Skocz do zawartości

animacja 3d: Wizaualizacja komputerowego dysku twardego (CryEngine)


ultek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu skończyłem wizualizację hdd wykonaną za pomocą 3dmax'a i "rendering" (o ile można to tak nazwać) w CryEnginie (wykonano w nim Crysisa)...

z kilku rzeczy nie jestem do końca zadowolony, niestety nie starczyło już czasu ani siły aby to poprawić..

 

efekty mojej pracy możecie zobaczyć tutaj:

 

 

pozdrawiam,

ultek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nie dało się z lepszym specularem i jakąś envMapą?

Jak oceniasz pracę w silniku w porównaniu do prawdziwego renderingu?

 

Jest zarówno jedno jak i drugie... Tylko bałem się, aby za bardzo "chromowe" wszystko nie wyszło i skręciłem troszkę parametry, jak widać za bardzo. Jedna z rzeczy która właśnie nie do końca mi się podoba to materiały i z chęcią jeszcze bym nad nimi popracował..

 

Co do samej pracy w silniku - bardzo wygodnie i można zaoszczędzić dużo czasu na renderingu. Wszystko działa w real timie i nie trzeba poświęcać wielu godzin na rendering szczególnie jak się nie ma high-endowej maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Animacja fajna, edukacyjna taka ;)

 

Ten CryEngine jest za free? Jak tak to skąd pobrać? Renderuje się bezpośrednio w maxie?

 

pobranie jest za free, ale wykorzystanie już nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobranie jest za free, ale wykorzystanie już nie ;)

 

Z tego co się dowiedziałem to wykorzystanie do celów komercyjnych jest "bee". To tak samo jakbyś próbował wykorzystać max'a w wersji trial do stworzenia czegoś co chciałbyś wykorzystać później do zarobków...

Dodatkowo tutaj jest screencapture z silnika więc to chyba jeszcze jakoś inaczej działa...

 

Animacja fajna, edukacyjna taka ;)

 

Ten CryEngine jest za free? Jak tak to skąd pobrać? Renderuje się bezpośrednio w maxie?

 

Dzięki, właśnie głównym przesłaniem były cechy edukacyjne w ładnej oprawie...

Na crymod.com na forum znajdziesz dużo informacji na ten temat...

Co do renderingu to normalnie eksportujesz obiekty z maxa do silnika i już. Tutków też mnóstwo można w internecie znaleźć.

 

Gdyby rendering w vray'u/mentalray'u tyle nie trwał to pewno o cryengine'a w ogóle bym nie zahaczył...

Edytowane przez ultek
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

to może spróbuj Octane, Arion?

a jeśli chodzi o wykorzystanie komercyjne np. do wizek, jest to raczej niemożliwe dla przeciętnego zjadacza chleba. Co innego UDK, jego można użyć za 100$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności