Skocz do zawartości

[Postać] Troll


Rekomendowane odpowiedzi

Założeniem było wykonanie popiersi kilku stworów fantasy. Na pierwszy ogień poszedł troll. Praktycznie całość miała być wykonana w ZB, ale ostatecznie zdecydowałem się wyrenderować w maxie z jakimś tłem. Przy okazji chciałem pobawić się nowszymi zbrushowymi ficzerami, które wcześniej trochę zaniedbałem;]

 

trollfg.jpg

 

 

Poniżej screeny z ZBrusha:

 

scaled.php?server=713&filename=zbtroll01.jpg&res=crop scaled.php?server=94&filename=zbtroll02.jpg&res=crop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdyby nie to, ze wyglada jak wilkołak lub strzyga z wiedźminopodobnych klimatów to świetny troll!:) No ale to już kwestia indywidualnego wyobrażenia postaci. Zdolności rzeźbiarskie masz na naprawdę wysokim poziomie. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie że się Wam podoba:]

 

tr3buh

W sumie etapy powstawania tej pracy są standardowe;) Początkowo ogólna baza z maxa wrzucona do ZB. Nie nabazgrałem sobie wcześniej żadnego konceptu, leciałem z głowy więc w pierwszych etapach robiłem ogólne zarysy i rzeźbiłem zęby, oczy, itp. Dopiero jak nabrało to ogólnie wyglądu po którym mogłem stwierdzić, że chcę iść w tym kierunku zabrałem się za usuwanie niektórych wyrzeźbionych elementów (np. zęby) i wstawianie jako oddzielne subtoole. Teksturowałem trochę w photoshopie (głównie sama baza tekstury) i w ZB (świetnie sprawdza się bazgranie po modelu wraz z włączonym rzeźbieniem - przy detalach). Wcześniej do teksturowania używałem głównie PS, teraz chciałem pobawić się znacznie więcej w ZB (i dzięki temu mocniej przekonałem się, że jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie;) Do ułożenia delikatnej pozy użyłem transpose a do futra fibremesh. Fibremesh przerzuciłem z ZB do maxa i tam całość wyrenderowałem.

 

illusion

Moje własne stwory raczej mi się nie śnią, ale różne inne czasem tak;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nie da się dogodzić. Co innego modelować jeża, a co innego modelować smoka. Mi się troll jak najbardziej podoba, choć moim zdaniem mógłby być bardziej JAK TEN :P

(innymi słowy nie mam nic do zarzucenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie;] Jedni uznają to za trolla, inni za ogra czy wilkołaka:) Każdy ma po części rację bo każdy wyobraża sobie na swój sposób różne stwory. Tak naprawdę nie ma jednego określonego wizerunku - czy to troll, goblin, ogr, wilkołak, ork - różne źródła prezentują różne interpretacje. To co zawsze kojarzyło mi się z trollem to duża paskudna postać, po części porośnięta sierścią, mieszkająca w jaskiniach czy innych podziemnych norach (ewentualnie górach). Skojarzenie z wilkołakiem zapewne najbardziej powoduje nos - gdyby go zmienić to całość nabrałaby zupełnie innego wyglądu;] Ogry wg mnie są jeszcze większe i bardziej masywne - miałem zamiar robić takiego w następnej kolejności, ale to dopiero jak czas pozwoli;] Dzięki raz jeszcze za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności