Skocz do zawartości

animacja 2d - R.U.T.A. - Ius primae noctis - prawo pierwszej nocy


rus3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naprawdę masz talent do tego. W sumie wyrobiłeś sobie już całkiem niezły swój własny styl, klimatycznie.

 

A czy ktoś np. narzuca ci pewne kwestie, w sensie czy ktoś Ci powiedział, to musi wyglądać tak i tak, taka kolorystyka, a nie inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie techniki i softu.

Tym razem większość pracy we Flashu. W nim było wszystko rysowane i animowane (łącznie z przesuwaniem się względem siebie planów, imitującym ruch kamery. Wychodzi to dużo "sztywniej" niż gdyby poszczególne plany wypuszczać np. do Aftera i tam animować kamerami, ale z drugiej strony ma to jakiś swój surowy urok). Tym samym właściwy "montaż" również odbywał się we Flashu.

 

15 - 20 sekundowe sekwencje wypuszczone z flasza poskładałem w Afterze, dodając trochę szumu, efektów (tym razem głównie channel blur'a) i minimalnie zmieniając kolory (flashowa wersja była czysto czarno-biała, finalna z aftera lekko zabrudzona sepiowym filtrem)

 

Ogólnie żadnych cudów tutaj nie było - większość pracy to walka z klasyczną animacją rysunkową i montażem.

 

A jeżeli chodzi o tak zwaną swobodę twórczą, to zespół życzył sobie pana porywającego młodą dziewoję i gnanego rządzą zemsty junaka. I miał być koń w galopie. Wychodząć z tego złożyłem scenariusz, dołożyłem parę szkieletów i trzech pomocnych nieboszczyków a'la Hellboy i poskładałem tak żeby miało ręce i nogi;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności