Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Invisium Concept Car , Bugatti Gangloff


Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich!!!

 

Przedstawiam wam mój najnowszy concept car marki BUGATTI. Tworząc projekt inspirowałem się klasykami tej marki a dokładnie modelem GANGLOFF S 57. Opis dałem poniżej w renderach. Auto powiem szczerze nie było trudne w modelowaniu jeśli chodzi o karoserie ale wnętrze trochę mnie zmęczyło,aczkolwiek wydaje mi się że efekt wyszedł dobry. Jeszcze co do wnętrza, jeśli chodzi o ergonomię to zeszła na drugi plan:) Cała karoseria była w wykonaniu łatwiejsza niż w Legarto ale więcej radości sprawiło mi tworzenie Bugatti. Nazwę tak jak na dole w opisie wziąłem z modelu Gangloff a mój koncept to jest nowsza wersja klasyka...

 

W tym momencie robię sobie przerwę od projektowania konceptów bo n ie mam pomysłów he a na siłę nie ma co robić . Poza tym chce zrobić jakieś wnętrze żeby uzupełnić portfolio.

 

Także teraz mała przerwa ale jak coś mi wpadnie do głowy to będę tworzył:)

 

Aha przepraszam że wszystko po angielsku ale będę wystawiał projekt na zagranicznych stronach.

 

POZDRAWIAM I MIŁEGO OGLĄDANIA !

 

Soft: 3DS MAX 2010

REN: Mental Ray

PoPr: Photoshop

 

 

ganglofffinalhistorrypo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

[/url]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

ren32pht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

calyfinalwysokaroz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

interiordetalewysokaroz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

calykoloryphtwysokaroz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

renenviroment1pht.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

PORTFOLIO http://www.behance.net/PabllosA

Edytowane przez Pabllos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie piękny :) przod bok i tyl super wygladaja i zaden z fragmentow nie odstaje od reszty :) Po wipie nie spodziewalem sie az takiego super efektu :) szkoda tylko ze w niektorych miejsach render wyglada strasznie, jak swiatla czy chromy we wnetrzu, albo te logo bugatti z 1 jpga :)

 

ps. oczywiscie *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tym od Bugatti głupio by się zrobiło, jakby sobie porównali ich niajmilusieszy obecnie samochód świata do Twojego konceptu. :)

 

Jeszcze mała uwaga odnośnie interioru w skutek przeczytania innych postów - jak robisz takie supersportowe auto to stawiasz na minimalizm, czyli plastik, karbon, materiały lekkie i matowe nie oślepiające. Te chromy bardziej grałyby z jakimś jeżdżącym salonem w stylu tego ascetycznego wozidełka ojczulka rydzyka. Lekko więc to jest niespójne stylistycznie, co jednak nie zmienia faktu że bardzo mi się to co zrobiłeś podoba.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabllos kawal dobrej roboty! pomijam rendery ale sam proces jaki przebyles - jest naprawde niewielu ktorzy w takim tempie produkuja koncepty samochodowe na tak wysokim poziomie, gratulacje!

 

Jako wisienke na torcie w przyszlosci pokusilbym sie o np render samego siedzenia z roznymi wariantami nitkowania, wykonczen.

 

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki!!!! Cieszę się że was zaskoczyłem bo wy mnie zaskoczyliście pozytywnie dobrymi opiniami. Tak na wipie pokazałem satre rendery bo praca w tamtym momencie już była zrobiona w 70%. Auto szybko zrobiłem ponieważ karoseria była łatwiejsza w modelowaniu oraz jakoś wszystko mi gładko szło:) Miałem też dobry pomysł i chyba trafiłem w swój gust.

 

Maciek : Dzięki mistrzu tak logo EB na jpg nie zauważyłem że tak mi źle wyszło.

 

- Co do chromów i tych szumów wszyscy macie rację. Chciałem szybciej wyrenderować wnętrze i oświetlenie ustawiłem na niższy sample , i to był błąd bo później jak sklejałem wszystko w całość zaważyłem szumy. Niestety to już było za późno i postanowiłem już tak zostawić...Pomyślałem że chłopaki będą się przynajmniej mogli o coś czepić:):):):)

 

Pawlito : HEHEHEHEHE Może kiedyś przez przypadek trafią na moją pracę w necie i wzbudzę w nich takie emocje jak napisałeś hehe. Dzięki i pozdrawiam!

 

Max_1989 : W ogóle myślałem żeby wyrenderować wnętrza w innych kolorach i z innymi materiałami...MOżliwe że to zrobię lub wyrenderuje sam fotel ale nie obiecuje bo mam dużo pracy i nie wiem czy znajdę już czas.

 

Dzięki wielkię!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabllos, ja bym się nie śmiał tylko wysłał to w jakiejś ładnej formie komuś z Volkswagen Group, bo to chyba oni są właścicielem Bugatti. Jak to zrobisz to daj znać :-D

A poza tym to dołączam się do zachwytów, zwłaszcza karoserii, naprawdę śliczna, chciałoby się mieć coś takiego w garażu... tuż obok mojego CLSa, którego również jeszcze nie mam :D hehehe

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pallbos, daj sobie spokój z tymi wnętrzami do portfolio!!!

Naprawdę nie wiele osób w tym miłym towarzystwie kończy swoje koncepty od A do Z. Wnętrza arch. wszyscy robią, nie musisz mieć uprawnień każdy może robić wnętrza. Sam ukończyłem ASP i wiem jak rynek jest nasycony. Ludzi którzy zajmują się zawodowo wzornictwem przemysłowym jest garstka więc skup się jeśli możesz na conceptach. Odnośnie twojego projektu to mam trochę zastrzeżeń już Ci wspominałem, moim zdaniem wnętrze jest zbyt kontrastowe, za dużo się dzieje jest zbyt bogato. Wyszła Ci taka cygańska fura, ale linia mi się podoba detal tylnych lamp bardzo ciekawy. Gratulacje :)

tak na deser ciekawy dokument

Edytowane przez mowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowo: zgadzam się, ale weź też pod uwagę jaki to samochód. Bugatti ogólnie jest raczej "na bogato" i czasami do przesady. W supersamochodzie zresztą IMO wcale nie jest to takie ważne, bo to jest jak bomba atomowa - nikt nie zrzuci, ale to jest prezentacja możliwości;) Niemniej jak masz coś ciekawgo do powiedzenia o designie takich rzeczy to chętnie posłucham i ja, pomimo iż designem raczej nie param się.

Daliśmy froncika głównie za to że świetny projekt i linia bardzo trzyma się kupy. Tylko więcej takich projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASARNIA!! Swietnie udal Ci sie ten projetk. Szkoda ze te rendery z wnetrza taki zaszumione na chromach i AA Ci sie posypalo na ledach ale tak tu super. Ja rowniez bym ci pronpownal rozsylac folio do konkretynych firm jak ktos juz radzil. Albo wyslij to do jakis gazet motorozycajnych (nie tylko w polsce). W angielskim top Gearze byl artykul o gosciu ktory zaprojektowal koncept nowej kobry, a mysle ze twoj jest swietny wiec moze by i o tobie napisali, a kto wie czym taki artykul by sie skonczyl ;). Aha nie przekonuja mnie te chromy na fotelach, nie czulbym sie chyba na nich komfortowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, trudno wymagać od jednej osoby aby ogarnęła tak wiele elementów składowych, gdzie normalnie nad projektem koncepcyjnym pracuje od kilku do kilkudziesięciu osób, więc tym bardziej szacunek dla Pabllosa. Wiadomo klient który wydaje

1000 000 euro na samochód raczej oczekuje chromu, karbonu, skóry itp. bardziej chodzi mi o umiar w stosowaniu tych materiałów. Ale może się mylę, wolę raczej subtelniejsze detale i lubię jak zaskakuje mnie forma a nie dekoracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabllos, nie jestem miłośnikiem samochodów i raczej nie wpisuje w wątki o samochodach niczego. Nawiązałeś do modelu Gangllfa i po raz pierwszy widzę idealne połączenie klasyka ze współczesnością.

Szkoda że inne klasyczne marki nie mają takich wspaniałych konceptów. Tam jest raczej nawiązanie tylko do nazwy a nie do klasycznych linii.

Niech żałują że nie mają u siebie takich ludzi jak Ty, Pabllos. Wspaniała praca.

Ode mnie masz 10 gwiazdek. Admin, nie wiem dlaczego, wykreśli z tego 5 ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za te miłe komentarze i tak pozytywny odzew z waszej strony:) Jeszcze raz dzięki chłopaki! Co do wnętrza sam się zastanawiałem czy nie jest zbyt skomplikowane ale podczas pracy nad nim coraz bardziej byłem przekonany że jest to dobra droga . Fakt może u niektórych osób wzbudzić mieszane uczucia i dezorientację.

 

Co do projektowania wnętrz domów to chciałem wykonać jedno na potrzeby portfolio tak żeby interesanci wiedzieli że potrafię tworzyć takie projekty.

 

A jeśli chodzi o projektowanie aut dla określonej marki to powiem wam szczerze chłopaki że nie zastanawiałem się nad tym czy składać w takie miejsca papiery. Ponieważ wiem żeby być np. takim interior car designer lub exterior car designer to trzeba mieć ukończone jakieś kierunki związane z industrial design. Ja na swoim koncie nie posiadam żadnych skończonych kierunków ani nie mam doświadczenia w projektowaniu aut oraz nie wygrałem ani nie brałem udziału w żadnym konkursie motoryzacyjnym...Chociaż nie brałem udział w konkursie ZOOM ZOOM Mazda organizowanego prze Pan.Kaniewskiego. Także myślę że mam małe szanse stać się projektantem nawet jeśli wiele osób oglądających moje projekty mówi że są świetne.

 

Mowo: Dzięki dokument ten już widziałem , fajny. Fakt przy projektowaniu auta bierze udział ekipa składająca się z kilkunastu designerów , część od interior reszta od exterior. Ja muszę sam zaprojektować całość co nie jest plusem bo nie wszystko potrafię dobrze przemyśleć , ale gdybym maił do dyspozycji jeszcze dwóch designerów to myślę że projekt by był jeszcze lepszy. Aczkolwiek to nie jest dla mnie usprawiedliwienie bo muszę starać się być zawsze najlepszy wtedy praca ma sens:)

 

POZDRAWIAM

 

Lucek: Dziękuję tobie za pozytywny komentarz . Mam pytanie jeszcze do ciebie:) Nie odbierz mnie źle i nie musisz odpowiadać na pytanie bo to jest wasza praca i nic mi do tego. Tylko z całym szacunkiem do ciebie i innych moderatorów :) posiadacie jakiś system oceny prac na Max 3d , jakiś stopień który decyduje o froncie?

 

Goral_44 : Wielkie Dzięki

 

 

A co do mojej przerwy w projektowaniu może będzie trwała z miesiąc nie dłużej. Po prostu muszę napełnić głowę świeżymi pomysłami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo fajny projekt, widać progres, nareszcie nie mam wrażenia że ma założone 40 calowe koła, no może trochę :P

 

trochę ponarzekam przy renderach, studio nie zawsze się sprawdza, w jednych kadrach jest fajnie ale inne shoty są niedopracowane. Widać to doskonale na pierwszych renderach, pierwsze zaciemnione płaskie felgi, a na drugim shocie już ładnie oświetlone, ale mniej więcej w tym samym miejscu odbijają się softboxy więc świecone hdrką bez zmian. Szkoda.

 

Przede wszystkim nie pokazywałbym tak słabych renderów jak te z zegarami, okropne ziarno. Kolejna sprawa na, pierwsze białe ujęcie - i wszystkie szyby "wybite", nie ma ich. To samo dzieje się na wielu ujęciach, masz czasami tylko miękkie światło na nich które wygląda kiepsko. Brakuje też trochę tylnego światła rysującego.

 

Jeśli się powtarzam to sory ale nie miałem czasu czytać wszystkiego :)

 

PS. Zamiast nad tym czy praca będzie na froncie to się lepiej skup żeby nie robić literówek we własnym nazwisku bo chyba nazywasz się Czyżewski ;) i popracowałbyś nad jakimś fajnym podpisem bo ta poszarpana czcionka troche psuje estetykę pracy.

 

EDIT:

Dyfuzor mogłeś też jakoś wydobyć bo pusto wygląda

 

pozdrawiam,

rallyman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim:)

 

Rallyman_ sam dopiero zauważyłem ta literówkę hehehe chyba byłem zmęczony. A co do HDRI to pierwszy raz stosowałem przy renderach.

 

POZDRAWIAM

 

Tak jest mój projekt na wykop , ale jest także na wielu innych serwisach , zagranicznych i polskich . Ogólnie auto zdobywa dużą popularność czego się nie spodziewałem. Jestem także na moto.pl , carbodydesign.com i wiele innych.

Wysyłałem jeszcze swoją biografię do redakcji w Chinach bo ma się pojawić artykuł o mnie w gazecie motoryzacyjnej.

Oraz nie chcę zapeszać ale powinien się pojawić artykuł o moim projekcie w dwóch polskich czasopismach motoryzacyjnych:)

Nie piszę żeby się chwalić ale może ktoś chce dalej śledzić mój watek to tylko informuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem na polskim forum, tyle pochlebnych opinii, gdzie 95% ludzi wypowiedziało się bardzo dobrze o projekcie :)

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,13297380,Polak_zaprojektowal_Bugatti.html?v=1&obxx=13297380#opinions

 

Heh., ja też. Tym bardziej na podstronie gazety.pl gdzie jest mnóstwo tzw. hejterów. Chociaż jeszcze na moto.pl nie jest tak źle :) A za koncept trzymam kciuki i sam mam radochę ,że autor jak i koncept odnoszą coraz większe sukcesy (właściwie to chyba powinienem być zazdrosny ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He heheh pewien dziennikarz z Gazety Wyborczej prosił mnie o pozwolenie wysłania danych na mój temat do Polskiej redakcji Top Gear . Z te go co pisał już z nimi rozmawiał i są chętni napisać o mnie materiał , ale nie chcę zapeszać. Jeślim za miesiąc pojawię się w Top Gear to super. Jak będę coś wiedział to dam znać forumowiczom na Max 3d:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało już chyba powiedziane :)) .. po prostu mistrzostwo .. mnie szczególnie ujął tył,

Ma coś czego jeszcze nie widziałem w żadnym aucie,ale nie wiem co . . chyba to właśnie jest to na co się mówi .. " to coś" ;)

 

Gratulacje ..

Edytowane przez wenom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności