Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pionix - dzięki

żółty - dzięki. Kolekcja prawie własna. Praktycznie 90% to już z własnych zdjęć pochodzi. Im więcej tego typu wizek się robi tym więcej się wie jaką roślinność się potrzebuje.

peter_muler, !Ewert - dzięki

cieply - dzięki a poniżej masz czysty

107czysty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne komentarze.

Do pracy używam skryptu generującego alpha mapy dzięki czemu mogę szybko dodawać maski w PS. Taki obszar trawy jest właśnie nim wygenerowany. Tak samo robię z płotami jeżeli są 2 rzędy i muszę między nie coś wrzucić jak i z szybami gdy dopracowuję odbicia. Więc maska to podstawa.

Cienie na wizce są wykonane z alpha map nałożonych na plany. Szybko się renderują i mając ich kilkanaście do wyboru można ładnie rozplanować już widok. Wykorzystuję je później w PS jako multiply ale należy jeszcze podkręcić kontrast na nich i kolor. Dodatkowo mając pędzle w kształcie końcówek traw robię ładne przejścia pojedynczych źdźbeł trawy w ostry cień jak i na odwrót. Dodaje to dużo do realizmu ale akurat w tych wizkach tego nie widać bo są dosyć zmniejszone. Sama tekstura trawy też jest poprawiana na krawędziach za pomocą pędzli z trawą.

Szyby jeżeli widać je na parterze to odbijają plana z nałożona teksturą krajobrazu, która ma przeźroczyste niebo. Dzięki temu mapa odbić ma duży kontrast więc szybka selekcja i dodaję kolor niebu. Wg mnie odbicia wtedy są najlepsze. Bywa jednak tak, że dodaję na odpowiednich filtrach odbicie z bitmapy i wtedy robię je jakby były 2 szyby. Tu już trzeba kombinować aby wyszło to jak najlepiej.

To tyle. Mam nadzieję, że coś to komuś pomoże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobnie zachęcające wizualizacje. Żeby nie silna wola to już leciałbym po kredyt na kupno takiej chawiry. Póki co mógłbym sobie pozwolić co najwyżej na kupno klamki do drzwi. Ale wizki świetne i jak to u Ciebie bardzo, bardzo pozytywne w odbiorze. No i to postpro - miażdżysz Stary! 5*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności