Skocz do zawartości

Studia.


pawellan13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem miliony tematów, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Chciałbym zebrać wszystkie informacje do kupy i aktualne propozycje studiów związane z działalnością graficzną. Kończe technikum informatyczne, grafika jest moim zamiłowaniem. Jestem samoukiem. Zależy mi jednak na wykształceniu wyższym związanym z grafiką.

Szukam studiów w szkołach publicznych dziennych, czyli stacjonarne I stopnia. Prosze nie sugerować, żebym uczył się sam itp.

Proszę o podanie miasta, nazwy szkoły i kierunku, no i oczywiście co o nim sądzicie. Bardzo proszę o pomoc.

 

Tutaj pytanie trochę z innej beczki dla osób które chcą się uczyć samemu. Jest szansa stażu? Jest ktoś kto by nas przyjął po technikum informatycznym posiadając podstawowe umiejętności z PS, AI, After Efekt and 3ds MAX /MAYA ?? To jest najbardziej realna wg mnie metoda, gdzie można się sprawnie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

http://www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&q=grafika+studia+opinie&oq=grafika+studia+opinie&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...73l5227l0l5448l21l18l0l3l3l0l178l2340l0j18l21l0.frgbld.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=8b7013d36d8943cb&biw=1920&bih=965

 

Z tego co się orientuję to większość ludzi nie ma wykształcenia w tym kierunku i mimo to pracuje w branży. W mojej opinii nie ma rzeczy w tej dziedzinie, której nie dałoby się nauczyć samemu lub z tutoriali znalezionych bądź kupionych w necie. Nie wiem więc czy jest sens marnować pieniądze swoje (czy rodziców) na to co możesz spokojnie opanować w domu...

Co do metod rozwoju- ćwiczyć. Nie wiem jak to wygląda w grafice, ale sądzę, że staż wszędzie wygląda identycznie- nikt nie da Ci odpowiedzialnej roboty gdy nie będziesz miał odpowiednich umiejętności...a jeśli będziesz posiadał odpowiednie umiejętności to niepotrzebny Ci staż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na studia nie związane z branżą, Ucz się dalej na własną rękę. Taki układ zdecydowanie lepiej będzie funkcjonował jak Ci coś nie pyknie w jednej dziedzinie zawsze masz drugą. Jeżeli chodzi o staż to przejdź się po jakiś małych miejscowych firmach związanych z grafiką może się uda, samo wysyłanie maili nie zawsze przynosi efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idź na jakąś filmówkę albo ASP napchają Ci do głowy sporo teorii,a jak kiedyś mi to ktoś powiedział "komputerów raczej tam nie uczą", ale grafiką będziesz zajmować się cały czas, a ta wiedza teoretyczna będzie bardzo przydatna, bo będziesz znał wiele schematów stosując lub zmieniając je odpowiednio do potrzeb będziesz mógł łatwiej rozwiązywać problemy. Przynajmniej tak jest moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności