Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Plasti fajna furka, choc fajnei jakbys zamist bumpa dal disp'a na sidewall'a i tzn ze to juz po postpro ? Bo ja mialem napisac ze moglbys podciagnac to jeszcze troche w PSie bo teraz troche plasko :). Wrzucilbym jak ja to widze ale nie chce mazac po nie swoich renderach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xiz0r

dzieki, nawzajem :]

 

@Pawelkos

prosze bardzo, jestem nawet ciekaw twej interpretacji :)

 

edit:

 

mam taki pomysl, zrobmy mini render battle,

 

wrzucam plik z viperem, jest to cadowski model wypuszczony przez samego dodga, ma tam jakies moje materialy,

 

i teraz, kazdy kto bedzie mial chec wyrenderuje wlasna wersje i wrzuci :]

 

łot ja fink???

 

http://www.sendspace.pl/file/826e808938f61c380a3e50f

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXPlosiV - może i ostatnie Twoje prace uważałem za zbyt szybko skończone tak ta wymiata na starcie.

Możesz napisać coś więcej o materiale tego dzbanka/konewki :P czy co to tam jest?

 

Co do elementów które mi nie pasują to wosk bo chyba nie ma tam sss, ciecz w szklance - zbyt jasne jak dla mnie i czaszka ma dziwny materiał. Sznurek który wiąże tą kartkę jest zbyt płaski chyba. - pewnie to tylko diffuse :P

 

 

Plasti - Id pass ? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale do pomocy w wydzielaniu sobie obiektów w PS używaj takiego pass'a który może przyjmować różne wartości dla pikseli a nie jak w przypadku ID gdzie masz wartości całkowite bo wtedy AA nie może mieć miejsca między kolorami. Ja używam vray wirecolor.

 

 

Aaaa i wesołych wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregory - warto byłoby dodać trochę brudu w narożniku (punkt styku płyty poziomej i pionowej) - na obydwu płytach. Delikatnie, sutelnie ale jednak żeby się pojawił. Teraz wygląda to monolitycznie a chyba nie jest wylewane w jednym kawałku (nawet gdyby był to nie byłoby tak idealnie skoro w innych miejscach jest zabrudzenie). Jeżeli drzwi są przesuwne to przydałyby się szyny i tu także będzie poprawka tekstury, jeśli uchylne to są tak blisko stropu, że nie byłby problem z otwieraniem a nawet jeśli nie to zostałby brudny łuk (fajnie podkreśliłoby to fakt, że drzwi nie są "dziewicze").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS: materiały oprócz malowanego brudu będą miały jeszcze miksowany vrayDirt, dlatego w wielu miejscach jeszcze sie on pojawi (właśnie tam gdzie mówisz też:D). Drzwi są przesuwane i tu jest dziwna sprawa, bo nie ma szyny na górze, jest tylko na dole, widać jej fragment. Mam tylko kilka fot tego budynku i trudno dostrzec jak ona dokładnie wygląda:/

Dzięki za komentarze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wciąż męczę mental raya. Użyty shader deex_... konwersja z podstawowych mentaloskich materiałów. Mam zamiar jeszcze post zrobic w Nuke. Na chwile obecna beauty bez tla plus OCL. W post pro bede chcial dodac lekki glow na odbicia.

Nastepny krok zrobienie renderu na podstawowych materialach maya render z passami i post pro. Potem moze Vray i kolejny project do nauki.

 

wwwlo.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebel nie zalezy ode mnie w sumie juz istnieje i jest zrobiony na wysoki polysk.

Sugestie co do edycji materilau mile widziane. Zastosowalem mia material plus bump i diffuse.

 

Acha maya mental ray.

 

Tu dodam jeszce by nie zasmicac (ta sam kolekcja):

bufetb.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebel nie zalezy ode mnie w sumie juz istnieje i jest zrobiony na wysoki polysk.

Sugestie co do edycji materilau mile widziane. Zastosowalem mia material plus bump i diffuse.

 

Acha maya mental ray.

 

Tu dodam jeszce by nie zasmicac (ta sam kolekcja):

 

A ja powiem tak , stary czy widzisz co robisz ? co chwilę wrzucasz te modele które wyglądają jakby były robione 5 lat temu O_o.

Nie widzisz tego ??

Zaśmiecasz wątek , to wygląda jak początki game artu ... co to za klient co to kupuje O_O.

Stary nic bym nie mówił ale co troche wrzucasz ten shit !

Sugestie do edycji materiału WTF O_o... Te same beznadziejne materiały , beznadziejne modele , beznadziejne studio , beznadziejne oswietlenie ziarno że aż pali w oczy ... masakra jakaś ... ja wiem też sie uczyłem też trzaskałem buraki swego czasu , ale ty nie robisz postępu NIC !! tylko wrzucasz cały czas to samo !!!

Przyłóż się i popracuj , a nie zaśmiecaj badziewiem tego wątku...

Daje sobie rękę uciąć że nie ja jedyny mam taką opinię...

 

Jarhed6 - siemanko , umknął mi twoj post - Ext fajny tylko coś mało żywy w postpro podjedź światło dodaj chmurki rozjaśnij zieleń i baja . Drugi render fajnie tylko krzesła dają wrażenie lewitować. Pozdro Joł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 09121986, skoro tak ci się nie podobają te meble to może jesteś w stanie udzielić Sebkowi jakichś konkretniejszych rad niż "beznadziejne materiały , beznadziejne modele , beznadziejne studio", czy "Przyłóż się i popracuj"? A może zrzędzenie frustrata to jedyne na co cię stać? Ten wątek służy do pracy nad projektami, a rolą komentujących jest pomagać autorom w ich ulepszaniu. Jeśli się na to nie zgadzasz to może poszukaj innego miejsca do wylewania żalu? Kompletnie nie rozumiem czemu niektórzy mylą ten temat ze Złotą Galerią. Zapomnieli może jakie rendery wypluwali parę lat temu i jak KONSTRUKTYWNA krytyka pomogła im podnieść poziom swoich prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej arev w "mebelku" na dobrą sprawę trzeba zmienić wszystko, nie wiem o czym się rozpisywać- brak zróżnicowanego oświetlenia, bardziej świadomego rozłożenia refleksów a nie wylania jak zupy po całości. Pod dział game art low poly models to coś byłoby akurat, ale od poziomu renderów odstaje bardzo.

 

Domek mi się podoba miodzio, trawka umiejętnie posiana- bardzo dużo ludzi się na tym wywala...tylko coś ze skalą domku-dachu jest nie tego, może gęściej dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy tak trudno to wyartykułować? Lekki chamfer na krawędziach, kilka punktów mocniejszego oświetlenia do wydobycia tych krawędzi i innych krzywizn, może jakiś wzór na podłożu by zaburzyć gładkość odbić, większy kontrast na teksturze, etc. Ludzie, przecież jesteśmy tu chyba po to by sobie wzajemnie pomagać, a nie wytykać palcami i oskarżać o zaniżanie poziomu, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arev Przecież robi to dla klienta , czyli zajmuje się tym profesjonalnie tak? Czasem ostra krytyka działa lepiej niż bezpośrednia podpowiedź ... Pozatym też tam napisałem że walilem buraki jak każdy normalna kolej rzeczy , ale jak robi to profesjonalnie to wypadałoby wiedzieć jak zbudować studio które ma ręce i nogi , wiedzieć że trzeba podbić kontrast itd. itp. fundamenalne podstawy , sa tysiące postów tu opisujące jak tego dokonać , wystarczy poszukać , trochę się wysilić , a nie pisać tu komuś że ma ustawić np gamme na 2.2 ... a druga sprawa to trzeba tłumaczyć komuś co to chamfer ? Mam nadzieje że autor sie wkurzył i pokaże coś konkretnego żeby mi sie głupio zrobiło i taki właśnie był plan , mi wiele razy to pomogło :)

 

Po offtopie :

ext1o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy tak trudno to wyartykułować? Lekki chamfer na krawędziach, kilka punktów mocniejszego oświetlenia do wydobycia tych krawędzi i innych krzywizn, może jakiś wzór na podłożu by zaburzyć gładkość odbić, większy kontrast na teksturze, etc. Ludzie, przecież jesteśmy tu chyba po to by sobie wzajemnie pomagać, a nie wytykać palcami i oskarżać o zaniżanie poziomu, tak?

 

No dobra ale ten wątek to nie WIP i uczenie kogoś jak postawić boxa. Od tego są tutoriale potem jest własny wątek WIP i tam wypytywanie. Zaraz będziemy mieli tutaj 50 brył, które generalnie będą identyko (słabe) i bezsensownie zajmą 20 stron wątku.

Ja na przykład zaglądam tutaj żeby zobaczyć co inni FAJNEGO robią for fun. Kurcze rozumiem że to jest wolny wątek, ale trochę zdrowego rozsądku nie zaszkodzi. Popieram 09121986 i to samo miałem pisać tylko jakoś czasu nie było.

Swoją drogą ciekawe skąd się ten klient urwał, że coś takiego łyka - przeca to nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek materiałem drewna.

 

09121986 faktycznie kamerka trochę za bardzo zniekształca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności