Skocz do zawartości

saharaam


saharaam

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kraze wokol Maxa od dluzszego czasu, ale ze do niedawna mieszkalam w miejscu, gdzie pies dupa nawet nie szczeknie, bo zaraz go do zupy wsadza, to i cenzura mi nie pozwolila sie zarejestrowac.

Pewnie to nawet nie jest miejsce dla mnie, ale z obserwacji wynika, ze jesli mam sie czegos gdzies nauczyc to tylko tutaj ha!

Poza tym wrzucanie obrazkow na jednym forum z moimi ulubionymi artystami robi dobrze mojemu ego. W niewyjasniony sposob.

Na razie jakies pikczersy prostsze z postaciami, niektore starsze, niektore nowsze, ale wszystkie 2012, reszte bede wrzucac w miare wykanczania/jak juz mi pozwola.

 

wumck.png

 

c2Cm8.png

 

gjNNH.png

 

!!!!!!!!!!! Zrobilam to.

Edytowane przez saharaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ah, Huang Guangjian, znamy znamy : ] Wielu Chinczykow tworzy w podobny desen, ale on to wyniosl do innego wymiaru... Wrocilam stamtad wlasnie, i chyba mi sie udzielilo... To sie przenosi ze smogiem ;p Stad ta mgla, haha.

 

Dziekuje bardzo, nie spodziewalam sie takich komentarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooooo, bardzo, bardzo dobre, jest moc, szczególnie ostatnie. Oglądanie takich prac to rozkosz ^^

 

Jeśli naprawdę chcesz krytyki.

Masz świetne kadrowanie i fajnie zagospodarowanie przestrzeni, no i boskie bryły. Bardzo mi się podobają również twoje grafiki na tle i niektórych powierzchniach oraz graficzne podejście do niektórych miejsc, włosy, ubrania.

 

Z rzeczy które można poprawić, to gospodarowanie detalem, król małp (? twarz mało małpia, ale ją kupuje tak czy inaczej jeśli to król małp) ma najbardziej wyrazisty detal na twarzy i naramienniku, i powoli przechodzi w bardziej proste powierzchnie ubrania, a potem w grafikę, bardzo fajnie to wygląda, ale rękawica która sąsiaduje bezpośrednio z twarzą mogła by być bardziej wypieszczona jak naramiennik, takie mam przynajmniej takie miałem pierwsze wrażenie, trochę zbyt odstaje. Myślę, że fajnie by było dodać nacisk łokcia na rękaw, albo bardziej trójkątny kształt, wygląda trochę jakby było czymś wypełnione w środku.

Pierwszy portret ma trochę wymęczoną szyje i ramię, dużo widocznych śladów, wydaję mi się trochę za drobno. Sama szyja jest trochę za prosta, osobiście dodałbym lekkie miękkie wcięcie o kierunku od obojczyka w kierunku tylnej granicy włosów, w miejscu gdzie mięśnie pleców spotykają się z szyją, przełamało by to trochę tą prostą powierzchnię.

Również od kącika ust do ucha jest łuk drobnych śladów, tam również bym lekko "uspokoił" powierzchnię.

 

Ale to jest marudzenie bardzo upierdliwych oczu jak moje ^^'

 

Jeszcze raz gratuluje świetnych prac, bardzo wysoka półka!

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiedzialam ze pokocham Maxa hehe

Wylapales chyba wszystko co mozna wylapac, bo ta malpa ma juz pare miechow, i tyle sie juz na nia napatrzylam, ze sama doszlam do takich wnioskow xD Teraz juz by to wygladalo troche inaczej. Mam nadzieje O.o' Ale wyladowalo w jakichs ImagineFXach i dostalo jakiestam wyroznienia gdziestam, wiec jakbym to teraz poprawila i wystawila (naprawde bardzo chetnie, bo patrzec nie moge) to troche chyba lyso ;)

 

A z babeczka i niedopieszczeniem, to faktycznie, cos sie z PSem nie moglam dogadac wyjatkowo i ciezko mi sie blendowalo :I Glupia, liczylam ze nikt nie zauwazy xD

 

Dzieki wielkie, jestem zachwycona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból bardzo dobrze... ostatnio też zrobiłem jedną grafikę dla gry, grafikę oddałem, poszła nawet w obieg, może i klientowi się bardzo podobało, ale po tygodniu człowiek zmądrzał i jeden bardzo ważny element tak mi się nie podoba, że z złości chciałem ugryźć monitor :| ale niestety, jak to się mówi, po ptakach...

 

Tylko, że przy moim fopa, twoje to mikruski które dojrzy tylko ktoś straszliwie upierdliwy xD więc i tak nie masz co się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i ostatni mi sie podobają. osobiście nie przepadam za mangą.

fajnie malowane i kolory też spoko na kilometr pachnie azją ale to nic złego :)

zapodała byś więcej prac i napisała byś jaki jest twój cel bo jeśli conceptart i ilustracja to dla mnie brakuje w tych obrazkach jakiejś historii czegoś co by przyciągało widza na dłużej niż 2/3 sekundy bo tak to są kolejne obrazki w internecie pod tytułem "przestraszona dziewczyna" i "skupiona dziewczyna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne portrety, szczególnie oczy w ostatnim. Podoba mi się to jak tonujesz kolory, wnosi to fajną atmosfere do prac, chociaż dość podobną we wszystkich. Trochę mi coś nie gra w MonkeyKingu z jego ręką trzymającą kij, a dokładnie w perspektywie tego materiału w okolicy łokcia. W miejscu zgięcia przydało by się załamać linie szwów, zrobić je w większym skrócie i dodać jakieś zmarszczki na materiale, teraz się troche układa jak by ręka miała byc wyprostowana prawie ;P

Najlepszy debiut na Maxie jaki widziałem od dawna... Dajesz więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saharaam :\> Lubie wszystkie trzy obrazki. Podoba mi sie kompzycja we wszystkich poza pierwszym gdzie tak centralnie to wszystko siedzi.

Trzeci obrazek:

Uwielbiam ostatni gdzie chyba sama pozowalas przed malowaniem... am I right? Troche niekonsekwencje widac we wlosach ktore lapia takie samo swiatlo i kolor niezaleznie od pozycji. Podobnie na szyji widzimy chlodniejsza barwe z prawej... ale na policzkach ta barwa juz nie wystepuje. Dlon mi sie podoba dobrze wyszla.

 

Pierwszy obrazek: Nie podoba mi sie centralne umieszczenie postaci i sposob w jaki zderzasz tutaj chlodne barwy z cieplymi.

 

Srodkowy obrazek: Za obrysowywanie konturow na bialo powinno byc 2 tygodnie karceru : ) ale nie mowie ze tak nie mozna... po prostu mnie osobiscie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miod. Uwielbiam taki styl. Te pracki naleza do tych gdzie zapominam o szukaniu technicznych szczegolow i chlone prace.. A moze to ona mnie wchlania? W kazdym razie ciesze oko i nie mam najmniejszej ochoty na szukanie niedorobek. Jest super - wrzucaj cos jeszcze - cholernie chcialbym zobaczyc proces powstawania twoich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne schludne prace z ktorych najbardziej upodobalem sobie pierwsza- czysta, przemyslana, poprowadzona od poczatku do konca w sposob zdecydowany- odpuszczona tam gdzie trzeba a przycisnieta tam gdzie nalezaloby sie tego spodziewac. Podobnie w przypadku pracy ostatniej, gdzie przebija malarskosc i lekkosc... Praca srodkowa jakby z innej beczki, rowniez tej pozytywnej- sama figura postaci ujeta w pozie nieco ryzykownej, duzo efektownie rozwiazanych elementow (ladny pas)i jakby praca w kilku charakterach, tj. glowa i rekawica nieco odcinajaca sie od reszty ciala. Czekam na wiecej...

Tak to widze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany co ja pacze O.o Chlopaki (i dziewczyno), nie spodziewalam sie no. Zdaje sobie sprawe ze tworze troche w innym guscie niz ten do ktorego przywykliscie.. wiec ciesze sie ze sie podoba mimo to ;)

 

@Coyote Dzieki, ze przypomniales... Cel? Hm, chce umiec rysowac wszystko, co mi wpadnie do glowy xD Nie ma tematow, ktorego nie lubie, baby, chlopy, orki, mechy, smoki, samoloty, male dziewczynki... No moze ja i ciezkie sajfaj sie rozmijamy ;) Wiec mozecie sie spodziewac wszystkiego... ale to pozniej jak juz bede miec chwile zeby malowac co mi piznie do bani. A profesjonalnie, no to wiadomo, concept i ilustracja. Aczkolwiek poki co conceptem malo co sie moge pochwalic >_>; Ilustracje mi wychodza naturalniej, jakos tak. Wiec moim goalem tutaj jest: wiecej conceptu. I speedow, i w ogole wszystkiego co nie stawia na twarze.

 

@norden lol pochlebiasz mi ;] Pozowalam tylko lape.

 

A praca srodkowa jest troche z innej beczki bo powstala pare miesiecy temu.... Duzo niedociagniec niestety. No i inne miala zalozenia wtedy. Od teraz wrzucam tylko swiezyzne, zeby nie kompromitowac.

 

Ale z ta kompromitacja to moze byc roznie, bo o to i wrzucam swoje zabawki na forum pelne mezczyzn. Po obejrzeniu filmu 'Drive'.

 

7k4Hy.png

Speedy gonzalez z dzisiaj. Smiejcie sie, ale to moj pierwszy speed taki od poczatku do konca >_>; do tej pory albo porzucalam w polowie, albo stwierdzalam, ze to za fajne zeby tak zostawic - i ze speeda zamienialo sie w wielogodz babranine.

Widze ze sie perspektywa sypie, bo po co komu siatki. I takie tam rozne bzdety sie sypia, ale chce wiedziec ogolnie co myslicie.

Be gentle. Albo nie.

 

GY3MB.png

Iiii kolejny fanart. Tak se mazalam.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne portrety kobiet. Jakoś tak to już jest, że faceci na ogół nie potrafią tak dobrze rysować kobiecych postaci jak właśnie dziewczyny. Może to kwestia spojrzenia nie przez seksualność tylko jak na model? Albo dużo dokładniejszej obserwacji? Tak czy inaczej miło się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace otwierające teczkę nieco wgniotły mnie w fotel- bardzo fajny kolor, gest, nastrój. W ostatnim poście ilustracja z autem jak dla mnie lepsza od poważnego pana policjanta- swoją drogą coś tam się dzieje z rękoma, że ja ich nie czytam, jak naturalnie ułożone. Nieco sztywna poza, ale można to wyprowadzić ;) Czekamy na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie Ciebie zapytac jezeli masz moment by odpowiedziec. Jaki jest cel do ktorego dazysz w malowaniu? Concept-art? Czy bardziej malarski rodzaj szeroko pojetej grafiki komputerowej? Postaci i twarze mysle ze opanowalas do tego stopnia ze spokojnie znajdujesz swoje miejsce w czolowce. Wystarczy dodac zbroje wysadzane diamentami i CGaward murowany. Jednak przyklad tego samochodu ktory zostal wykonany bardziej szkicowo pokazuje ze z typowym fast paintem jeszcze masz wg mnie troche chaosu z utrzymaniem stalej palety koloru na calej powierzchni.

I jeszcze jedno pytanie. Czy probujesz cos w 3D rzezbic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze mam, ask away.

Hm, jak tak to rozgraniczasz to w sumie nie wiem, co bardziej, ale zakladalam ze jedno nie wyklucza drugiego? Komercha zrobila ze mnie character artist, ale nie chce sie do tego ograniczac, wiec przyszlam tu z mocnym postanowieniem poszerzania horyzontow :)

Fajnie ze tak uwazasz, hehe gdzie ten moj CGaward ;)

 

Co masz na mysli przez staly kolor? Mam niestety tendencje do wrzucania pierwszego koloru, ktory mi sie rzuci pod pedzel. Ale do tej pory tego typu malarstwo dawalo cos ciekawszego dla oka, bardziej wlasnie nawiazujace do malarstwa tradycyjnego (w digitalu charakterystyczne sa czyste kolory). Ale moze w zlym kierunku ide? Moze to byc tez to, ze niedawno dopiero przerzucilam sie na photoshopa i ciezko mi sie blenduje. W poprzednich programach o wiele latwiej bylo wyrownac kolor... Hm, hmm xD To byl pierwszy taki, wiec wskazowki sa bardzo cenne. Musze nad tym pomyslec, dzieki : )

 

A co do 3D to sama nigdy sie w to nie bawilam. Ale nie wykluczam, lubie probowac nowych rzeczy ;] Czemu pytasz?

Marzy mi sie kiedys faktycznie rzezbienie... Takie lapami, nie programem.

Edytowane przez saharaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paleta chodzi mi o to ze starasz sie malowac tematy obiekty w centrum obrazu lub np. te portrety, ale nie malujesz na przyklad wielkich scen batalistycznych gdzie jest wiele obiektow. dlatego mysle ze warto by bylo palete kolorow troche ograniczyc do 3-4 max i bedzie po prostu czytelniej ; ] ot takie przyklady zapodam: http://www.wallcoo.net/paint/Raffaello_Sanzio/wallpapers/1024x768/Raffaello_Sanzio_art_ml0003.jpg

http://img390.imageshack.us/img390/9426/boldinigiovannicountessoc6.jpg

Po prostu np nie widze w tych obrazach powyzej na przyklad miejsca na jaskrawa zielen ;] albo jasna jaskrawa zielen...

 

Glebiej zastanawiac sie, jest duza roznica w tym jakich kolorow sie uzywa ; ) bo kolory zawsze cos znacza w danej kulturze...Wiec w obrazie nie moga byc przypadkowe. W portrecie mooga podkreslac charakter portretowanej osoby. W scenie moga ukazywac aktualny nastroj. Nie chcialbym probowac narzucac czegokolwiek piszac to. Ot po prostu tak mysle gdy patrze na ten obrazek z samochodem

 

A o 3d pytam bo w obrazku z samochodem poerspektywa taka troche blokowa ; ] w 21wieku warto sie wiec czasem wspomoc tym co rysuje skale i zbiegi za Ciebie... naprawde warto zaczac 3d. Sciagnij sobie blendera... 20 minut dziennie i za 3 miesiace nie bedziesz mogla sobie wyobrazic jak to bylo bez 3d.. ;] http://www.blender.org/

pozdrawiam

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norden A, no jasne, wiem o czym mowisz ;)

Zwykle staram sie uzywac roznej kolorystyki, czasem w zaleznosci od tego na co mam ochote, a zwykle czego dana scena potrzebuje. Jeszcze sceny batalistyczne beda xD Bede pamietac o Twoich uwagach.

Dzieki za blendera *.* Zawsze sie zastanawialam od ktorej strony ugryzc 3d...

 

Trzymcie.

IYYzS.png

Obrazek mial nieszczescie byc robiony na dwoch roznych monitorach, z czego jeden to laptop a drugi jak sie okazalo nieskalibrowany... pewnie bede jeszcze dodlubywac:/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę interesujący ten Twój styl taki troszkę realistyczny, ale i komiksowy jednoczesnie, z przyjemnością zobaczyłbym jakiś tutorial :P A co do pracy, jak dla mnie wszystko bardzo przyzwoicie, jedynie oczy, takie jakby za wyraźne, dolepione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

Bardzo bardzo pracki, fajny styl.

W tym ostatnim kolory wypadły nawet ok, ale szczęka kolesia jest zdecydowanie za mała (głównie usta na to wskazują- zupełnie odstają od reszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saharaam! Boże ale dziwne uczucie. Byłaś moją bohaterką za czasów gimnazjum! Mam z Otaku MAX rozdział REMovement i prze-bardzo zakochałam się wtedy w Twej kresce (mimo, ze znałam tylko jeden rozdział) ściągając wszystkie Twoje arty z DA na kompa. Mając Roya swego czasu na tapecie. To było wieki temu ale pamiętam jak dziś jak mnie to fascynowało. O mamo. A teraz Ty jesteś tu. Jakie to dziwne D:

i jak patrzę, jak zmienił Ci się teraz styl (na lepsze!) i w og.

Czuję się teraz jak wariatka, haha D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, dziekuje Wam wszystkim, czy za pomocne wskazowki, czy po prostu mile slowe :)

Nie mam ostatnio nic sensownego do pokazania, wstyd...

dwa kontrakty, prowadzenie paneli na Festiwalu komiksu w Lodzi (w tym o teorii swiatla i koloru), MCM Expo w Londynie, konferka w firmie, skutecznie napinalo mi grafik w pazdzierniku, a w przerwach musze jeszcze biegac na uczelnie...

Powoli sobie ukladam wszystko, wiec mam nadzieje ze wkrotce sie to zmieni OTL

 

W przerwach macham tylko rozne rzeczy olowkami, ale nigdy mi sie nie chce tego skanowac moim urzadzeniem skaneropodobnym, bo sens jest niewielki >.

 

3odSV.png?1

 

@Zazu O rany, zrob mi te przyjemnosc i wykasuj cokolwiek zapisalas XD Nazywanie tego moim mrocznym wiekiem, toby bylo niedopowiedzenie : ) Mam nadzieje, ze nowy R.E.Movement sie spodoba heheh Milo mi bardzo w kazdym razie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mysz : Look who's talking ;P Naprawde nie masz pojecia jak bardzo codziennie rano chce rzucic studia i zajac sie tylko rysowaniem, haha. A speedow bedzie wiecej, tylko musze sie uporac z obecnymi projektami :)

 

@pumax : ojtam ;A; Dzieki wielkie~

 

 

To jak juz wlazlam, to moze maly upik, szkice szkice szkice.

 

6MPSnjQ.jpg

 

l6QHgxm.jpg?1

 

PoEzh31.png?1

 

 

Do reszty sie musze dogrzebac. Strasznie nie mam czasu, zrobienie czegos porzadnego zajeloby mi miesiac, wiec nie bedzie nic specjalnego, rozumiecie :

Edytowane przez saharaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności