczywiście, że dobren do końca! (teraz ostatnie dwa tygsy budy, a pozniej wiecej czasu na Rajno :)

 

Pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

No cóz, aby topic nie poszedł w zapomnienie zupełnie wrzucam drobny update...drobny, bo nie miałem za dużo czasu ostatnio (szkoła, zaliczenia etc.). Teraz nastał miły czas wakacji :p, więc ruszam z robotą ostro :). A teraz skrinszoty:

 

Mały close up :):

 

lampa1.jpg

 

No i siatka Nurbs dla bardzo ciekawych(daje linka zeby nie zasmiecac forum rzeczami ktorych nie rozumie wiekszosc uzytkownikow, z cąłym szacunkiem oczyiwscie;d):

http://members.lycos.co.uk/triplex321/rols/lampa3.jpg

 

Uchylam rąbka tajemnicy, dotyczącej pracy nad tyłem. Oto otworek na lampke (jeszcze wczesna wersja). Nie wiem czemu ze swiecacym materialem, pewnie chcialem cos kiedys sprawdzic w maxie :D, anyway cos chyba widac:

 

tylsmall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdecydowanie nie jestem zadowolony z tempa swojej pracy...nie zasłaniam się już szkołą, no ale wiecie są wakacje i te sprawy :P Zrobiłem prawie cały przód auta...zostały jeszcze bajerki na atrapie...klape już mam (niewidoczna na renderze bo to nic specjalnego ;P). Jutro mam zamiar zabrać się za słupki i pokazać render boku auta...co z tego wyjdzie zobaczymy :D

 

Oto render (z maxa, bo w Rhino na domyślnym meshu wygląda....gorzej ;-):

 

test1.jpg

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

No na pewno speedmodeling to to nie jest :D Ale postaram się coś wyskrobać konretnego do czwartku (bo wyjeżdzam) :) Nie zarabiam tym na życie a chce żeby model był udany (tym bardziej, ze to auto nurbsowe, więc to do czegos zobowiązuje ;P), więc jak już sie zabiore to sie nie spiesze ;) Marcin co do referek to nawet nie pytaj....znalazłem je na SMcars, ale są takie szitowe, że tylko podstawowe linie rysuje w opraciu o printy...reszta to zdjęcia :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pewnie niektórzy już pomyśleli, że projekt uległ "przedawnieniu", ale to nieprawda ;] Wracam z Rolsem na forum..co prawda już bliżej końca niż początku ale jeszcze sporo detali zostało, których tworzenie będę przedstawiał w Wipe. No, ale dosyć gadki, czas na skriny tego co juz zrobiłem:

 

Tylni zderzak:

 

tyl1mini.jpg tyl12mini.jpg

 

Teraz kawałek boku (głownie zbliżenia na detale listwy itp.) :>:

 

bok1mini.jpg bok2mini.jpg

 

Dalszy ciąg boku..:

 

bok3mini.jpg bok4mini.jpg

 

UWAGA! Należy kliknąć na obrazek, aby zobaczyć jego powiększenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja screenów....

 

....felgi:

 

fela3mini.jpg fela1mini.jpg

fela2mini.jpg

 

A teraz tylni reflektor plus render (bardzo testowy, chodzi raczej o to aby zobaczyć jak całośc się prezentuje w jako takim lakierze...poza tym dopeiro ucze sie vray'a) i element tylnej klapy:

 

lampamini.jpg tyl2mini.jpg klapa1mini.jpg

 

I tutaj siateczka tyłu..topolgia nie jest rewelacjnyna, ale głownie przez to, iż cześci rzeczy nie przewidziałem na początku;] Ale nie wpływa to szczególnie na powierzchnie:

 

rols1mini.jpg

 

No to tyle na teraz, niedługo wrzuce update dachu i wyciętej tylnej klapy i nieco poprawionego przodu :]

 

Pozdrowienia i zapraszam do komentowania,

Triple X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heayh!

 

Dzięki za komentarze, miło jest widzieć zainteresowanie wątkiem ;)

 

MohSETH - gdzie się nauczyłem...własciwie w domowym zaciszu ;P. Z tym, że nie zaczynałem jak większość od modelowania pierdółek tylko od razu surfacing (nie wiem czy wsyzlo mi to na dobre czy nie..ale chyba tak bo w miare szybko pojąłem istote nurbsów przy skomplikowanych obiektach), ale naprawde sporo pracy poświęciłem temu rollsowi :)

Wtorek - Dzięki :) Co do exportu...to narazie są to bardzo wczesne "testy". exporuje normlanie do 3ds..welduje co się da i jade z rednerem. Ale chyba będe exportował do Igesów (chyba ;P)

lpshinoda - przerwa...hm złapałem lenia i tyle:D, nie miałem jakoś ochoty żeby go modelować dalej, pzoa tym robiłem jeszcze jeden projekt (Bmw)...ale wróciłem ;P. Co do opony..ma jakies 40 k. faców..mnie to nie odstrasza ;]

nielot007 - Tnx ;)

 

Dzisiaj wrzuce jeszcze update'a gotowego tyłu :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjjjj Triple_X network surf rulez ;) nie no ja nie lubie tego typu powierzchni dobrze ze to niema wplywu na mesha bo kiepsko by bylo :).

oponka swietna ciagnij dalej koncz :) powodzenie i dzialaj wiecej 2rail niz networkiem lepsza kontrola nad powierzchniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Tak jak objecałem update...:)

Gotowy tył...(generlanie chodzi tutaj o szybe i dach ;):

 

tylcmapmini.jpg tylcmini.jpg

 

Przód...odbcicia się dziwne troche porobiły ale to ze wględu na niskiego mesha:

 

przodmini.jpg szybapmini.jpg

 

Kilka szczególików:

 

szczmini.jpg szcz1mini.jpg

 

Podobnie jak w poprzednim poście należy kliknąć na miniaturke :)

 

Pozdro i zapraszam do komentowania,

Triple X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po 4-miesięcznej przerwie przyszedł czas na dokończenie Rollsa ;) I oto przedstawiam Wam końcowy efekt modelingu (generalnie brakuje na renderze reflektorów, ale one bedą wyexportowane dopiero przy okazji rednerow z materiałami). Render jest dość duży (jako obraz i jako plik:D), więc widać na nim pewne niedociągniecia wynikające z exportu (dość oszczędnego). Cóż w najbliższym czasie czyt. najprawdopodobniej jutro podeśle rendery tyłu plus detale. Niedługo też dam jakies siateczki:)

 

Teraz pare detali technicznych:

- modeling oczywiście Rhino 3 :)...

-...za wyjątkiem statuetki która była modelowana w poly w Maxie :D

-rendering max 7 + vray :)

-ilość poly: obecnie 598k (z tym zapomniałem wyexportowałem małej chromowanej listewki..plus reflektory i jakies male detaliki..wiec troche jeszcze przybędzie)

 

Teraz renderek:

 

rolsmaly.jpg

 

UWAGA! Aby powiększyc obrazek kliknij na hmm.."miniaturke" (render docelowy ma bowiem rozdzielczość 2048/1556 :)

 

P.s. Co do wcześniejszych obrazków...z czasem postaram się wyedytować wczesniejsze posty i apdejtować linki, bowiem Panowie z Lycosu usuneli mi konto :/...mam nadzieje ze nie zrobia tego drugi raz:D)

P.s.1 Co do czasu realizacji projektu...nie myślcie sobie tylko ze caly okragly rok siedzialem przed Rhino :D Niestety wynika on z mojego lenistwa..a schemat przebiegał mniej wiecej w ten sposob...1 miesiac modelowania...3 miesiace przerwy :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo stary ale straszny błąd znalazłem .... niewybaczalny :/ ..... hehe joke:)

a mianowicie to w tym wynalazku znaczki RR na felach się nie obracają razem z kołem więc jakaś szczelinka by się tam przydała do okoła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Następny post i następny render.... teraz tył:>. tutaj niestety jeszcze bardziej widac bledy exportowe, wiem natomiast ze bede musial wyexporotwac od nowa cala tylna klape i jednego fileta (bocznego), ale to już tak jak mówie wszystko przy okazji lakierowania :> (bowiem te rendery są tylko poglądowe:P). Oto i renderek:

 

rolstylmaly.jpg

 

Co do waszych postów:

javor - No tam wokoło jest taka chromowana przystawka (zrobiona w formie filetu;p), ale narazie jej nie widać..jak dojdą materiały to bedzie wszystko ok:) (mam nadzieje;d)

mentaller - Hmmm figurka na Rollsie jest mniej skomplikowana od tej co pokazałeś...a moja jest jeszcze mniejs komlikowana od tej co jest na Rollsie :D Poza tym...to jest tylko mały detalik, własciwie miało go nie być..ale jakos tak pustawo było :)

kome - Oj tam kadr od razu....patrz na model nie na kadr :D:D

Loozack - Ale żes mi zaslodzil ;):D Tenx

Pozostali - Dzięki za dobre słowa ;)

 

Dzisiaj jeszcze prawdopodobnie wrzuce jakies inne renderki plus siatki :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No cóż wreszcie coś wykombinowalem z tymi renderami....Nie wiem czy to jest final...calkiem prawdopodobne, ale jeszcze będę kombinował troszeczke...aczkolwiek nie za dużo, bo pewnie kolejny rok leci mi na rednerowaniu, a już chciałbym zacząc jakiś nowey projekt :-) No...a więc rendering (co pewnie widać...) wykonany w Vray'u pod Maxa 7 :) Dosyć tej gadki...oto render:

 

rollsmaly.jpg

 

Oczywiscie po kliknieciu na 'miniaturke' otworzy sie wiekszy obrazek :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności