Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ferrari F430 Scuderia


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem zaktualizować wątek, ponieważ chciałem pokazać Wam mój nowy render Ferrari F430 Scuderia. Za stary (link poniżej) dostałem od Was sporo batów w komentarzach, swoją drogą słusznych, więc dziękuję Wam za nie bardzo bo zmobilizowały mnie do walki z moim odwiecznym wrogiem, jakim był render studyjny ;) Po wielu próbach i zmianach postanowiłem w końcu powiedzieć "dość", bo cały czas znajduję coś do poprawy, jednak wypadałoby zakończyć już ten projekt i zająć czymś innym, także zapraszam Was do komentowania odświeżonej wersji :)

 

ferrari_f430_01_hd_crop.jpg

Stara wersja > link

 

 

Render progress > GIF

 

WIP > Ferrari F430 Scuderia (WIP)

 

 

Miłego oglądania, pozdrawiam.

Edytowane przez Loozack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model kozak, zadnej nierownosci do ktorej mozna by sie przyczepic, ale do tego zdazyles juz nas przyzwyczaic. Niestety sam render mi juz sie nie podoba. Strasznie nudne to studio. Przydaloby sie wiecej kontrastow, moze jakies refleksy na boku... Ciezko mi napisac dokladnie o co chodzi... Po prostu to biale tlo wali po oczach i wzrok ucieka w ta przestrzen miedzy prawym lusterkiem a napisem, mimo ze wiekszosc kadru zajmuje auto... Z materialow jedynie bym poprawil te plastikowe pierscienie na swiatlach. Bo u ciebie wygldaja teraz jak biale (pewnie wina mocnego swiatla) a powinny byc srebny plastik, przyciemnij je troche no i tarcze powinny cos odbijac http://http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/Ferrari_F430_Scuderia.JPG. I to chyba tyle ode mnie

 

PS zajrzalem do WIPa i mam pytanko, bierznik w calosci modelowany recznie czy cos bylo wycinane booleanem a jest tak to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, bałem się że go niedokończysz :) Czekam na więcej ujęć. Heh wszyscy to wytykaja to teraz moge ja, trochę linie Ci ząbkują :P I mam jeszcze jedno pytanko bo często mam z tym problem: jak zrobiłeś to że refleksy na lakierze na listwach dolnych odbijają hdrke a tło jest białe i ten cień pod autem bardzoładny, widać że nie jest domalowywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporządku, ale zwróć uwagę na miejsce gdzie uszczelka schodzi się z szybą na przodzie u góry, odstep nie jest równy.

 

Tą plakietka przed lusterkiem to jest wypukła czy namalowana na lakierze? Bo ja na swoim samochodzie po refkach nie mogę tego wywniskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, odpiszę dokładniej na każdy komentarz jak tylko znajdę więcej czasu, a póki co powiem tylko, że wiedziałem, że dostanie mi się od niektórych za "outdoor-studio" ale planuję jeszcze prawidłowe studio oraz kompozycję outdoorową więc mam nadzieję, że ostatecznie wszyscy będą zadowoleni ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poprawiłem kilka rzeczy, na które zwróciliście mi uwagę, parę innych zmieniłem a efekty tych zabiegów możecie oglądać w pierwszym poście. Myślę jednak, że więcej już tego nie będę poprawiał, trzeba kiedyś powiedzieć stop i iść dalej więc za jakiś czas wrzucę albo inne ujęcie w takim "HDRkowym" studio albo to samo, ale już ze studyjnymi odbiciami, zobaczę co mnie bardziej skusi ;)

 

To teraz od początku:

 

Pawelkos, dzięki, a co do renderu to był to dla mnie bardziej poligon doświadczalny, na którym uczyłem się składania finalnego obrazka z warstw i dosyć ostrego retuszu (wcześniej większość poprawek wolałem robić w Maxie), niż próba realistycznego odzwierciedlenia studia, więc domyślam się, że nie każdemu może przypaść do gustu. Masz rację co do pierścieni i tarcz, poprawiłem to. A bieżnik był modelowany ręcznie standardową techniką, czyli jeden wycinek, potem kopia i Bend.

 

maciek.m, też się bałem, ale spoko, więcej ujęć też będzie ;) Fakt, trochę ząbków było ale już jest chyba lepiej. Na listwach odbija się HDRka bo wyłączyłem widzialność plane'a dla odbić, a cień jest dobrej jakości dzięki sporemu samplingowi w Vray Dome. Swoją drogą to jaka ironia, że zwróciłem Ci uwagę na niedopasowaną do dachu szybę w Twoim wątku, a u mnie było to samo ;)

 

kosi, racja, widziałem to ale nie miałem pojęcia z czego się wzięło, dopiero jak się bliżej przyjrzałem to się okazało, że musiałem niechcący dodać jednego loopa na uszczelce przez co odstawała, naprawiłem to już. Co do plakietki to tu masz refkę (na innych zdjęciach widać jeszcze, że w karoserii jest pod nią wgłębienie).

 

Berger, hehe, spokojnie, normalne studio też mam w planach :>

 

polka dot, dzięki, ale z Renówką to żeś pojechał :D Kiedy ja ją robiłem... i to jeszcze były moje pierwsze kroki w Rhino i Brazilu, heh, stare, dobre czasy.

 

pecet, dzięki, a jeśli chodzi o render to o to to, właśnie tak było 8)

 

alex3d, Miłosz3ds, dzięki, cieszę się, że się podoba :)

 

FF, heh, miło mi to słyszeć, dzięki. Rendery będą jeszcze inne więc może coś tam trafi w Twój gust ;)

 

mpta, :D Pomęczę na pewno, ogarnę póki co kilka innych spraw a później spróbuję jeszcze powalczyć ze studiem.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj nową wersję, teraz to jest czad, chętnie ujrzłabym go w jakiejś adekwatnej scenerii żeby praca nie poszła w "gwizdek", choć Twoje umiejętności modelarskie robią wrażenie. No i, proszę Państwa, kolejny samochód z "bitwy" ujrzał światło dzienne. Gdyby wszyscy uczestnicy zrealizowali zapowiedziane projekty, mielibyśmy tutaj niezłe zaplecze grafików samochodziarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model - klasa. Myślę, ze tutaj nie ma się do czego przyczepić. Ale render. Zdecydowanie patrząc na wcześniejsze Twoje prace czuję, że tutaj można coś jeszcze poprawić. Również czekam na więcej ujęć bo szkoda modelu. Chociaż może za bardzo przyzwyczaiłem się do studia vision3d. Po prostu pokazanie modelu na takim całkowicie białym tle mi nie podchodzi. Ale jak widać chyba tylko mnie się to rzuciło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczawik, dzięki ;)

kosi, Adek, mam już kilka pomysłów na inne scenerie do Ferrari więc teraz tylko muszę znaleźć czas, żeby się za nie zabrać. Na pewno nie poprzestanę na jednym renderze, bo zbyt dużo pracy włożyłem w ten model, żeby go teraz odpowiednio nie zaprezentować... zwłaszcza gdy widzę, że byście mi tego nie darowali, co jest bardzo motywujące więc dzięki wielkie za to ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności