Skocz do zawartości

Praying Mantis


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

miałem ostatnio przyjemność pomóc malutko przy pewnym projekcie ziomka Cezara Albińskiego robionym głównie przez niego po godzinach w wolnym czasie. Ogólnie ma mój wielki murzyński szacun za tą robotę i generalnie jestem mega ciekaw waszych reakcji, uwag itp.

 

http://vimeo.com/30664532

 

 

 

 

CREDITS:

 

Director/Creative Director/Producer/

Editor/3D Animation/Rigging/

Texture/Lighting & Rendering : Cezary Albinski

 

3D Model: Pawel Krupa

 

Blueprints: Michal Lisowski

 

Compositors: Cezary Albinski, Bartek Witulski

 

DOP: Pawel Tybora, Paweł Krawczyk

 

Music : Tchaikovsky Romeo and Juliet fantasy overture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eee... to może ja spróbuję wyklarować sytuację...

UWAGA! - próbuję:

 

Samica modliszki (tak się chyba ten zawodnik nazywa) po stosunku z samcem (z modliszkiem) uśmierca go...

Ta biała laska go nie uśmierciła bo ją razem z bańką prysło... i to właśnie jest cud - że przeżył...

 

Tak samo jako cudem można traktować to, że zawodnik gatunku ludzkiego nie załapie np. "wenery" podczas zajęczego stosunku bez użycia kaloszka / uszczelki (czy jak to tam jeszcze się teraz nazywa) :D

 

Mam nadzieję, że pomogłem:)

Pozdrowieństwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy kadry to też CG?

 

Nie wiem czego nie rozumiecie.. Po prostu w seksie z modliszką samiec może liczyć tylko na cud aby przeżyć i podobnie w przypadku seksu z "przypadkową niebezpieczną kobietą" bez prezerwatywy.

 

Może byś coś napisał a o pracach nad tym?:D Jakiś making of mały?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca - mówię jako laik nie robiący animacji.

 

Jestem pod wrażeniem oświetlenia i shaderów. Scenka otwierająca z kapiącą wodą z liści - super.

 

też z niecierpliwością czekam na making off.

 

Co do przesłania - na czasie i potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas po całości. Technicznie, fabularnie, za telemark ode mnie 5*

 

 

Technicznie wypas:)

 

Mam chyba tylko problem ze zrozumieniem historii w odniesieniu do "liczysz na cud" ;)

 

Nie wiem czy ktoś już tego nie wiem. Ale spróbuje wytłumaczyć.

Otóż w świecie owadów istnieje kilka "niecodziennych" zachowań na tle sensualnym. I nie mam na myśli tu smarowania pięt dżemem czy innych dziwactw. Otóż podczas zbliżenia modliszek, gdy samiec zapozna się z samicą bliżej i że tak się wyrażę "podłączy się swoją wtyczką do kontaktu" i tym samym rozpoczynając transfer materiału genetycznego. Samica dokonuje dekapitacji głowy samca i zaczyna ją pożerać (to się nazywa stracić głowę dla kobiety!). Dodam też że brak głowy nie przeszkadza aby nadal wpompowywać w samice materiał genetyczny.

A wiec modliszka symbolizuje zagrożenie związane z aktem miłosnym, choroby weneryczne na przykład. Rzeżączka, opryszczka, kiła, Hiv, zapalenie wątroby typu C .Myślec ze w tym temacie wiedźmin Gerald mógłby więcej coś powiedzieć (nadal czekam na DLC WITCHER : ELISKIR NA OPRYSZCZKĘ). podsumuwują bańka symbolizuje tzw. CUD. A tak na serio to pewnie jest to folia ochrona albo jak kto woli prezerwatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za pochlebne komentarze.

Reklama ta powstala calkowicie niezaleznie w czasie wolnym od pracy. Trwaja rozmowy z pewna organizacja wiec moze uda sie dotrzec z nia do jeszcze wiekszej liczby osob. Rozpoczalem prace nad kolejna akcja spolecznosciowa wiec powstanie making ofa troche sie opozni. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo, bardzo fajnie. Już porozsyłałem znajomym. Krótka animacja, z pomysłem, który trafia, bawi. O! Od strony technicznej to jest aż tak dobre, że człowiek się nad tym nawet nie zastanawia. Może niektórzy będą się zastanawiali czy owady były tresowane. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe...więc podejmujesz się sam takich akcji z własnej inicjatywy. Spoko.

To wynik jakiś głębszych przemyśleń, bądź wrażliwości na problemy społeczne, czy tak raczej chcesz zrobić sobie animację, więc wybierasz sobie losowy temat, by nadać całości jakiś głębszy sens?

Technicznie nie ma się czego czepiać. Dla mnie osobiście przekaz jest jasny, chociaż szkoda, że nie zakończyliście tego w jakiś zabawny sposób...bańka jest "cud"owna, ale mniej zabawna. Mozna by jednak dyskutować, czy tak poważny temat nadaje się na finał z komedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła do mnie tez nie do końca przemawia. Nie ma czego tłumaczyć bo ogólnie jest zrozumiała a sam pomysł że modliszka dla mnie bardzo ok. Pod warunkiem że widz wie jak to sie u nich kończy po 'seksie'. Ale scenariusz w szczegółach jakoś taki nieskładny. Troche po sobie migaja bez sensu te ujęcia. A końcówka z bańką już zupełnie z czapy. Dużo prościej, jasniej i zabawniej byłoby gdyby pani po prostu sie pośliżneła i spadła na pysk z gałązki. teraz ta bańka z nikąd.. w pierwszej chwili miałem wrażenie że ma coś wspólnego z tym wtryskiem.. Zamiast "liczysz na cud.." dałbym "liczysz na szczęście/fart.." i wszystko sie upraszcza i nabiera sensu

 

Niepotrzebnie przekombinowany w szczegółach fajny pomysł

 

Technicznie oczywiście duzy opad szczęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boltic -> powiedz mi tak szczerze: co Ty (tu wkroczył cenzor i wszystko wywalił...)

majku no kurde jest szac :) Gość dał mocno radę, jak dla mnie czyta to się doskonale (może tylko możnaby pokazać tworzenie się tej bańki, tam trochę brakuje mi takiego napięcia ;) )!

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jedynie pomysłu z bańką ...cóż nie muszę .

 

Rozpryskująca się bańka symbolizuje problem który 'jakimś cudem' nagle zniknął, przynajmniej tak rozumiem to przesłanie.

 

Animacja rewelacyjna, jedyne co mi się nie podoba, to małe modliszki pokazane podczas zabawy tych dużych.

Są oczywiście przepięknie zrenderowane, ale sam sens ich pokazywania trochę nie ma sensu.

Tak czy inaczej nie widziałem tu ładniejszej animacji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności