Skocz do zawartości

hod cars


j4q

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]88163[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]88082[/ATTACH]

 

 

 

witam wszystkich !

namalowałem taki postapokaliptyczny obrazek (mam ostatnio faze na wozy bojowe...) proszę o krytykę :)

 

hod2.jpg

 

concepts/

 

myhods2.jpg

 

hod03v2.jpg

ps. zapraszam zainteresowanych na mojego bloga gdzie znajdzieci kilka moich nowych prac :)

Edytowane przez j4q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hejka :) dzieki naprawde wielkie za tak miły feedback! To pierwsza moja praca z tak brushowym podejsciem do techniki wykonania, i prawde mówiąc bardziej mnie cieszy tak expresyjne działanie niż dłubanie detalu na listkach ( to chyba poprostu nie moje klimaty), a wiadomo ze powinno się robić to co się lubi, i wtedy uzyskuje siĘ najlerpze efekty. Może dlatego tak pozytywny odzew :D

W każdym razie dziękuję raz jeszcze WSZYTKIM ! pozdrawiam :)

apropo tej grafiki to wykożystałem jeden ze starych konceptow pojazdów bojowego, zresztą mam zamiar w niedługim czasie wrzucić paczke z tymi konceptami tylko muszę się ogarnąć ze skanowaniem i małym retuszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOWOW :D

Dziekuję za docenienie mojej pracy i za głónwną ! No od takich niusów to naprawde miło zaczynać poniedziałek :-)

>

kamesanin

WojtekFus

Baggins

FF

JoseConseco

Kalberos

KoMic

> DZIĘKI Bardzoo za feedback i zaintereswanie :D

 

Baggins >

postaram się odpowiedzieć ;) W zielonym koncepcie pomoglem sobe używając 3d w stworzeniu kół. W szkicu koła były mocno odpuszczone i postanowiłem w wykończeniu tego konceptu, wesprzeć się SketchUpem. W pomarańczowym obeszło się bez uzywania 3d ( zresztą koncept ma dosc prostą formę i perspektywę). W pierszym arcie, pojazd na bazie szkicu złożylem z boxow i walców w celu uzyskania ciekawej "pozy" i dalej to dłubanina, poczym w ruch poszla gumka, laserunki i wiele z detalu odesza w zapomnienie :)

Jestem w trakcie przygotowywania nowych konceptow oraz nowego arta z autem w roli głównej. Chciałbym tą teczke poświęcić pojazdom i mam nadzieje, że będzie sie cieszyła dalej tak duzy, zainteresowaniem ;)

>

szkcie do aut z konceptow i kilka plansz z starszymi doodelsami.

sk22012m.jpg

sk012012m.jpg

cars05.jpg

 

 

 

sk101b.jpg

sk102.jpg

Edytowane przez j4q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkice już "nie" (zupełnie jakbyś je dorobił od niechcenia po skończeniu owych prac, ale jak to Ci wystarcza do osiągnięcia celu to kij z tym szkicem)... pozostale naprawdę dobre, fajne koncepty, forma i wykonanie, zwłaszcza w "zielonym" koncepcie pojazdu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

No szkice do zaprezentowanych na poczatku wątku konceptów powstaly (pare miesięcy temu) na kolanie gdzies w poodrozy pociągiem, jak wiekszosc szkicow zawartych na planszach, więc wsumie nie bede ukrywał ze jakos specjalnie sie do nich przykladalem a perspektywa raczej tak na oko i format znaczkowy ;) W kazdym razie dzieki za opinię i najwazniejesze ze finalne koncepty się podobają.

Edytowane przez j4q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkiców to o tyle sie nie zgodzę że "nie" że całkiem fajnie w nich gra perspektywa z czym w szkicach róznie bywa. Widać, że format właśnie "znaczkowy" ale tez widać ze fajnie czujesz bryłe i umiesz sprawnie testować rózne pomysły.

Koncepty baaardzo fajne, szczególnie pierwszy (poatent na koła pro) a przedstawienie w scenie jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekFus: Co prawda nie jest to pytanie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Przypuszczam, że ma opanowany styl conceptowy (nie wnikając w jakim stopniu), podpotrzył masę rozwiązań z prac najlepszych w tej dziedzinie i teraz ma "zaplecze" do machania swoich własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. :)

z jednej strony oglądam sporo conceptow czy szkiców (pewnie jak każdy z was) a z drugiej mam faktycznie "luzik" w rysowaniu czterech kółek, pewnie dlatego, że rysuje samochody od kiedy nauczyłem się trzymać ołówek, ale tez nigdy nie starałem się rozwijać w tym kierunku. Tzn rysowałem te samochody zawsze tak dla zabicia czasu, gdzieś w podroży czy w szkole. Niedawno dostałem w pracy zadanie narysowania paru konceptów pojazdów i w sumie wyszły zaskakująco dobrze ( oczywiście jak na moje możliwości), a że znając życie pewnie nie będę miał szansy ich opublikować, postanowiłem sobie to odbić tworząc przedstawione na początku teczki łunochody :) Opracowanie i wejście głębiej w detal sprawiło mi tyle frajdy ze nie mam zamiaru na tych trzech poprzestawać :)

Reasumując - szkice tych samochodów narysowałem wyłącznie z wyobraźni, ale mnóstwo czasu poświęcam na oglądane profesjonalnych konceptów, jak i notorycznie oglądam się za ładnymi furkami :) .

ps, milo słyszeć ze moja praca Cie zainspirowała ;)

pozdrawiam :)

Edytowane przez j4q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamesanin > Head SHOT! ;P

selfu > Dzięki :D

WojtekFus > AA HA ! tak łatwo to sie nie odkryję ;)

a tak serio to planuje nagrać demko jak szkicuje a potem renderuje wybrany dudels, ale poki co to moj 3 miesięczny synek - Wojtuś

 

Co do nowych konceptow to jestem w trakcie przygotowywania nowego artu prezentującego dyliżans w wersji SciFi, oczywiście kołowy, nie latający czy teleportujący się :) Szkice już zrobione, teraz wystarczy ładnie to narysowac w perspektywie i fin. Jeżeli ktoś jest ciekaw zobaczyc projekty to zapraszam na mojego bloczka.

 

http://www.jakubon.blogspot.com/2012/11/stagecoachsketch.html

 

(hod car'sy czekają na swój dzień...dyliżans narazie mnie totalnie zakręcił)

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka :)

wrzucilem nowy koncept - karety, ale ze nie pasuje ona do wątku pancernych pojazdow, umiescilem ją w nowym temacie. A jezeli chodzi o Hodcary to przemalowalem wersje 03 jak i updejtnołem ją. zmiany tyczną sie kabiny pojazdu - wielkosc okien - mimo ze pierwotna wielkosc byla przezemnie zamiezona ( wyobrazalem sobie iz w srodku mostek nawigacyjny ma wy**** okna z widokiem) to jednak kilka oponi (ze przez wielkosc nie czyta sie skali pojazdu), skolonilo mnie do namalowania v.2 :)

aktualana wersja na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności