Skocz do zawartości

WIZ: Black & White Room.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałbym wam pokazać kilka renderów mojej wizualizacji. Jest to pierwsza moja własna wizualizacja, którą skończyłem.

Wiem, że rendery te nie powalają z nóg, shadery są nie ciekawe i jakość obrazków też nie powala ale proszę o ocenę abym na przyszłość wiedział na co mam zwracać uwagę.

 

Ogólnie nie jestem mega zadowolony z tej wizki ale cieszę się, że w końcu ją skończyłem. Mam nadzieję, że parę plusów znajdziecie w tych renderach:).

Dzięki i pozdrawiam.

 

Oprogramowanie: 3Ds MAX + VRay + dużo PS.

 

blackwhite1beczkowskiad.jpg

 

blackwhite2beczkowskiad.jpg

 

blackwhite3beczkowskiad.jpg

 

blackwhite4beczkowskiad.jpg

 

blackwhite5beczkowskiad.jpg

 

blackwhite6beczkowskiad.jpg

 

blackwhite7beczkowskiad.jpg

 

blackwhite8beczkowskiad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bump i/lub mapa ref podłogi za mocny. A to duża powierzchnia i moim zdaniem zawsze rzutuje na jakość wizki.

Na 2 i 3 góra ościeżnicy ciemna. Nie wiem czy to zamierzony efekt czy otwór w ścianie za niski.

Na ścianach noise mi się nie podoba.

Jeżeli to rzeczywiście pierwsza praca to jest dobrze.

Napisz coś jak oświetlasz i jakie parametry renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Chciałbym jeszcze coś wyjaśnić. Na moim portfolio które jest w sygnaturce są tam jakieś wizualizacje ale inspirowałem się zawsze czymś. A tą wizualizację chciałem wykonać wszystko samemu ale tak jak Logos zauważył, że pewne elementy nie pasują do siebie i zapewne ma racje. Może z moim gustem jest ciężko lub muszę więcej na czyjeś prace spoglądać i się jednak trochę po inspirować.:) Piszę to bo nie chcę żeby ktoś myślał, że pierwszy raz mierzę się z wizualizacją (chcę być sprawiedliwy).

 

Mowok: co do ościeżnicy to chciałem żeby była taka ciemna ale może rzeczywiście może by coś tam jeszcze w niej poprawił. co do ustawień wrzucam screena. Scena oświetlana 3 VrayLights z multiplier = 60, temperature = 6000 i subdivs=12; oraz jednym VrayLight przy drzwiach o mocy = 35, temperature = 2700 i subdivs = 12. Rozdziałka renderów taka jak na forum. gamma 2.2 i włączony frame buffer to chyba tyle. Reszta na screenie.

 

Logos: Tak jak pisałem wcześniej. Sam urządzałem i wiele może do siebie nie pasować. Chciałem trochę dać jakieś motywy afrykańskie w tej wizce. Dywan oczywiście Vray fur. W sumie to pierwszy raz tak się nim bawiłem.

 

Rybak173: Mi osobiście się jeszcze podobają 7 i 6. Z pościelą mam jeszcze straszne problemy żeby fajnie wyglądała. Też to przechodziłeś ale na uczelni. Fajnie miałeś ja muszę na własną rękę się uczyć:) I to już chyba wszystko:)

Sorki że się tak rozpisałem. Pozdrawiam.

 

blackwhiteroomrenderset.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom trochę to bez życia jak już ktoś wspomniał.

 

Musisz po pierwsze przeglądnąć spot3d albo vray manual:

 

Hdrke wrzuć w dome light a nie w rollout vraya.

i lepiej powbaw się sun+sky niż hdrką poki co.

 

Ja zaczynałem od exponentiala , dałbym sobie spokój poki co z reinhardem i gammą 2.2 chociaż teraz sam go używam.

Hsph. sub - 17 ? skąd wziąłeś akurat 17 ? :D

LC - 580 przy samplingu 0,02 na takie rendery to troche za mało.

Min samples - 128 ??? :O

I nie widzę tam materiałów żebyś musiał podkręcać Global subd no chyba że w materiałach ustawiłeś strasznie małe subd. w rolloucie materiałów.

 

Potestuj vraya , na surowo , oszczędzisz czasu i nerwów na wizkach.

 

Pozdrawiam

M.

 

edit

Aha no i na początek grzej na refkach i staraj sie je odwzorować idealnie , czasem brzydki design psuje piękny render :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=101

 

Wypracuj sobie jakiś standard ustawień wstępnych, który po próbnym renderingu dostrajasz.

Z Global Subd ostrożnie, bo przemnaża on wszystkie subdivsy materiałów użytych w scenie i strasznie wydłuża czas renderingu.

 

I mimo wszystko pozostań przy gammie2.2. Oszczędzisz sobie sporo nerwów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak juz Myślałem nad tym żeby pozostać przy 2.2 bo już się tym Bawię i dziwnie mi by było to zmienić. Tak jak czytałem trochę o tym to dla mnie wszystko jest bardzo podobne między 1.0 a 2.2. muszę więcej po czytać jeszcze. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności