Skocz do zawartości

Vray material - Bardzo dziwne refleksy


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś z Was spotkał się z następującym problemem w Vray'u:

 

Mianowicie ustawiając Vray material wystąpiły bardzo dziwne refleksy na modelu, ale po kolei:

 

Ustawienia:

 

Gamma and Lut: wszędzie 2.2 oprócz output gamma (1.0)

Color mapping: reinhard, dark multip (1.0) ; Bright Multip (0.95), Gamma (2.2); Sub pixel (ON); Clamp Out (ON) ; Affect bckgrnd (ON) ; Don't Affect... (OFF) ; Linear (OFF).

 

Jako światło w enviro i reflect użyta VrayHDRI , ale nie ma znaczenia bo przy zwykłym Vray sky dzieje się to samo. I nieważne czy jest tekstura w materiale modelu czy nie ma.

 

OK tak to wygląda:

 

Na model narzuciłem materiał i wczytałem do diffuse teksturę i bez żadnych refleksów) - oto rezultat:

 

73007611.jpg

 

Teraz dodaję refleks (szarość około 30) - już jest bardzo silne odbicie (fresnel wyłączony) - oto rezultat:

 

46958349.jpg

 

Teraz włączam fresnela i zaczynają się bardzo dziwne refleksy (nie ma znaczenia jak kręcę glossinessem):

 

86432869.jpg

 

42392414.jpg

 

59992515.jpg

 

Tutaj w ogóle już anomalia - pół kadłuba (po prawej wyszedł normalnie), po lewej wyszło jakby glossiness był na 1.

 

25693580.jpg

 

Czy macie pomysł skąd to się bierze? Vray to Vray 2.0 choć to samo działo się przy wcześniejszej wersji.

 

Z góry dziękuję

Piter

 

P.S. Jakby co to mogę podesłać scenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

szczerze mówiąc chciałbym pomóc, ale niestety nie wiem jak. Parę razy też naciąłem się na taki myk - dzieje się to na reflectionach, speculary są ok.

Głównie taki problem pojawia się, kiedy główne światło świeci z tyłu obiektu tworząc rim.

 

Przyłączam się do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności