Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy art jaki chciałbym tu zaprezentować to właściwie moja pierwsza, konkretna praca. Jest to art stworzony na potrzeby mmorpg, którego nazwa widnieje na obrazku zresztą :) Raczej nie będę już nic przy nim dłubał, chociaż zdaję sobie sprawę, że np. sknociłem coś z perspektywą :) Wojownik: wojownik43.png

 

PS: jest także wersja wide, ale nie wnosi praktycznie nic konkretnego dlatego nie zamieszczam jej.

Edytowane przez Grosnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi sie wydaje iz wyszlo bardziej rysunkowo.

Generalnie podziwiam, iz chcialo ci sie tyle dlubac przy trawie i lisciach drzewa. Przewaznie takie rzeczy sie upraszcza, raz ze wyglada to dobrze, dwa nie odwraca uwagi wzroku od czegos bardziej waznego, tworzy miejsce w ktorym nasze oczy moga odpoczac.

 

Rycerz wyszedl naprawde niezle,super oddales fakture metalu.

Z kolorem mozna by tu jeszcze powalczyc,sa bledy perspektywy ale ogolnie jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że rysowanie metalu sprawia mi wielką przyjemność :) Z tłami mam jeszcze sporo problemów, możliwe, że brak pewnych umiejętności nadrabiam w jakiś tam sposób szczegółem, co jak zauważyłeś w przypadku np. drzew czy trawy nie zawsze wychodzi jednak na dobre...

 

Tak naprawdę lewa i prawa część obrazka to bardziej wypełniacz ze względu na wymóg zrobienia wersji wide.

Coraz częściej staram się używać zwykłego pędzla przy rysowaniu, daje to znacznie lepszy efekt, wystarczy porównać pierwszy wysłany przeze mnie art gdzie większość pracy polegała na na łożeniu koloru i zabawa ściemnieniem/rosjaśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mój najlepszy do tej pory art, zaczynam odzwyczajać się od nadużywania narzędzi rozjaśniania/ściemniania i mocno eksploatuję zwykły brush, czego efekt widać tutaj:

 

Krasnolud:

 

krasnolud.png

Edytowane przez Grosnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdza z burej waty, a góry wygląda ja jak wzburzone morze=]

 

...a trawa wygląda jak mech na jajkach....

 

niewiem po co ten krasnolud ma tyle otoczki, skoro kompletnie nic tam nie pokazalas, nic nie wnosi to do obrazka, historii, i nawet nie wygląda ładnie. Zostawiłbym samego krasnoluda i tyle, reszte won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zbytnio ochoty na to tło, w zamyśle miał być kawałek ziemi pod nogami, parę gór w tle, póki co jednak wszystkie moje arty dedykowane są grze, a tam mam wymóg - nie dość, że pełny ekran to jeszcze wide... jak się nie ma na coś szczególnej ochoty i pomysłu to wychodzi jak wychodzi :]

 

Edit: Dodałem mniejszy rozmiar, wydawało mi się wcześniej, że forum automatycznie pomniejsza obrazki.

Edytowane przez Grosnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony napisał kiedyś w mojej teczce "Ja proponuje zostawić już tą pracę i popracować nad podstawami". Te kilka słów przedstawia to co chciałbym Ci polecic. Jeśli chcesz nauczyc się malowac to przestań robic epickie obrazy dopieszczone do ostatniego pixela a zabierz się za podstawy rysunku (maluj jabłka?) Weź do ręki ołówek i popracuj nad anatomią, perspektywą światłem i tak dalej i tak dalej. Pracuj też w photoshopie odkrywając magie różnych pędzli, kolor, próbuj upraszczac swoje prace. Będzie dobrze.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od zawsze robie epickie arty i na rozwoj nie narzekam(oczywiscie inni mi wytykaja jakies problemy z anatomia ale wytykaja tez i Omenowi czy cptobvious'owi). Nie znaczy to ze gardze cwiczeniami czy meczeniem podstaw ale wydaje mi sie ze kazdy dochodzi do rezultatow na swoj sposob. Uwazam ze z epickich artow mozna sie tez wiele nauczyc a jak przy okazji podejzysz kilka referek to i anatomi troche wpadnie. Do loomisa zawsze warto zagladnac ale Ja widze to tak - maluj to co tobie daje najwieksza satysfakcje a skill sam przyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mam niestety problem jeśli chodzi o takie proste ćwiczenia, otóż zawsze wszystko komplikuję. Zaczynam rysować jabłko, a wychodzi robot, no może przesadzam :)

Póki co rezygnuję z szerokich teł, ponieważ dużo roboty, a efekt końcowy mierny.

 

Nie wiem czy jest progress, ale wiem, że zastosowałem parę metod, z których nigdy wcześniej nie korzystałem, przede wszystkim uprościłem tło:

 

rycerzkoks.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klimacik. Co do jakosci to moglbys wyostrzyc kilka krawedzi w postaci najlepiej lassem. Masz tez problemy z proporcjami moze warto do nastepnej pracy znalezc referke zeby sie proporcje nie zgubily.Kompozycja pewnie najnudniejsza z mozliwych (centralna + symetryczna postac na srodku).Szczegoly fajne no i design zbroi tez extra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rycerzem wyszło dziwnie, ponieważ tak naprawdę jest to obudowany w zbroję rysunek przesadnie umięśnionej postaci. Na początku miał to być szkic, który trafi do szuflady, ale ostatecznie zdecydowałem, że poćwiczę na nim odbicia i metal.

 

Co pewien czas mam ochotę na jakiś szczegółowy art i znów wypadło na wojownika :):

 

wojownik2b.jpg

Nie chcę się zamykać w jednym temacie, więc następnym razem postaram się o coś nowego, albo zmuszę się w końcu do poćwiczenia podstaw, typu jabłka, kubki i te sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wykończenie jest do przyjęcia to konstrukcja już nie zbyt. Jakiś szeroki ten człek w barach, twarz ma jakby maskę założoną na głowę - przyczyną są włosy, sugerują jakby twarz winna być bardziej skierowana w jego lewo. I ten dziki wyraz twarzy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicia, metal, ogólnie detal - wyszedł Ci ładnie, miejscami praca jest naprawdę dopieszczona. Ale dobrze wiesz i piszesz nawet o co chodzi;) siadaj do jabłek, a będzie to wysiłek który bardzo Ci pomoże. U wojaka zawodzi modelunek, przestrzeń, anatomia... właściwie poza pracowitym wykończeniem to różne elementy tej pracy ze sobą 'nie grają'.

Ale potencjał w tej pracy zdecydowanie widać, także czekamy na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szkoda twojej roboty wg mnie.... Rendering masz na calkiem niezlym poziomie(choc swiatlem jeszce nie zawsze operujesz na tyle by bryla byla wyczuwalna) raczej ukrywasz ogolne braki w rozkladzie swiatla i glebii mnostwem detalikow i chropowatych textur. Anyway, muisz popracowac nad proporcjami, pozą, ogolnie anatomia bo to strasznie rzuca sie w oczy... zeby praca byla dobra nie wystarczy mnostwo wypasnego detalu, nawet najlepsze kolory nie uratuja Ci pracy jesli anatomia bedzie pokraczna bo to wlasnie ona rzuca sie pierwsza w oczy. Ewidentnie brniesz w realizm wiec musisz pamietac ze oprocz kolorow, twoje postacie musza miec dusze, forme i poprawnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudek, nie wydaje Ci się :) zapatrzyłem się, ale już ochłonąłem i niebawem zabieram się za rysowanie martwej.

Praca ciągnęła się przez cały tydzień, dlatego w tym wypadku akurat ciężko mi powiedzieć ile czasu rysowałem... powiedziałbym około 14 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zabierać się za podstawy... i właściwie coś już przerabiałem :) Bardzo szybko powróciłem jednak do "epickości", chociaż w tym przypadku wydaje mi się, że proporcje postaci wyszły mi już znacznie lepiej:

 

the_knight_by_grosnus-d3cwrs8.jpg

 

- takie jakby połączenie poziomu detalu z mojej poprzedniej pracy oraz kolorystyki z artu rycerza-koksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale łokci i kolan to ten pan sobie nie zegnie, a jak się wywali to już tak zostanie. Wyprowadzenie uderzenia z góry też raczej niezbyt możliwe, podejrzewam że uniesienie ramion do góry skończyło by się dekapitacją :D Jak już tyle pracy wkładasz w prackę to zapytuję czemu żadne studium zbroi się nie odbyło? =] Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym ostatnim to musze przyznać że świetnie zrobiłeś blachę na zbroi :/ super jest zrobiona.

a tutaj http://img256.imageshack.us/img256/2721/wojownik2b.jpg jest zajebisty obrazek ale to smutne drzewko w tle, zupełnie niepoprawne i nieporadne psuje troche efekt xD porysuj troche drzew ze zdjęć a nie rysujesz z pamięci :D

 

fajnie sobie radzisz z detalem i wykańczaniem obrazków, ale twoją słabą stroną zdecydowanie jest kompozycja. używasz niestandardowych kadrów. Może Ci pomoże jak zaczniesz rysować na proporcjach kadrów filmowych lub proporcjach formatu a4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerzyj ma rację: ty masz fajnie opracowany render i w ogóle, ale brak Ci pewnych podstaw. Ćwiczenie postaci, anatomii proporcji i detalu postaci dużo Ci zrobi. Martwe natury uczą rozróżniania faktur, a martwe natury w kolorze pomagają dobierać kolory na przyszłość ;) możesz bawić się nasyceniem, jaskrawością, nie wiem, poeksperymentuj trochę po prostu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne naprawde-tylko te góry z tyłu nieco dziwnie odcinają mi się od reszty- a co do natury to rzeczywiście polecam malowanie jej z "natury" sam z tym walczę i idzie w cho..rę trudniej niż ze zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super Ci wychodzą takie rzeczy :> na Twoim miejscu malowałabym jak najwięcej martwych i pejzaży, bo to dużo dużo uczy, a na dodatek super Ci wychodzi :D potem łatwo Ci będzie przeskoczyć na design

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszek_lenia: po ukończeniu pracy pomyślałem dokładnie to samo :), niemniej muszę przyznać, że podczas rysowania kilka istotnych rzeczy zdążyłem zauważyć, a szukanie kolorów/dopieszczanie samo w sobie było dosyć pouczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało to być ćwiczenie rysowania twarzy z pamięci, ale ostatecznie przekształciłem w art. Tym razem wszystko z głowy, chociaż chcąc nie chcąc, zainspirował mnie trochę kadr z Thora :):

 

91404717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedzial, ze idzie to w dobra strone.

Ciagnij to w tym kierunku, a ostre krawedzie mozesz poprawic w miejscach najbardziej skupiajacych wzrok, jak tutaj twarz tej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności