Skocz do zawartości

Dom jednorodzinny


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję właśnie nad projektem wnętrza domu jednorodzinnego ~380m2. Jestem mniej więcej w połowie prac wiec umieszczam to co do tej pory udało mi się zrobić.. są tutaj ostateczne wersje oraz niektóre pomieszczenia które poszły do poprawki.. :). Wg życzeń klienta- klasyczne wnętrze z nowoczesnymi akcentamiSoft: 3dsMax2012 MentalRay + PS CS5Czekam na wasze wszelkie słowa krytyki :)Salon z antresolą (bez projektu kuchni)kHXAo.jpgHW2FR.jpgMdpWv.jpgSMi1P.jpgantresolaUmG52.jpgDvn1h.jpgkuchnia5UnU0.jpgXzzrX.jpg3tNjR.jpgstrefa wejściowa (wersja 1)a3C5Y.jpghAhPo.jpg8g8a5.jpgstrefa wejściowa (wersja 2)Lkojo.jpgDxsB4.jpggórny korytarz + klatka schodowaVUAbv.jpgxkawQ.jpgczęść gościnna 2 sypialnie+łazienka96ze0.jpgfE9p9.jpgS2Cmi.jpgiNCL7.jpgu8lQT.jpgQ8sln.jpg

Edytowane przez mercedesslr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W wielu miejscach tekstury wołają o pomstę do nieba, a tej ścianie z cegieł z pewnością przydałby się wyższy bump.. o ile w ogóle tam jest, bo możliwe, że jestem ślepy i nie dowidzę. W 3-cim od góry w sumie nie wiem co bardziej jest przyczyną, DOF czy ustawienia kamery, ale wygląda to jakby domek miniaturowy domek dla lalek, krzesło tez się dziwnie rozjechało. W sumie jeżeli chodzi o zachowanie niektórych proporcji to nie leży mi to w większości renderów, ale możliwe, że jest to wina ustawień kamery. No przynajmniej ja nie lubię takich zbyt szerokokątnych kadrów. Na przedostatnim roślina po prawej jest nienaturalnie oświetlona. no chyba, że tam jest przeszkolny dach i światło daje słońce, bo to niemożliwe, że zwykła lampa tak oświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na połowę pracy to jest całkiem ok. Fakt, w niektórych widokach proporcje są jakieś dziwne. DOF w 3 renderze za mocny. Dziwnie też wygląda efekt świecenia pyłków kurzu na ostatnich renderach, wygląda to bardziej jak śnieg wpadający przez okno. Wydaje mi się, że jak na połowę pracy to bardziej powinieneś skupić się na lepszych ustawieniach samej sceny niż na postprodukcji. Podobają mi się za to niektóre kadry, np. czarno-biała strefa wejściowa i ostatni widok klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

 

gnacik: Co do materiału cegły jest ona sztucznie poprawiana w PSie za każdym razem.Dostałem zdjęcia elewacji na której jest cegła i we wnętrzu ma być dokładnie taka sama.. Niestety nie udało mi się zrobić takiego materiału żeby mnie przekonał 100% wiec szybciej już wychodzi ręczne oprawienie materiału podobnego.

 

polka dot:

podzieliłem to sobie na 2 sceny. Pierwsza to salon, kuchnia, antresola, klatka- czyli wszystko to co jest bezpośrednio połączone. Druga to sypialnie i łazienka.

 

Zawsze mam problem z porządnym kadrowaniem, a że czas nagli robie te 15mm i ustawiam kamery po dwóch stronach pokoju ;(.. macie może jakieś rady? albo znacie jakieś artykuły co do kadrowania ujęć wnętrz tak aby byly ciekawe i pokazywały jak najwięcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności