Skocz do zawartości

scena 3d: USS ESSEX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 miechow w ramach walki ze stresem / nudą / wsciekłoscią itp/itd/etc... wieczorkami porabiałem sobie pewną scenkę..... skończylem pare minut temu wiec publikuję,to spory projekt.. nawet bardzo spory, a wiec postaralem sie i dodaje równiez "making of" w ponizszych postach, na samym koncu podam linki do gotowej pracy.

 

jest to scena przedstawiająca kompletnie wyimaginowaną bitwę morską... a wlasciwie japoński atak na amerykański lotniskowiec USS „ESSEX”, prawdziwy okręt wyłapał kamikadze i nawet nie wiem co się tam z nim pozniej stalo, mniejsza z tym... w mojej scenie tonie, przechylony na bok, na pokladzie wraki samolotow, w powietrzu para F4 – U Corsair, i zerówka na ostatnim planie...

wsomie trzyma się to epoki..

 

wykonanie.. hmm... 3 miechy :D zaczne od tego ze scena jest w 100% 3d, dym, woda, ludziki, wszystko.

zaczelem od modelowania lotniskowca z blueprintów znalezionych w necie, jest dosyć drobiazgowy i autentyczny, poza nadbodowką która to jest dzielem mojej chorej wyobraźni i tylko „przypomina” orginalną.. sam model wazyl potwornie duzo, do tego materialy, zajely miz z 3 tygodnie, np. burty to obrazki 5000 / 800 pixeli.. i po kilka kanalow oczywiście, (katalog ze sceną wazy ponad 3Gb....)

pozniej walka z oswietleniem i tłem, no i z wodą...

z wodą to miałem przeprawe straszną chyba caly jeden miesiąc ją dlubalem... ostatcznie sam już nie wiem jak zbudowalem materiał, ale zdazają się drzewka po 5 gałezie z mask / mix i fallof itp.

 

Dym to mój patent, w zasadzie żaden patent, opisalem go w animacji w topicu „exploze i wybochy”, to zwykle particle, geosphery, z animowanym modyfikatorem noise, i materialem z fallof na boki dla opacity, i smoke proceduralnym w diffuse i opacity, no i skopiowany do bumpa ustawionego na 80...

 

Wybochy w wodzie, piana i explozje flaków w powietrzu to rysowane w PS'ie textorki na planach, poustawianych tak by uzyskać swiatlocień (po kilka planów)

Tu się narobiłem, szczególnie z pianą, ale warto było...

 

Oswietlenie to pare omini, kilka directów.. z cieniami od Vraya.. + GI ale bez HDRI, tzn, niebo to kompletna sfera i ustawilem by generowala GI z multipl. 4. wiec dziala podobnie.

 

Render to Vray, renderowalem na pare podejsć, porobilem coś w rodzaju warstw, nie wszystko wyszlo za pierwszym razem.. wszystko oprocz pokladu i corsaira na 1st planie, renderowalo się w pierwszym rzucie coś ok. 5godzin na Dual Athlon 1’9+ / 1Gb ram / radeon 9700pro

Pozniej doszedl corsair ok. godzinki, i poklad z ludzikami ( ludziki to bipedy z kolorowymi ubrankami J )

 

Na koniec retusz kontrastu / kolorów itp., acha... rozmazalem w painterze gdzieniegdzie pianę J czyli jednak 99,99% to 3d :D

 

Acha i jeszcze skały w tle dorenderowałem w drugiej kolejności z fogami, bo nie chcialem ustawiać mgly dla calej sceny.. hmm.. co by tu jeszcze... no scenka jest calkowicie niezalezna, zadna komercha, ot taka ilustracja, walorow artystycznych.. BRAK :) mialo byc narracyjne, ilustracyjne i klimaciarskie (czyt. efekciarskie), miłego rypania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i w końcu :) linki do pracy. zrobiłem w dwoch wielkościach, naprawde polecam obejzeć w największej, obrazki renderowałem w 4k, więc szczegołow troszke jest.. :) a targetem jest 1024, więc to ta druga rozdziałka jest "finalną" sena byla optymalizowana pod taką rozdzialkę, pod kontem szczegolow, ale w niektorych partiach poszalalem ze nawet w 4k wygląda szczegolowo.... :) Wersja 1024, podkolorowana została mistrzowską ręką Tigera, izdaje się ze wlasnie w takiej kolorystyce powinno sie uwazać tą prace za skończoną...

 

http://www.avantgarde.lo.pl/images/1700pix.jpg --> 1700 pixeli

 

 

ESSEXfinall.jpg

jak coś to mam jeszcze pare przykladowych textorek i screanów, ale to juz na zyczenie, bo sie strasznie zmachałem tym pisaniem linków.... POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem przyjemnosc podziwiac to juz wczesniej (ale tylko sam lotniskowiec) i q*wa mac nie weim co powiedziec..... no wyrąbane jest....bipedy sobie stoją na pokladzie wszedzie dym (bardzo ladny) samolot to jusz wypas..... sceneria troszke strange ale co tam .......

 

jedynie troche lypnie wygladaja te samoloty na pokladzie.... :/

 

mi sie podoba az zabardzo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie sie doczekalem finalu ...

Pracka super ! uwielbiam takie klimaty ...

Doczepilbym sie tylko do tych ludzikow...

jakos czuc od nich wewnetrznym spokojem -gawedza sobie tam o czyms czy jak ;p

Aaa i samoloty ..jakos wygladaja jak zabawki ...strasznie w nich malo detali ;p

Za to musze przyznac ze nie widze bledow w siatce dymu =]

Nerka!

OT: nie dziala link "low ress"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre to jest. na pewno widac, ze sie napracowales. ale proponowalbym mimo wszystko wrzucic to do shopka i nad tym popracowac. niby jest all ok, a jednak cos nie gra. duzo sterylnosci w tym wszystkim i taka wymuszona stylizacja 3d. ale no wlasnie wymuszona przez program. a skoro to speed to po co sie ograniczac... "narysuj kolo... OK, prosze bardzo. a teraz obetnij sobie wszystkie konczyny i teraz narysuj kolo... ooo zaje*****e... dobry jestes, bez rak kolo narysowac" bez sensu takie ograniczanie panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grats, suuuuper scenka, zajefajna woda, wspanialy efekt.

Oplacalo sie poczekac te kilka minut na pracke.

a z rzeczy ktore mi sie nie podobaja to prawa strona obrazka, jakas taka nie bardzo sa te gory i zero i ludki jakos tak malo przejete sa tym ze ich statek tonie :)

a i jeszcze link do wersji 1024 nie dziala

 

edit: tych 3 na goirze przed momentem nie bylo jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz działa link, generalnie powiem tak, targetem miala bc rozdzialka ekranu czyli jak u mnie 1024, te większe daje po to by widać bylo szczegoly, a nie caloksztalt, samo przewijanie psuje wszystko, gotowa pracka ma 1024, szerokości, i ludziki to kropki, nie widać ze gwizdają :) a na samolotach nei widać braku szczegolow :) nic nie widać ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest ta mewa, rybitwa czy inny albatros na pierwszym planie ;)

bajkowa kolorystyka lecz chyba nie do konca spojna. beda jeszcze jakies ciekawsze ujecia? :)

 

edit: zmniejszylem w ps saturacje master -60 i o wiele lepiej to wyglada.

edit2: praca jest dobra ale znajac inne twoje prace, ta jest nudna jak flaki z olejem przez kompozycje. http://www.ussessexcv9.org/images/Essex%201.jpg np cos takiego daloby wieksze pole do popisu, ciekwaiej mozna zagrac swiatlem, pokazac detal etc.

 

wiem wiem jestem wrednym ch. ale final odstaje jakosciowo od innych twoich prac ktore bardzo mi sie podobaja :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie Damian... scenka ma w sobie duży ładunek... i naprawde przyciąga oko... i to na dłuższą chwilę! A to jest duży wyczyn... z mojej strony ogromne brawa za wytrwałość...

teraz zjebka! :)

Detali jest pełno... pięknie wysmaczonych... urzekajacuych...miejsca takie jak gruszka okrętu i rozpływająca się po niej woda, pluski wody po pociskach... to wsystko piękne...

całość Ci umknęła odrobinę... niestety na niekorzyść dla pracki :/ te szare skały z prawej strony... pudło zupełne jak chodzi o kolorystykę...

samolot na pierszym planie... mocny zgrzyt... światło, układ (mewa), trochę jak wklejony wygląda...

Dość biadolenia... myślę że możesz być dumny z pracki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..nie wiem czym wy sie zachwycacie szczerze mowiac;)

 

jest srednio,przede wszystkim duzo martwych,ciemno-czarnych miejsc ekranu gdzie nie ma ani grama swiatla....

A poza tym jest PRZEPALONE bardzo(tlo i gora statku)

az oczy pieka i wypada z harmonii przez to.

bardzo slaba przestrzen jak na 3d

z lewej strony jakby sie konczylo morze kawalek za statkiem,a dalej biala plama. Z prawej skaly nie pasuja do calosci.

Woda wyglada w swietle jak plastikowa. W cieniu ladnie:)

 

Tiger to podratowal skutecznie,ale harmonizowanie gamy w taki sposob to tez pojscie na latwizne. Jesli czujemy w scenie obecnosc wszystkich trzech podstawowych kolorow,a mimo to mamy harmonie to mozna nazwac SUKCESEM....a monochromatyczne zawsze bedzie harmonijne(w sensie koloru,bo walory dalej sa zle)

 

Jedynie naprawde fajny element to model samolotu(fajny w osobnych renderach,bo w calosci srednio) Ale 3 miechy roboty na calosc?

chyba Ci sie faktycznie nudzilo;)

 

btw Ci ludzie stoja jakby czekali na obiad...zero poplochu,akcji,dynamiczynch poz...

I kto by stal w takiej sytuacji na krawedzi statku...o hesus

 

Pozdrawiam,

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratulacje ukończenia tak dużej pracy.

Zacznę od minusów.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to samolot na pierwszym planie. Moim zdaniem zupełnie tam nie pasuje i na dodatek nie potrzebnie odwraca uwagę. Gdyby jeszcze leciał w miarę normalnie... ale do góry nogami. Bardzo dziwnie to wygląda.

Ludziki na pokładzie faktycznie nie wyglądają na zbyt przejęte całą sytuacją, a szkoda. Mogłeś się tu postarać trochę bardziej. Detal, ale bardzo razi.

Woda wygląda świetnie poza oświetlonym fragmentem.

Skały w tle rzeczywiście troszkę nie pasują.

 

Reszta mi się podoba. Robi bardzo pozytywne wrażenie. Ładny, dynamiczny obrazek z klimatem (uwielbiam taki klimat).

 

Ps. Fajny dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek ladny ...

tylko ze to nie jest uss essex (mial napis 9 na pokladzie startowym)... to wyglada na lustrzane odbicie uss yorktown- zrobiles nadbuduwke po zlej stronie.... i jeszcze jedno lotniskowce klasy essex nie mialy takiej gruszki na diobie.

to jest uss essex (DEPARTMENT OF THE NAVY -- NAVAL HISTORICAL CENTER)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tymi kolorami, monohrom, pasuje do epoki, jestem cienki w kolorach, zazwyczaj lubuje sie w monochromach, ale czy to ucieczka od czegoś.. hmm moze... ale ponoć liczy sie efekt :P:) caloś klimatem miala iść w strone okładek na modelach, czyli monumentalne i "malarskie", realizm mniennie interesował, realizm macie na rendererach probnych z HDRI. wrzoce to do szopa, i pobawie sie , wynik , zapewne podobny do tego tigerowego,, wkleje jeszcze dzisiaj...

 

co do ESSEXA, owszem nadbodowkę przekręciłem, pokład wzielem ze zdjęcia yorktown :) z tąd ta dycha :), wkleje tez zaraz "inspirację" ktora mnei zachęciuła do roboty, macie racje czyste surowe 3D, jeszcze raczkuje i zdaje sie ze bez PSa sie nei obejdzie, przynajmniej w takich skomplikowanych scenach, trudno mi tu było zapanować na kolorem, w końcu to nie malowanie kredkami... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem w tym ze takie oklepane ujecie z pudelka modelu do sklejania jest malo monumentalne, wcale nie dynamiczne i nudne.

znajac twoj potencjal tworczy to raczej srednia praca ;)

 

edit: `srednia` w ostatecznym odbiorze wizualnym ale jesli kogos rajcuja techniczne aspekty, siatka. ilosc poly, bipedy, efekty i inne bzdury to swietna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian: zdecydowanie latwiej jest zapanowac nad kolorem,kompozycja i designem w 3d niz jakbys mial obrazek o podobnym stopniu zlozonosci malowac recznie;)

Ale wersja Tigera jest bardzo przyjemna. Ogolna kompozycja w ogole Ci sie ladnie udala.

Ta wersja bedzie sie bardziej podobac chociazby z racji cieplych barw...ludzie zawsze to lykaja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek ktory mnie uzekł:

 

insp.jpg

 

tam są wlasnie spokojne ludziki, ale scena przedstawia raczej czas po bitwie, i ludziki chodzą z rezygnacją po pokladzie... woda jest spokojna a w powietrzu jest fajna mgiełka, a ja w trakcie prac, coraz bardzie "upiękrzałem" i dodawałem,.. dodawałem.. az w koncu przesadzilem, ale wiecie co, kontynuajcą tej pracy bedzie spokojne ujęcie w stylu tego powyzej, lekka fala, mgła, lepsze ujęcie na wzor tego powyzej, i oczywiscie spokojne ludziki w kolorowych ubrankach :) dajcie mi tylko kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mialo byc narracyjne, ilustracyjne i klimaciarskie (czyt. efekciarskie)"

 

I takie wg mnie jest:) Wg mnie bardzo udany obrazek, jedyną rzeczą, ktora mi sie nie podoba jest woda. Nie podobają mi sie na niej rozbłyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mam jeszcze pare przykladowych textorek i screanów, ale to juz na zyczenie, bo sie strasznie zmachałem tym pisaniem linków.... POZDRO

 

bardzo bym prosil jak najwiecej na emaila jezeli to nie problem. Zwlaszcza jezeli chodzi o te rozbryzgi wody.

 

Co do pracy, bardzo mi się podoba, wyszlo bardzo plastycznie i to mi się podoba najbardziej. Nie podobają mi się te góry ...jakoś do mnie nie przemawiają, nie pasują po prostu. Jeżeli chodzi o wersje kolorystyczna, ta w wykonaniu Tiger jest lepsza imo. Hmm co ja będę mówił, zaskoczyłeś mnie totalnie i odebrało mi mowę. Gratki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja pier****

to śię ździwiłem jak to zobaczyłem :D

Jak dla mnie jest pięknie!! co prawda jak piszą inni jest kilka elementów które można by poprawić ale i tak jest super.

mi się wydaje że nie widać tu przestrzeni - góry powinne być znacznie dalej i woda wygląda jak by się zaraz kończyła (bo tak pewnie jest:P )

a ludzie mogli by się np. zsuwać z pokładu, biegać (bez sensu), łapać się czegoś itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Dopiero uczę się pracować z 3d maxem i ogólnie jestem brdzo zielona a praca po prostu świetna miło by było mieć coś takiego na ściane lub pulpicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie mogę powiedzieć... wszystko już zostało powiedziane... z częścią opinii sie nie zgadzam ;/ Praca rozwaliła mnie w drobne... zwłaszcza model lotniskowca i samoloty. Woda też ciekawie ujęta ;] hehe Jak dla mnie to pełen wypas... chyba mam nową tapetkę na pulpit :D

 

Wielkie pozdro,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, doszedlem do wniosku, ze to jest tak jak sie nie wie co się chce zrobić, nie miałem na początku pełnego pomysłu, zobaczylem sobie tą okładke do modelu z ravela, i chcialem zrobic najpierw takie same, pozniej pomyslalem ze zrobie coś troche fantasy i dodam gigantyczną ośmiornice :), a pozniej ze bedzie sam lotniskowiec, tak jak teraz, ale w trakcie dodałem corsaira, bo lubie ten samolocik, no i zrobila sie bitwa.... moze z tąd niespojność, a na zdjęciu ktore ktoś powyzej przytoczył, ludziki są spokojne :P :):), zrobie wersję spokojną, ale z tej tez jestem zadowolony, (oczywiscie w wertji tigerowskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca Damian :).

 

 

Bardzo mi się spodobał samolocik na pierwszym planie :), tylko jakoś nie sądzę by miały aż tak grubo-kluchowate skrzydła... Ale i tak jest fajniutki i ładnie oświetlony.

 

Lotniskowiec również jest ładny ale sprawia mocno plastikowo-zabawkowe wrażenie.

 

Kompozycja ciekawa, ale pomimo wielu elementów sprawia wrażenie pustki w kilku miejscach... Największa dla mnie wadą (wręcz pomyłką) jest kompozycja gór w tle i woda... A fuj...

 

 

Ale tak jak na początku napisałem, całość sprawia oki wrażenie :).

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze się dało! o ile sie wlączylo bounding box, i wyloczylo particle ;) w tedy po minucie sie robił updejt okna... :D najlepsze bylo to ze z pol minuty otwierał sie material edytor.... ale mimo wszystko nie dałem sie zagiąć maxowi, i dzielnie trzymałem w tle winampa, przez cały czas! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA! No winamp musi być! :)) Jeszcze raz gratuluję mocnego uderzenia... wiesz... sporo tu siedzi starych dziadów co niejedno widzieli... i trochę Ciężko nas ruszyć..

ale zauważ ile zamieszania narobiłeś... ilu ludziom szczęki poopadały! Doceń to! To jest taki mały sukces...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności