Skocz do zawartości

Chc.34: Pieknosc i Bestia by lukasz_lkz


lukasz_lkz

Rekomendowane odpowiedzi

Temat fajny, zaklepuje miejsce, a później coś wciepne.

 

chc7.jpg

 

W regulaminie jest coś o jakimś opisie, więc jeśli trza to przychodzi mi na myśl Baudelaire. Taki trochę dłuższy cytat:

 

Przypomnij sobie, cośmy widzieli, jedyna,

W ten letni tak piękny poranek:

U zakrętu leżała plugawa padlina

Na scieżce żwirem zasianej.

Z nogami zadartymi lubieżnej kobiety,

Parując i siejąc trucizny,

Niedbała i cyniczna otwarła sekrety

Brzucha pełnego zgnilizny.

Słońce prażąc to ścierwo jarzyło się w górze,

Jakby rozłożyć pragnęło

I oddać wielokrotnie potężnej Naturze

Złączone z nią niegdyś dzieło.

Błękit oglądał szkielet przepysznej budowy,

Co w kwiat rozkwitał jaskrawy,

Smród zgnilizny tak mocno uderzał do głowy,

Żeś omal nie padła na trawy.

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Ciesze się, że się podoba, spróbuje skończyć, ale narazie wezmę się za coś nowego, bo także miałem skojarzenia z podobnym do Twojego zamysłu enviro, ale coś mi uciekło jak to robiłem, więc nie wyszło jak miało wyjść. No ale skoro miałaś pomysły to wrzuć coś, mało prac jest, fajnie będzie zobaczyć innego niż postaci :)

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Swiezy, postaram się coś wykombinować. A Ty powalcz ze swoim, jest jeszcze sporo czasu, dasz rade coś naskrobać :)

Jak mówiłem małą zmiana koncepcji, narazie WIP, później się skończy się.

 

chc1.jpg

 

Aaaa i mam pytanie. Przesiadł się ktoś może z Bamboo A6 na Intuosa M? Się zastanawiam czy jest spora różnica w użytkowaniu, bo mam problemy z robieniem prostych krech, ciężko mi je wykonywać z nadgarstka, a z powodu małej przestrzeni raczej trudno operować samym ramieniem.

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmiana na pewno wyjdzie Ci lepsze, większa powierzchnia tabletowa= większe ogarnięcie powierzchni którą rysujesz bo mniej zbliżasz, na pewno proste kreski będą dużo łatwiejsze ;) zaglądałem do Twojej teczki i raczej nie jesteś osobą która miałaby problem z prostymi kreskami więc pewnie wina małej powierzchni ;) poza tym nadgarstek okręca się wokół siebie, więc tak czy siak nie możesz z niego zrobić długich prostych. ;)

 

Szkoda że zmiana tyle zmieniła w klimacie ;p myślałem że będę miał kogoś o podobnym temacie co by mi doradzał ;)

To też ciekawie wygląda,a co będzie bestią a co piękną? Wolałem pierwszy bo miał więcej klimatu. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też tak uważam. Na początku myślałem, że to wszystko jedno na jakim tablecie się rysuje, ale porównując kreski cienkopisem w formacie 50x70, a tutaj, to ogarnia mnie frustracja, już się nawet przyzwyczaiłem trzymać jedną ręką piórko, drugą ctrl+z ;d

 

Ja skłaniam się bardziej ku drugiemu, ale to dlatego, że lubię budynki i architekturę, no, ale się jeszcze zobaczy.

Czyli jednak kończysz swój? A doradzić chętnie doradzę, ale chyba jeszcze za cienki na dawanie rad jestem ;)

 

W każdym razie, kolejny WIP:

 

chc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi przypomina ten art :P zaglądałeś do mojej teczki? :D nawet wisielce pod mostem wiszą. ;] Generalnie to spoko, klimat jest, trochę wkurzają te drobne kreseczki nasadzone zbyt często i wszędzie gdzie się da, innym słowem brakuje oddechu na pierwszym planie na którym tak na prawdę nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaglądałem, ale żadna praca nie zapadła mi w pamięć, także napewno się nie inspirowałem. Poza tym motyw wieszania ludzi na moście jest dość powszechny, poczynając od wieszania średniowiecznych heretyków, po filmy jak "season of the witch". Kreski same w sobie mi się osobiście podobają, bo zwyczajnie lubię.

Rysując to, chciałem stworzyć wrażenie spokoju, połączone z jakąś tajemniczością otoczenia, być może jest to widok po wydarzeniu, gdzie zgiełk ucichł, a na murze wiszą ostatni wybici. Nie wiem, być może nie udało mi się przekazać tego jak chciałem, tudno, z czasem będzie lepiej. W każdym razie może zaproponujesz co mogłoby się dziać na pierwszym planie w enviro, w którym chcę ukazać spokój? Pytam, bo dobrze jest znać inne spojrzenie, a tych ostatnio mało na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz uzyskać spokój tam gdzie jest mnóstwo kreseczek, piszesz, że tak lubisz, ok. Ale to bardzo "dynamicznie" wygląda, znaczy są tam kontrasty i oko tam ucieka bez potrzeby. Mi ze spokojem kojarzą się jakieś wygaszone tony kolorystyczne, mgliste przejścia. I cokolwiek tam byś nie namalował to własnie trzeba by uderzyć z czymś co ma podobny charakter ogólnie pojętego przez wszystkich spokoju. Nie wiem czy zrozumiale to napisałem, ale w skrócie, rysując wszędzie w podobnym stylu (tu kreskowym), bardzo trudno będzie zróżnicować dynamikę od braku dynamiki. Detal jest praktycznie wszędzie. Zostaw go może tylko na budynku i moście a resztę puść bardziej miękkimi pędzlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Faktycznie, być może ten "styl" trochę kłóci się z zamierzeniem rysunku. Teraz będzie mi trudno przemalowywać wszystko od początku, ale będę pamiętał na przyszłość. Dzięki :) wygasiłem trochę kontrasty, dodałem brakujące odbicie w wodzie i coś tam zamalowałem, ale nie wiem czy jeszcze więcej nad tym posiedzę.

 

Edit: Ja kończę, dziękuje za rady i życzę pozostałym powodzenia :)

 

chc7.jpg

Edytowane przez lukasz_lkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, UWAGA !!

 

Przypominam, tym którzy może nie pamiętają, a i tym którzy pamiętają - a chcieliby jeszcze nieco "dopieścić" swoje prace. Macie jeszcze czas - Dziś do godziny 23.59.59 lub najpóźniej jutro do godziny 10.00.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności