Skocz do zawartości

Szmout


Szmout

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanowiłem założyć teczkę, aby usystematyzować moje zabawy z 2d. Miałem zacząć dawno temu, ale w życiu tak to już bywa, że nasze plany często musimy weryfikować. No nic, zaczynam dziś, mocno spóźniony, ale trudno...

 

Poglądałem tutoriale Daarkena, ctrlpaint, FZD itp. Z tego wszystkiego dziś zrobiłem te oto dwa malunki. To moje pierwsze prace na tablecie. W zasadzie to nauka tego urządzenia i nauka PS...

 

 

dzbanek__by_szmout-d567bsm.jpg

 

Dzbanek. Sporo czas, bo jakieś 3h. Tu refka - http://i1055.photobucket.com/albums/s511/Szmout/vase_lit.jpg

 

 

jablko__by_szmout-d567boz.jpg

 

Jabłko 25-30min. Jakieś takie rozmazane mi się wydaje.

 

Wiem, że mało, ale bardzo proszę o jakąś ocenę tego co wkleiłem. Wszystkie rady mile widziane.

Z góry dziękuję :)

 

[ATTACH=CONFIG]86840[/ATTACH]

Edytowane przez Szmout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejna próba opanowania programu. Tym razem bryła i światło. 40-50min. Krycie na 100%, a nadal rozmazane... Nie wiem jak używac tych pędzli. No nic, z czasem pewnie to ogarnę.

 

 

cien_i_bryla__by_szmout-d56to6w.jpg

 

 

Jak ktoś miły to proszę o kilka słów dla raczkującego w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idzie i to się liczy. Co tu powiedzieć, w zasadzie na tym etapie wszystko jest tak, jak być powinno. Dopiero zaczynasz i nie próbujesz od razu ognistych smoków malować, a zaczynasz od przysłowiowego jabłka. W wazoniku tylko do proporcji można by się czepiać. Ale po co? Materiał po jabłkiem zbyt rozmemłany. Na zgięciach materiału między światłem a cieniem powstaje tzw. terminator, silniejsza, ciemniejsza krawędź. Zresztą zapoznaj się z "the form principle" poniżej.

Form_Principle.sm_.jpg

Kierunek prawidłowy, teraz ćwiczyć. Zastanawiam się jak u ciebie z kolorem, ale wszystko w swoim czasie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joel - dziękuje za wskazówki. Ten materiał pod jabłkiem to tylko było szybkie maźnięcie, aby nie było takiej jednolitej plamy. Dzięki za fotkę, ja to wiem, ale w tym photoshopie po prostu trudno :)

 

P.S. Fajnie, że wróciłeś.

 

Tu taka próba, 1.30:

 

kula_by_szmout-d56yxmj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z pracą z natury? patrząc na Twoje prace mam wrażenie że trzeba by im poświęcić jeszcze więcej czasu, digital może być trudny i zniechęcający, ewentualnie będzie hamował rozwój przez zabieranie czasu.

Obserwuj dokładnie zwłaszcza na etapie szkicu, jeśli już rysujesz na tablecie to odbijaj w horyzoncie obraz i raz dwa wyłapiesz błędy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy - Cały bajer jednak w tym, że ja właśnie chcę się nauczyć posługiwać tabletem i PS. W horyzoncie powiadasz, no poszukam takiej opcji w programie :)

 

Tu na rozruszanie ręki, kilka gestów. Każdy max 5min, średnio 3. Masakra, nie potrafię zrobić prawidłowej kreski. Mam nadzieję, że to kwestia przyzwyczajenia...

 

 

gesture_by_szmout-d57dnp6.jpg

 

 

 

Za każdą poradę i uwagi będę niezmiernie wdzięczny.

Edytowane przez Szmout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki z PS'em i jego brushami.

 

Tym razem martwa, z biurka. Palo santo -naczynko do picia yerby. Wymęczone na maxa i już nie za bardzo wiem jak to wykończyć. Aha, naczynko jest metalowe :)

 

palo_santo__yerba_mate__still_life__by_szmout-d58s4ct.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności