Skocz do zawartości

animacje do nauki czasowników japońskich


elDroo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Chcialbym was zaprosic do obejrzenia animacji, oraz (jeśli macie chwile czasu i odrobine dobrych chęci) wziecia udzialu w badaniu do naszej pracy magisterskiej w PJWSTK.

 

Jest to badanie skuteczności nauki 12 czasowników japońskich przy pomocy animacji komputerowej. Celem pracy jest udowodnienie lub zaprzeczenie tezy, że nauczanie przy pomocy multimediów / animacji jest skuteczniejsze niż tradycyjnymi metodami.

 

Nie musisz uczyć się lub znać języka japońskiego, żeby wziąć udział w badaniu.

Całość zajmuje ok 15-20 min (z czego przynajmniej 10 mam nadzieję, zapewni Wam trochę rozrywki).

 

Pod tym linkiem znajdują się wszystkie instrukcje i film:

 

edit: LINK skasowalem bo juz skonczylismy zbierac wyniki (dzieki wszystkim, ktorzy wzieli udzial w ankiecie)

 

Poniżej bezposrednie linki do obejrzenia animacji:

 

http://ellert.com.pl/jap/

lub www.pjwstk.edu.pl/~s3318/jap

 

Pare słów o samej animacji:

Ponieważ jest to nasza praca magisterska, którą powinniśmy obronić ładnych pare lat temu, robiliśmy ją gdzieś między projektami w wolnym czasie, którego za dużo nie mieliśmy. A że czas gonił robiliśmy wszystko "na szybko". Oryginalnie nie planowaliśmy nawet jej publicznie pokazywać (zwłaszcza ludziom, takim jak tu, którzy się na tym znają). Jednak ponieważ po ukończeniu i udźwiękowieniu, efekt nie wyszedł aż tak źle i do tej pory dostajemy całkiem pozytywny feedback, postanowiliśmy zaryzykować :). Zwłaszcza, że zależy nam, na jak największej ilości ankietowanych do naszej pracy mgr.

 

Na zachete zapodaje kilka screenów z samej animacji:

 

skl.jpg

 

Pozdrawiamy

Ania i Andrzej Ellert

Edytowane przez elDroo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, bardzo się cieszymy, że nawet wśród tak wymagających widzów odbiór jest pozytywny.

A szczególne podziękowania dla tych, którzy poświęcili chwilę czasu na wypełnienie ankiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł. Ankiete mozna bylo wypelniac niezaleznie czy sie uczylo japonskiego czy nie. Sporo mielismy osob, ktore sie ucza/uczylo.

Krupson, skad wiedziales? :) Zgadles, Ania podkladala glos, a tak jak napisal Zbychowaty, strona dzwiekowa, czyli caly sound design i wlasna muza to robota Łukasza (bardzo zreszta fajna robota) :)

 

Generalnie juz dzisiaj przestalismy zbierac wyniki (zebralismy ich ponad 220) ankiet bo musimy zdazyc napisac wnioski do pracy i zebrac wszystko do kupy. W kazdym razie dziekujemy wszystkim za wziecie udzialu w ankiecie. Za 3 tyg obrona, trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacje są super, dynamizm, fajnie przemyślane, po prostu czad.

 

A co do pracy mgr. to ja się nie nauczyłem ani jednego słowa, bo za bardzo skupiałem się na postaci i jakoś nie wpadał mi do głowy sam czasownik i to co postać mówiła, a bardziej to jakie ruchy wykonywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako program do nauki to niestety bardzo słabe. Żeby tezę dobrze zweryfikować trzeba stworzyć dobrą animację - wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa odkryte w dziedzinie szybkiej nauki. Tutaj mamy po prostu monotonne powtarzanie słówka i b. dobrze zaanimowaną postać. Widać nie zapoznaliście się z żadną fachową lekturą dotyczącą psychologii i tematu szybkiej nauki.

 

Natomiast sama animacja jest rewelacyjna - dźwięk, design, ruch wszystko trzyma poziom. Szkoda tylko, że merytorycznie zostało to słabo wykonane, bo wizualnie tak dobrego programu do nauki chyba świat nie widział :) Jako animacja to *****, jako program ułatwiający naukę *, tak więc ***** bo to w końcu forum graficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Synuś: Rzeczywiscie nie zglebialismy tematu psychologii i szybkiej nauki. Nie mielismy tez duzego wplywu na czesc merytoryczna pracy, bo byla robiona na zamowienie nauczyciela od japonskiego. Praca jest w zasadzie z informatyki, my tylko probowalismy za wszelka cene przemycic tu to co umiemy i lubimy robic najbardziej, czyli animacje. Musze jednak powiedziec, ze mimo tego co mowisz, ze jako program do nauki jest to bardzo slabe, wyniki naszych badan mowia co innego. Wydaje mi sie tez ze sa dosc miarodajne, bo ankiete wypelnilo ponad 220 osób, z czego duza czesc sie do tego na prawde przylozyla. Oczywiscie nie wiadomo czy to jest najlepsza metoda, ale okazala sie znacznie lepsza od tradycyjnej (czyli wkuwania z papieru). Srednia skutecznosc naszej metody to jakies 74%, a tradycyjnej nieco ponad 50%. Poza tym wiele osob wsrod znajomych przyznalo ze po tygodniu z metody tradycyjnej nic nie pamietalo, a czasowniki z animacji wciaz pamietaja. Wyszlo wiec ze jest bardziej trwala. Byly oczywiscie osoby, ktorym zupelnie nie przypasowala (ale nalezaly do zdecydowanej mniejszosci). Nie bede zanudzal wynikami, ale wyszly na prawde na korzysc metody multimedialnej, doszlismy do ciekawych wnioskow, mimo ze sami nie wierzylismy w jej skutecznosc :)

 

 

Anyways, dzieki wszystkim za commentsy. Pozytywny feedback przerosl nasze najsmielsze oczekiwania. Nie mozemy sie nadziwic brakiem krytyki do animacji, bo sami mamy do niej sporo zastrzezen :)

W zasadzie po zblokowaniu animacji i przejsciu w spline, na tym konczylismy, nie przechodzac tego ostatecznego "polish pass'a" bo nie było na to czasu, a przytlaczala nas ilosc pozostalych animacji jakie musimy jeszcze wykonac. W pewnym momencie zaczelismy je robic prawie mechanicznie. Jeden klip powstawal w rezultacie w 2 dni (takiej uczciwej pracy). Co ciekawe nie mielismy nawet jakiegos szczegolnego scenariusza do tych animacji, a czesto kolejne przygody byly wymaslane podczas animacji "straight ahead", bez planowania. Jak bylo juz jakies 300 klatek wyblokowane, trzeba bylo tylko wymyslic jakis koncowy gag, zeby zamknac sie w 400-450 klatkach :)

Caly setup oswietlenia i renderingu oraz kompozycja powstala pewnego razu w jeden dzien, jak na nastepny dzien musielismy cos pokazac promotorowi, zeby dostac zgode na przedluzenie terminu obrony. I tak juz zostalo, pozniej nic nie zmienialismy.

Najdluzej zajmowaly nam rozne przestoje typu jak to udzwiekowic (tu mielismy duzo szczescia, ze znalezlismy Lukasza, ktory uratowal nam tylek), oraz po prostu zabranie sie do roboty (mam nadzieje ze nasz promotor tego nie czyta :), a jak tak to pozdrawiamy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny, brudny gradient to ty masz sam wiesz gdzie ;)

 

Nie prawda - sprało się :P

 

btw. niezlego suchara masz w stopce, jak zwykle trzymasz poziom :)

 

Jak zawsze :)

 

A żeby nie było off-topa za bardzo - właśnie została Wasza aplikacja przetestowana na dwóch przedszkolakach ... dzieci się generalnie od tego łatwo oderwać nie da przez 40 minut, a potem są w stanie powtórzyć prawie wszystkie czasowniki. Możecie mnie zacytować w magisterce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ich promotor przypomniał sobie o najbardziej przemądrzałym i upierdliwym studencie?! obleje ich z miejsca!

 

HEHEHEE Faktycznie :D Zapomniałem :) Podpiszcie "Beny" ... może się nie kapnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Chcialem tylko poinformowac ze juz po obronie i podziekowac za pomoc w ankietach.

Praca obroniona na 5 z wyroznieniem, a szanowna komisja byla zachwycona stworkiem :)

 

P.S: Beny: na wszelki wypadek o Tobie nie wspominalismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolomeo, opijanie trwa i jeszcze bedzie trwalo :), wiecej info bardziej prywatnymi kanalami :)

Shogun 3d, dzieki wielkie

Beny, szósteczki to były za czasów jak ty studiowałeś czyli w 73', teraz piąteczka jest najlepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie beny... może byś pokazał swoją pracę dyyplomową? hę?

 

Moja inżynierka śmiga już po necie, a magisterkę mam zamiar skomercjalizować i nie chcę żeby moja szkoła dostała od tego jakikolwiek procent dlatego nigdy się nie obronię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie świetna robota, dzięki takim animacjom w przystępny sposób można się czegoś nauczyć, poza tym jest tu również miejsce na odrobinę humoru co jeszcze bardziej wpływa na zainteresowanie odbiorcy animacją, życzę kolejnych udanych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności