Skocz do zawartości

Animacja 3D: Falling Boxes


Zed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przedstawiam krotka animacje ktora zrobilem sobie w wolnym czasie. Pomysl narodzil sie podczas zabaw MassFX z maxa 2012. Rozwalajac wieze z boxow urodzilo mi sie w glowie pare kadrow ktore postanowilem zlaczyc w jedna calosc.

Nic ambitnego ale mam nadzieje ze komus sie spodoba ;)

 

 

Renderowane vrayem poza volumetryka ktora liczylem mentalem.

Postprodukcja w toxiku i montaz w vegas.

 

Czas renderowania 1 klatki na dual quad core 2,5 Ghz to srednio 20min (1920x816).

Liczylem w sieci na paru takich maszynach wiec szlo calkiem sprawnie.

Poczatkowo planowalem renderowac mentalem ale przy takiej ilosci szkla mental po prostu polegl dajac nieakceptowalne czasy. Mimo wszelkich optymalizacji nie udalo mi sie uzyskac sensownego czasu przy takiej jakosci jaka daje vray...

Nie chce tutaj oczywiscie wywolac kolejnej wojny ;) po porstu suche fakty. Lubie mentala ale nie da sie ukryc ze w wielu wypdkach vray jest po prostu szybszy i dokladniejszy.

 

 

Pozdrawiam

Zed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

20minut... w mordę jeża, cuś szybko :)

Ja to się tak zapytam: ile Ty się już zajmujesz tematem? Z takiej głupoty potrafisz wyciągnąć coś *********go i to jest....fajne, proszę ja Ciebie:)

Zauważyłem też, że masz słabość do bokeh, bo praktycznie w każdej Twojej pracy występuje, ale bardzo to wszystko się przyjemnie ogląda.

Gimme more!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przems: przeczytaj 1 posta to sie dowiesz ze nie bylo tak zle ;)

 

ApaczoS: No tak srednio 20 ale ze 2-3 kamery podchodzimy nawet pod 40-50 min. w 3D siedze od 2003 wiec pare latek juz styknelo ;)

Co do bokeh to zgadza sie. Sporo fotografuje poza grafika i bardzo lubie pracowac jasnymi stalkami na plytkiej glebi ;) Dla mnie akurat czy to 3d czy foto nie ma wiekszego znaczenia. Generuje sie obrazy i jedynie narzedzie sie zmienia. Zasady wszedzie pozostaja jednak te same: swiatlo, kadr, temat, kolor itd. itd. W foto jednak czesto liczy sie tu i teraz a w 3d mozna na spokojnie dopracowac obraz niemal do perfekcij ;) (pod warunkiem ze to nie zlecenia na wczoraj :P)

 

ozi_ns: no tak mnie wlasnie naszlo zeby zrobic cos z niczego ;) Ciesze sie ze sie podoba.

 

Dzieki za odwiedziny

pozdro

Edytowane przez Zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pozdrawiam moderatorów, którzy chyba nie przeglądają innych for za wyjątkiem 3d. Polecam połączyć wszystko w jedno tak aby biedacy pocący się w 2d, game art, sculpt,arch i kto wie jeszcze ile tego tu jest też mieli szanse dostać fronta:D. Chyba nie jest aż tak ciężko odpalić raz na dzień czy dwa i sprawdzić:p.

 

Zed już dawno wie co sądzę o tej pracy więc nie będę się rozpisywał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka!

Bardzo przyjemna animka, wręcz odprężająca, mimo że wszystko sie tam wali ;D

Jeśli się nie mylę to ktoś pytał ile lat siedzisz w 3D, ja z kolei pamiętam jak w 2004/05 roku na 3dr.org Twoja galeria to było coś na tamte czasy ;D

 

Pozdrawiam i czekam na nexty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pozdrawiam moderatorów, którzy chyba nie przeglądają innych for za wyjątkiem 3d. Polecam połączyć wszystko w jedno tak aby biedacy pocący się w 2d, game art, sculpt,arch i kto wie jeszcze ile tego tu jest też mieli szanse dostać fronta:D. Chyba nie jest aż tak ciężko odpalić raz na dzień czy dwa i sprawdzić:p.

 

Zed już dawno wie co sądzę o tej pracy więc nie będę się rozpisywał:)

 

Patrzymy 2D, spokojnie. Akurat tak sie zlozylo, ze w przeciagu paru dni zostaly dodane 3 niezle prace 3D. 2D tez sie cos znajdzie, ale nie wrzucamy wszystkiego od razu po publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim ;)

 

Dmk - oj pamietam pamietam :) Nie wiedzialem ze tez tam zagladales (a moze i wystawiales prace) Kieeedy to bylo...

 

comander_barnik - Sprzet jak sprzet ale vray to czolg jesli idzie o czasy renderingu ;) idzie bezlitosnie do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znamy twoje umiejętności i klasę, ale ja bym na twoim miejscu nie jarał się takimi ANIMACJAMI, raczej umieścił bym je jako "Making of" w dziale WIP. Bo wszyscy wiedzą ze jesteś Master i stać Ciebie na więcej.

 

P.S.

Pozazdrościć sprzętu ( bądź jak powiedziałeś sieci ) do wyrenderwania tego :)

 

nie wiem czy odpowiadałeś za "Compositing" (czy jak to się zwie), ale to jest tak jak na Ciebie przystało na bardzo dużym poziomie. (Zazdroszczę)

 

Pozdrawiam Nowi

Edytowane przez Nowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności